Aşk Acısından Kurtulmak

Aşk Acısından Kurtulmak

Aşk acısı çekiyorum nasıl unutabilirim

Aşk Acısı Tedavisi nedir?

Başlangıçta bu acı hiç bitmeyecek gibidir.
Aşk acısını unutmanın en önemli 1 inci yolu bu acıyı ısrarla unutmaya çalışmamaktır.Çünkü zihin yaşanan olayı unutmaz, ancak bu duygu zamanla yatışır. Aşk Acısı Unutmaya çalıştıkça bu duygu unutulmak yerine zihnin daha derin kısımlarına İYİCE bastırılır.Onu artık unutmak zorundayım ve artık ne olursa olsun onu kalbimden söküp atmalıyım,  benzeri onu aklımdan çıkarmak istiyorum gibi cümlelerle beyni zorlamak kesinlikle işe yaramaz.Aslında unutmak için harcanan enerji her zaman unutmaya değil tersine onu daha fazla bir şekilde hatırlamaya sebep olur. Bu durum da aşk acısının büyümesine ve daha çetin ve dayanılmaz bir acı veren hale gelmesini sağlar.

Bu konudaki yapılacak en önemli doğru davranışlardan birisi zamana bırakmak ve aklına geldikçe bir dostla paylaşmak veya bu duyguları kendi kendine itiraf etmektir.Farklı meşguliyetler uğraşlar bulmak, zihni sürekli aynı acıyı yaşamaktan hemen uzaklaştırır.Yeni sevgili bulup rahatlama gibi yöntemler genel olarak önerilmez.Aksi durumda beyin aynı acıya ağır bir şekilde tekrar tekrar maruz kalmaktadır.Çünkü bulunan yeni sevgili eski sevgilinin bir benzeridir kopyasıdır aslında.

ask-acisindan-kurtulmanin-yollari

aşk acısını nasıl atlatırım

Eski sevgiliyi özlemek, ondan uzak kalmak ve ona aşırı derecede değer vermek sonucunda onunla ilgili bir çok güzel anılar daha çok zihne gelmeye başlar. Aslında onunla yaşanmış birçok olumsuz anı da bulunmaktadır.Gerçek olan şey onun hem olumlu hem de olumsuz yönlerinin olduğudur. ve Onun hem iyi yönlerini hem de olumsuz yönlerini şefaf bir şekilde beraberce görebilmek de tedavide etkilidir.

Onu zihinden ve hayatından çıkarmanın bir başka doğru yolu onu hatırlatan obje ve sembolleri de kesinlikle hayatından yavaş yavaş çıkarmaktır.Çağrışım yapan hediyeler, E-mailler ve mesajlar acıyı tekrarlamaktan başka bir işe yaramaz.Eski sevgilinin verdiği bir kolye ve mektup, çiçek, saat, giysi ve onu herhangi bir şekilde hatırlatan hediyeler her türlü nesne kişiye aşk acısını tekrar yaşatır.

Bu yüzden eski sevgiliyi özlemek  hatırlatmak fonksiyonu  olan bu nesnelerin yavaş yavaş çöpe atılması bizde yas sürecinin tamamlanmasında çok işe yarayacaktır.Onu hatırlatan objenin nesnenin maddi veya manevi değeri ne olursa olsun eninde sonunda objeden kurtulmak hedefler arasında olmalıdır.Facebook twitter gibi sosyal medya ağlarından ona bakmak takip etmek kesinlikle önerilmez.

Tüm bu farkındalıklara rağmen gine acı aynı şekilde devam ediyor olabilir. Bu durumda çocukluktaki anne baba çocukla olan ilişkisinin daha ayrıntılı değerlendirilmesi önemlidir.
Çocuğun anne babadan alamadığı başlıca en önemli temel duyguların neler olduğuna bakılır. Aidiyet duygusu, terk edilme ve yalnızlık, sevgisizlik, değersizlik, korku, rekabet gibi duygulara kişinin ne kadar maruz kaldığına bakılır. Bununla ilgili olumsuz anılar duygular çocukluk çağı anılarının hatırlanıp bugünkü gözle tekrar bakılması hem acı verici hemde bir yandan da acıyı giderek yatıştırıcı bir deneyim olur. Yine de konuyla ilgili bir uzmandan destek alma fikri her süreçte kesinlikle akılda tutulmalıdır. Sağlıklı ve Renkli bir hayat geçirmeniz dileklerimizle.

Aşk acısınu nasıl unuturum bunu en doğru şekilde nasıl atlatırım sorularının cevabı Video

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hamdi dedi ki:

    Çok yararlı bir makale olmuş, bende kurtulmak için uğraşıyordum yardımcı oldu teşekkürler.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.