Akupunktur Tedavisi ile Zayıflama

Akupunktur Tedavisi ile Zayıflama

Akupunktur ile zayıflama, son dönemde en çok tercih edilen zayıflama yöntemleri arasında yer almaktadır. Bunun sebepleri arasında akupunktur tedavisinin uygulanışında herhangi bir kimyasal maddenin veya ilacın kullanılmamasıdır. Ayrıca akupunkturla zayıflama için alışılagelmiş yöntemlerde meydana gelen açlık, sinir, halsizlik, baş dönmesi ve benzeri pek çok günlük hayatı olumsuz etkileyen unsur yaşanmamaktadır.

Akupunktur ile zayıflama tedavisinin ilk etabı, kişiyi tanımaya yönelik yapılan sözlü ya da yazılı soru cevaplar ile gerçekleşmektedir. Kişi hakkında genel bilgilerin alınması amaçlanan bu ilk etap yaklaşık yarım saat civarı bir süreyi alır. Bu etabın başlıca nedenleri arasında akupunktur tedavisinin her bünye için aynı sonuç vermemesinden kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla kişiye özel bir tedavi programı bu ilk etap ile mümkün olabilmektedir.

Bu ilk etap vesilesiyle kişinin herhangi bir alerjik reaksiyona sahip olup olmadığı, herhangi bir hastalığının bulunup bulunmadığının tespiti yapılır. Ayrıca söz konusu kilo şikayetinin kaynağının tespiti yapılır. Zira aşırı kilo ırsi, ilaç kaynaklı ya da yeme alışkanlığına dayalı olabilir. Tüm bu bilgilerin neticesinde kişiye özel analizler yapılarak tedavi programı oluşturulur.

Akupunktur ile Zayıflama Tedavisi

Akupunkturla zayıflama tedavisi insanın beynin başlayan bir tedavidir. Bunun başlıca nedeni açlık kaynaklı sinir ve stres duyguları beyinde meydana gelmektedir. İnsan beynine en yakın akupunktur noktaları ise kişilerin kulaklarında yer almaktadır.

Kulağın dezenfekte edilmesinin ardından akupunktur noktalarına akupunktur iğneleri yerleştirilmeye başlanılır. Kulak ya da diğer bölgelerde bir adet akupunktur noktası bulunmamaktadır. Çok sayıda akupunktur noktası bulunması nedeniyle birden fazla akupunktur noktası kombinasyonu yapılır. Bu kombinasyon noktaları uyarılarak kişinin bağırsak ve mide hareketlerinin düzene girmesi sağlanır. Bu sayede kişinin iştahı kontrol altına alınmış olur.

Akupunktur iğneleri, iğneden korkan kişilerin korkmasına neden olacak bir acı meydana getirmemektedir. Zira çok ince iğneler olması nedeniyle, bir akupunktur uzmanı tarafından uygulanması durumunda hissedilmeyecek kadar düşük bir batma hissi meydana gelmektedir.

Kulak dışında gerek duyulması durumunda bilek, el ve diğer akupunktur noktalarına da iğneler takılabilir. İğnelerin takılması neticesinde yarım saat kadar dinlenme sürecine geçilir. Yaklaşık yarım saat süren dinlemenin ardından kalıcı iğneler olarak adlandırılan bantlı iğneler takılır. Bu bantlı iğneler kişide yaklaşık 1 hafta boyunca takılı kalmaktadır. Tedavi süresinin uzunluğu da kişinin sahip olduğu kilo ve vermeyi arzu ettiği kiloya göre değişmektedir.

İzmir Akupunktur kliniğinde kişiye özel tedavi programı uygulayan Uzm. Dr. Başak BİNGÖL ‘ün internet sitesi olan www.karsiyakaakupunktur.com ‘dan, akupunktur tedavisine dair ayrıntılı bilgi alabilir ve akupunktur tedavisine dair talepte bulunabilirsiniz. İzmir Akupunktur kliniğinde ihtiyaç duyduğunuz akupunkturla zayıflama tedavisinin kısa sürede sonuçlarını göreceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.