Acnelyse Krem Hangi Durumlarda Kullanılır? Fiyatı Ne Kadar

Acnelyse Krem Hangi Durumlarda Kullanılır? Fiyatı Ne Kadar

Acnelyse krem doktorlar tarafından reçete edilen ve akne ve sivilce tedavisinde kullanılan bir kremdir. 20 gramlık tüp içerisinde satışa sunulan kremlerden biridir. Aynı zamanda bu krem içeriğinde bulunan A vitamini sayesinde hücre yenilenmesinde oldukça etkilidir. Sivilce ve akne izlerinde tedavi amaçlı kullanılan kremlerin başında gelmektedir. Acnelyse krem sivilce tedavisinde en önemli etkiye sahip olması nedeniyle en çok reçete edilen kremlerden biridir. Özellikle çok yoğun olan sivilceler de ince bir tabaka halinde yüze iyice yedirilerek kullanılan bir içeriğe sahiptir.

Etki mekanizması kişiden kişiye değişen bu kremde yaklaşık bir ya da iki hafta içinde sonuç almak mümkündür. Cilt üzerinde oluşan yağlanma ve kirin oluşumunda sivilce etkisini arttırdığı bilinen bir gerçektir. Bu süreçte ileri gelen yağlanma ve kir ile birlikte bakteri çoğalması da cilt üzerinde sivilce oluşumunu arttıracaktır. Bu ürün piyasada bakteriler ile savaşan önemli cilt kremlerinden biridir. Bakteri oluşumunu engellemesi ve var olan yaraların iyileşmesinde etkisi oldukça hızlıdır. Krem içeriğindeki A vitamini ve retinoik asit sayesinde ciltte fark edilir bir onarım sağlamaktadır. Bu nedenle krem düzenli kullanılmalı ve hemen etki etmesi beklenilmemelidir. Çünkü yaklaşık iki hafta gibi bir zaman diliminde cilt kremin içeriğine adapte olacaktır.

Acnelyse Kremin Yararları Nelerdir?

Sivilce sorunu ergenlik döneminden başlayarak kırklı yaşlara kadar devam edebilmektedir. Tahriş olmuş ve yara dokusu oluşmuş bölgelerde oldukça etkili bir kremdir. Kremin içeriğinde bulunan A vitamini keratin salınımını baskılayarak cildin kendine yetebilmesini sağlayarak yenileme hücrelerini aktif hale getirebilmektedir. Krem içeriği bakımından hem cilt yapısını besleyerek hem de skar izlerini ortadan kaldırmaya yönelik bir kremdir.

Deri hem üst tabakasında hem de alt tabakasında yoğun bir kir barındırma özelliği içermektedir. Özellikle alt tabakada oluşan kirlerin deri tarafından dışarı atılması zor oluyor. Kirlerin atılmasının tam olarak sağlanamadığı süreçte cilt altında oluşan yağ bezeleri sivilce ya da akne oluşumuna sebep oluyor. Bu sarı renkli karışım cilt altında oluşan iltihaplı dokuları en hızlı iyileştirme etkisine sahiptir. Aynı zamanda sedef hastalığında da kullanılan ve olumlu sonuçlar elde edilen bu kremin kullanım ağı oldukça geniş ve önemlidir. Halk dilinde balık pulu hastalığı olarak bilinen tıp dilinde İktiyozis olarak tanımlanan hastalığın tedavisinde de etken olarak kullanılan bir üründür. Bir diğer önemli deri hastalığı olan ve tıp dilinde Hiperkeratozis ( deri kalınlığı) hastalığının tedavisinde de olumlu sonuçlar elde edildiği bilinen bir krem çeşididir. Bu cilt ürününün kullanım alanları

 • Sivilce ve akne tedavisi
 • Deri dökülme sorunlarının tedavisi
 • Sedef hastalığı tedavisi
 • Sivilce ve yara izlerinin tedavisi
 • Balık pulu hastalığı tedavisi
 • Cilt dokusu içerisinde oluşan bakteri oluşumunun tedavisi

Siyah nokta ve deri iltihabı tedavisi gibi pek çok deri hastalığının tedavisinde kullanılan bir krem özelliği içermektedir. Özellikle sivilce sonrası oluşan izler kişilerin ruhsal durumunu oldukça olumsuz yönde etkilemektedir. Bu nedenle acnelyse kremin hücre yenileyici özelliği sayesinde cilt onarımına büyük katkısı bulunmaktadır. Ancak krem düzenli kullanılmalı ve ilk etapta oluşabilecek hafif yan etkileri konusunda sabırlı davranılmalıdır. İlk zamanlarda iyileşme görülemeyeceğinden etki etme süresi beklenilmelidir.

Acnelyse Krem Nasıl Kullanılmalıdır?

Acnelyse krem doktor tarafından reçete edilen kremlerden biridir. Cilt yapısına, cilt üzerinde oluşan izlere ve sivilce oluşumuna göre hekim tarafından reçete edilen kremdir. Özellikle içerisinde bulunan A vitamini ekstresi sayesinde akne ve sivilce nedeni ile oluşan yaraların iyileşmesinde oldukça etkilidir. Kremin kullanım talimatı dikkatlice okunarak doktorun İçerdiği kullanım özellikleri dikkate alınmalıdır. Bu ilaç iki tür olarak piyasada bulunmaktadır. Acnelyse jel ve acnelyse krem olarak uygun cilt yapılarına kullanılması için reçete edilen bir yapıyı içermektedir. Bu kremin içeriğinde tretinoin adlı madde bulunmaktadır. Öncelikle bu maddeye karşı alerjisi olanlar bu kremi dikkatli kullanmalıdır. Krem kullanılma aşamasından itibaren içeriğindeki onarıcı enzimler ile deride hızlı bir şekilde iyileşme sağlayacaktır. Bu nedenle krem hekimin tavsiye ettiği dozda kullanılmalıdır. Fazla kullanım cilt yapısını tahriş edeceği gibi, eksik kullanım dozu da tedaviyi aksatabilmektedir. Kremin dozunun ayarlanması konusunda mutlaka doktorun verdiği bilgiler ışığında hareket edilmelidir. Çünkü kremin içeriği etkilidir ve fazla kullanılması konusunda cilt yüzeyinde yanıklar oluşabilmektedir. Bunun önüne geçilebilmesi için hekiminiz cilt yapınıza ve deri hassasiyetinize göre size kullanım önerisinde bulunacaktır.

Acnelyse Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

İlaç içeriği bakımından oldukça etkisi yüksek bir kremdir. Bu nedenle doktor tavsiyesi ile kullanılması doğru bir tercihtir. Cilt yapısına göre yanında destekleyici kremler kullanmak gerekebilir. İlaç ilk kullanılmaya başlandığı süreçte kızarma ve soyulma gibi yan etkiler gösterebilmektedir. Bir diğer yan etki ise sivilce oluşumunda artış olarak gözlenebilir. Bu aslında kremin kullanma aşamasında olağan olarak beklenilen etkilerinden biridir. Bu ürün yaklaşık iki haftalık bir kullanım süresinden sonra iyileşme etkilerini göstermektedir. Bu nedenle kremin kullanılması düzenli ve sabırlı bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Bu formülün en önemli özelliklerinden birisi cilt yenileme olduğu için bu süreçte cildi onarma işleminde cilt dokusunun hassasiyetine sebep olabilmektedir. Bu nedenle güneşe çıkarken mutlaka hekimin uygun gördüğü bir güneş kremi kullanılmalıdır. Pek çok ilacın yan etki gösterme sorunu olduğu gibi, yan etkiler kişilere göre değişkenlik gösterebilir. Krem kullanılmadan önce kullanma talimatı dikkatlice okunmalı ve buna göre ürün kullanılmalıdır. Kremin kullanılacağı bölge iyice temizlenmeli ve önerilen dozda krem sürülmelidir. Özellikle güneşte hassasiyet sorununa sebebiyet vereceği için akşam saatlerine yakın bir zaman diliminde ya da gece sürülmesi önerilen bir üründür. Gebelik döneminden kullanılması önerilmeyen bir krem içeriğine sahiptir. Önemli yan etkileri ise;

 • Nefes alıp verişlerde zorluk çekme
 • Normale göre ciddi karın krampları ve karın ağrısı
 • Deride aşırı derecede kaşınma hissi
 • Yüz bölgesinde şişlik

Ağız içi ve dilde şişme gibi yan etkiler önemlidir ve görüldüğü anda mutlaka profesyonel bir yardım alınmalı ve bu durumdan doktorunuz mutlaka haberdar edilmelidir. Ancak bu yan etkiler çok nadir görülen yan etkilerdir.

Fiyatı Ne Kadardır?

Acnelyse fiyatı 32.83 TL’den satılmaktadır. Bu fiyatının üzerinde satan yerlerden alım yapmayın. Eczaneler haricinde bir yerde bulamazsınız. Dermatoloğunuz reçete ettiğinde sigortanız büyük kısmını ödemektedir. Reçete edilemeden de alabilirsiniz. Bunun yanında son kullanma tarihi geçmiş ürünleri almayın. Yukarıda belirttiğimiz fiyat 20 gramlık olanın fiyatıdır. Sarı renklidir ve yoğun kokusu vardır.

Kaynak: https://kizlaramoda.com/acnelyse-krem-nedirne-ise-yararkullananlar-ne-diyor/

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Merve dedi ki:

  Teşekkür ederim yararlı bilgi olmuş.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.