Kadınlar Neden Göğüs ve Karın Estetiği Yaptırır?

Kadınlar Neden Göğüs ve Karın Estetiği Yaptırır?

Geçmişten günümüze kadınların en sık yaptırdığı estetik operasyonların başında karın ve göğüs estetiği gelmektedir. Ülkemizde 2015 yılında en çok meme büyütme işleminin yapılmış olması da bu verinin doğruluğunu kanıtlamıştır. Kadınların güzelliklerine vermiş olduğu önemi hepimiz biliyoruz, çoğu estetik operasyonlar dış görünümün değişmesi için yapılsa da karın estetiği, burun estetiği ve meme küçültme ameliyatları sağlık sorunlarını gidermek içinde yapılmaktadır. Bu yazımızda sizlere karın estetiği ve göğüs estetiği ile ilgili en çok merak edilen soruların cevaplarını vereceğiz.

Meme Estetiği Nasıl Yapılır?

Küçük göğüsleri olan kişiler bu durumdan rahatsız olduğundan dolayı estetik altına girme isteği içerisinde olabiliyor. Yapılacak cerrahi işlemler sonrasında göğsünüz dikleştirilerek daha büyük görünmektedir. Kadınların bazılarında zamanla yaşlanma, hamilelik, hastalık gibi reaksiyonlara bağlı olarak memelerinde sarkmalar meydana gelebiliyor. Bu durum ister istemez bayanların kendisini kötü hissetmesine zemin hazırlıyor. Tüm bunlarla en güzel şekilde başa çıkabilmek adına ise göğüs estetiği yapılmalıdır.

Meme Büyütme Estetik Uygulamalarının Yapılışı

Memenizi daha fazla büyütmek adına son teknoloji cihazlar ve uzman doktorlar aracılığı ile gerekli tüm işlemler kusursuz şekilde yapılmaktadır. Meme büyütme, normalden daha küçük olan memelere konulan silikon aracılığı ile daha büyük görünmesini sağlamaya yönelik yapılan bir operasyondur diyebiliriz. Meme büyütmeler sırasında operasyonlar genel anestezi altında yapılmaktadır. Kişilerin nasıl bir meme boyutunda memesi olduğunu istemesi de son derece önemlidir. Genelde estetik işlemleri yapılırken vücut ölçülerine uyum sağlayacak şekilde bir büyüklüğe getirilmektedir. Koltuk altı, meme kıvrım başından ve meme çevresinden meme estetikleri yapılmaktadır. Operasyon sonucu her ne kadar belli başlı vücutta beliren izler olsa da bu izler zaman içerisinde daha silikleşmeye başlayacaktır. Kişinin kendisine daha fazla güven duyabilmesi adına bu tür operasyonlara artık günümüz koşullarında oldukça fazla ihtiyaç duyulmaya başlanmaktadır. Daha çok alınan estetik hizmetlerinde ise güzel bir meme elde etmek yanında vücuda uyumlu olmasına da dikkat ediliyor.

Karın Estetiğinde Merak Edilen Sorular

Her insan sıkı ve fit vücuda sahip olmak ister. Ancak her zaman spor yapmak ya da sağlıklı beslenmek bu konuda yeterli olmamaktadır. İnsan metabolizmasının çalışma durumuna göre bazen az yemek yenilse ya da düzenli spor yapılsa bile kilo sorunu oluşmaktadır. Bu durumda ise karın germe işlemi yapılmaktadır. Cerrahi bir müdahale olan bu işlemin faydaları olduğu kadar ufak tefek dezavantajları da bulunmaktadır. Ancak bu dezavantajlar aşırı derece riskli durumlar nedir?

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

Bu cerrahi operasyon halk arasında karın estetiği şeklinde de bilinmektedir. Bu ameliyat ise genellikle 2 ile 5 saat arasında sürmektedir. Ayrıca ameliyat öncesinde gerekli testler de yapılmaktadır. Verilecek kilo ve yapılacak işleme karar verildikten sonra ameliyat başlatılmaktadır. Hastalardan ise ameliyat sonrasında en az 2 hafta sigara içmemesi istenir. Bunun sebebi ise yaraların daha çabuk iyileşmesi içindir.

Karın Estetiği Ameliyatı Riskli Midir?

Her cerrahi müdahalede olduğu gibi karın estetiği ameliyatında da riskler bulunmaktadır. Ancak çok fazla büyütülmemesi gerekmektedir. Genellikle ameliyat sonrası bazı enfeksiyonlar oluşur. Bunlar da antibiyotik ile kolaylıkla geçmektedir.

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.