Acı Tüketmenin Faydaları ve Zararları ?

Acı Tüketmenin Faydaları ve Zararları ?

Acı yemenin zararları ve faydaları nelerdir ? şu şekildedir. hamilelikte (Gebelikte) acı tüketmenin zararları gibi tüm benzer soruların cevapları aşağıda maddeler halinde sıralanmaktadır.

ACI TÜKETMENİN FAYDALARI NELERDİR ?

* İnsan Vücudunda rahatlatıcı ve sakinleştirici özelliği vardır.
* Kanserli hücreleri ortadan kaldırmaya büyük oranda yardımcı olur.
* Kanı hızlandırıp ayrıca tansiyonu da dengeler.
* Eklem iltihaplanmaları üzerinde etkilidir.
* Özellikle kırmızı acı biber gerekli olan c vitamini açısından daha faydalıdır.
* Bağışıklık sistemini büyük oranda kuvvetlendirir.
* Şeker hastalarında şekerin oluşumu engelleyicidir.
Değerli okurlarımız Fayda açısından çok zengin olan taze acı biberleri bolca tüketmekte fayda vardır.Çok kuvvetli antioksidan özelliği vardır bu anlamda göz sağlığı açısındanda faydaları kanıtlanmıştır.
İçeriğindeki yoğun demir vitamini sayesinde kırmızı kan hücrelerini çoğaltıp kansızlıkla da savaştığı kanıtlanmıştır.

ACI YEMENİN ZARARLARI

Gelelim zararlarına Acı taze biberin genelde bir zararı yoktur.Bazı bağırsak hastalıklarında yan etkiler oluşturabilmektedir. Reflü ve gastrit gibi hastalıklarda acı biberin üzerine su tüketildiğinde rahatsızlıklar yaşanabilir.
Bazı insanlarda kaşıntılar ve deri hassasiyetine yol açabilmektedir. Hemoroit problemleri ve ülserde yanmalar yapa bilimektedir. Bir çok insanda asabiyet yaptığı için taze acı biberi bu hassasiyeti olanlar dikkatli tüketmesi gerekmektedir. Hamilelik döneminde acı yenilmesi kesinlikle doğru değildir midede bazı gazlar ve sıvılar fazla salgılandığı için acı midenize zarar verebilir.
aci biber goz fayda, yenidünya nin şifası

Diyet Sağlıklı Yaşam

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yiyecekleri sürekli olarak bol acılı yemeyi severim ve yazıda anlatılan faydaların çoğunu gördüm diyebilirim, olumsuz olarak da yıllardır bir etkisini görmedim 🙂

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.