Bacak Tüylerinin Vücuda Kötü Etkisi

Dyt Reyhan Karasu

Yazarın şu ana kadar yazılmış 7 makalesi bulunuyor.

BEKLENMEDİK YERDEN GELEN KÖTÜLÜK: BACAK TÜYLERİ

Fit kalmak için egzersizlerinize ve diyetinize önem veriyoruz. Vücudumuzun bakımını yapıyoruz ve sağlıklı kalmaya çalışıyoruz. Zayıflamak kalmak için çalışmak ve vücut temizliği gibi iki faktörün birleşiminden şeytani bir kötülük çıkacağı hiç aklınıza geldi mi?

Vücut temizliği derken bayanların bakımlarından bahsediyoruz elbet. Bazı erkeklerde bacaklarındaki istenmeyen tüyleri keserlen ancak genelleme yapacak olursa bunu yapmayan bayan yok gibi birşey. Bacaklarınızdaki tüyleri aldıktan sonra tekrar büyüdüklerini ve hatta zamanla arttığınıda farketmiş olmalısınız. Bunun sebebi vücudun kendini koruma amaçlı oluşturduğu bu tüylerin aslında vücuda büyük faydalarının olmasıdır. Artık pantolon, içlik, külotlu çorap, kaban gibi kıyafetlerle dolaştığımızdan bu tüylerin yararlarından faydalanamamaktayız sadee istenmeyen tüyler olarak anılmaktalar. Ancak vücududumuz bunu uzun bir zaman daha, bir sonraki evrilmiş nesile kadar, kabul edemeyecektir. Bu yüzden tüy üretimine dur durak bilmeden devam edilecektir. Hatta bu üretim vücut için o kadar önemliki bazı metabolik fonksiyonları ihmal etmek üzere tüy üretimi devam eder. Bizde inatla kesmeye devam ettikçe bacaklarda bulunan büyüme hormonlarının çoğu bu tüyler üzerine çalışır, tüylerin büyümesi herşeyden önemli olduğu için vücudumuza gerekli olan proteinler buraya gider ve tüyleri oluşturur. Normal zamanlarda fazla proteinlerin bu bölgeye nakledilmesi büyük sıkıntılar doğurmaz ancak spor yapıyorsanız metabolizmanıza ekstradan yük olarak karşınıza çıkmakta. Bayanlar bu konuda erkeklerden daha şanslı çünkü erkeklerdeki büyüme hormonlarının yüzde sekseni bacaklarda bulunmakta. Dikkat edin boyunuz bile kısa kalabilir.

bacak-tuyleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.