Açık Emar Özellikleri

Açık Emar Özellikleri

Açık Emar Özellikleri

Açık emar teknolojisi görüntüleme ve sağlık sektörü içerisinde oldukça gelişmiş bir sisteme sahiptir. Açık emar teknolojisinin 3 tarafı açık olmakla birlikte hastalar için oldukça konforlu bir yapıya sahiptir. Kısa süre içerisinde kişinin vücudu ile ilgili görüntüleri alarak bilgisayar ortamına aktarıp rahatsızlıkla ilgili teşhisin koyulmasına yardımcı olmaktadır. Hem süre açısından hem de konfor açısından oldukça avantajlıdır.

Açık emar cihazında 3 taraf açık olduğu için kapalı alan korkusu olan kişiler bu cihazda rahatsızlıklarının teşhisini bulabilir. Ayrıca, açık emar son sağlık teknolojisi ile üretildiği için kapalı emar cihazına göre daha sessiz ve gürültüsüz çalışmaktadır. Bu durum, psikolojik olarak hastaların daha rahat şekilde tedavilerini gerçekleştirmelerini sağlamaaktadır.

Açık Emar Cihazını Kimler Kullanabilir?

Açık emar cihazı uzman doktorun uygun gördüğü herkes için kullanılabilir. Açık emar cihazında herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Hamile ya da farklı bir özel durum nedeniyle emar cihazına girilmesi doktor tarafından engellenebilir. Fakat, bu durumların dışında çocuk, genç ya da yaşlılar rahatlıkla bu cihazı kullanabilmektedir. Hatta, küçük çocuklar kapalı emar cihazına girerken ve bu cihaz içerisinde kapalı uzun süre kaldıklarında rahatsız oldukları için çocuklara açık emar cihazı önerilmektedir.

Bunun dışında kapalı alan korkusu olan ya da fazla kiloları nedeniyle kapalı emar içerisinde rahat edemeyen kişiler için de açık emar cihazı kullanılabilir. Tüm bu nedenlerden dolayı açık emar cihazının özel durumlar dışında herhangi bir yaş sınırlaması yoktur.

 Açık Emar Nasıl Çekilir?

Açık emar cihazında hastanın kapalı emardaki gibi uzun süre cihaz içerisinde kapalı halde kalmasına gerek yoktur. Oldukça kısa süre içerisinde emar çekilebilmektedir. Hasta ayrıca yatmak istemiyorsa oturur şekilde ya da yan tarafa doğru yatar pozisyonda da emar çekimi yapılabilmektedir. Açık emar cihazında da kapalı emar gibi pek hareket edilmemelidir. Sadece, emar çekimi sırasında isteğe bağlı olarak yanında bir yakını bulunabilir.

Hareket etmeme şartı ile hastanın konuşması emar çekimi için riskli bir durum sayılmamaktadır. Kalp ve damar hastalığı, tansiyon ve şeker gibi rahatsızlık durumları söz konusu olan kişiler kapalı emar cihazında büyük sorunlar yaşayabilmektedir. Fakat, açık emar cihazında uzman kontrolü ile birlikte bu rahatsızlıkları yaşayan kişiler rahatlıkla bu cihazı kullanabilmektedir. Açık emar cihazında hasta uygun pozisyonda iken kısa süre içerisinde vücudu ile ilgili görüntüler bilgisayar ortamına aktarılarak, teşhis ya da hastalıkla ilgili rapor çıkartılabilir. Emar çekildikten sonra görüntüler bilgisayar ortamında detaylandırılmaktadır.

Sponsor içeriktir. Detaylı bilgi için biyorad.com  adresine giriniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.