Ameliyatsız Burun Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Ameliyatsız Burun Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Ameliyatsız Burun Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Burun, yüz güzelliğinin en önemli unsurlarından birisidir. Kemerli bir burun ya da düşük bir burun ile düz, kemersiz ve hafif kalkık bir görünüme sahip bir burun arasında çok fark vardır. Dolayısıyla kötü görünen bir burun insanın psikolojisini ve kendine güvenini olumsuz etkiler. Bu sebeple daha çok kadınlar tarafından tercih edilen burun estetiği günümüzde erkekler tarafından da rağbet görmeye başladı.

Karizmatik bir yüz görünümüne kavuşmak isteyen erkekler tarafından özellikle ameliyatsız burun estetiği tercih ediliyor. Özellikle burun dolgusu hafif şekil bozukluklarında oldukça etkili iken ameliyatsız olması da kolaylıkla uygulanmasını sağlıyor. Nişantaşı Estetik Kliniği’nde ameliyatsız burun kemeri, burun ucu, burun deliği gibi estetik uygulamaları son teknolojik cihazlarla profesyonel olarak yapılmaktadır.

Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız burun estetiği demek adından da anlaşılacağı üzere herhangi bir estetik operasyon, yani ameliyata gerek kalmadan kapalı olarak yapılan işlemdir. Ameliyatsız yapılan burun estetiği doldu kullanılarak yapılır ve ameliyat kesisi uygulanmaz.

Hastanın burun ucunda bozukluk, burnun kemerli olması, eğri olması ya da burnun deliklerinin kötü görünümlü olması durumunda gerekli yerlere dolgular uygulanarak düzgün hale getirilir. Sadece lokal anestezi uygulanarak işlem yapılır. Hastanın burun üzerinde şikayetçi olduğu yere göre işlem yapılır. Dolgu uygulaması ile birlikte burun simetrik hale getirilir. Hastanın şikâyetlerine göre uygulanır.

Ameliyatsız Burun Estetiğini Herkes Yaptırabilir Mi?

Burnun görüntüsünde şekil olarak bozukluk bulunan herkes ameliyatsız burun estetiği uygulamasını yaptırabilir. Fakat herkes için tavsiye edilen bir yöntem değildir. Özellikle uygulama yapılmadan önce Nişantaşı Estetik Kliniği’nde hastanın burun yapısı detaylı olarak değerlendirilecektir. Burunda eğrilik, kemerli bir görünüm ya da burnun ucunda yüz estetiğini bozan bir durum varsa dolgu işlemi yapılabilir.

Ameliyatsız burun estetiğinde kullanılan dolgu uzun ömürlü ve kalıcıdır. Uzman hekim tarafından buruna enjekte edilerek uygulanır. Zaman içerisinde doktor kontrollerine geldikçe dolgular çok daha uzun süre kullanılabilir. Fakat ilk uygulamadan itibaren uzun yıllar herhangi bir problem yaşamadan kalacaktır. Dr Ufuk Alatekin son teknolojiyi takip eden üst segment modern cihazlar kullanarak tedavi sürecini başlatır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.