Basit Lif Modelleri

admin

Yazarın şu ana kadar yazılmış 748 makalesi bulunuyor.

BASİT LİF MODELİ

Banyo lifi nasıl örülür siz de merak ediyorsanız, yalnız değilsiniz. Banyo liflerini, birçok kadının örmeye çalıştığı bilinir ancak yeterli bilgiye sahip olunmadığı için sıkılıp bırakılması oldukça muhtemel. Aslında çok kolay örülebilen olan bu lif modelleri, yazımızı okuduktan sonra siz de örebileceksiniz.
Öncelikle lif ipi ve orlon tığ ile işe başlamalısınız. Tüm tuhafiyelerden bu ipleri ve tığları çok rahatlıkla bulabilirsiniz.

İpimizi ve tığımızı aldıktan sonra işe bir zincir atmakla başlıyoruz. Ardından bir ilmek alıyoruz ve ipi uzatıyoruz. Uzattığımız ipi tutarak bir ip daha alıyoruz ve zincirin içine batırıp arkasından bir ip alarak çıkıyoruz. Bir ilmek daha uzatıyoruz ve aynı şekilde ip alıp, tığımızı zincire batırarak bir iple daha zincirden çıkıyoruz.

Oluşan fıstığın dağılmaması için üzerine bir zincir atıyoruz. Ardından 2 ilmek daha uzatarak aynı işlemi tekrarlıyoruz. Yine uzatıp kapattığımız ikili fıstığın üzerine bir zincir atıyoruz. Bu işlemi toplamda 5 kez yapıyoruz. Örmek istediğimiz lif modelleri isteğine göre boyutuna göre bu sayı değişebilir.

Ardından yukarı çıkmak için altıncı fıstığı yapıyoruz. Altıncı fıstığı kapattıktan sonra yedinci fıstıklarımızı uzatıyoruz. Ancak farklı olarak onları kapatmıyoruz. Aldığımız yedinci fıstıklarımızı tutup, bir ipimizi alarak köşe olarak belirlediğimiz beşinci ilmeğin sonundaki zincire batıyoruz. Zincirin içinden ipimizi alıp çıkıyoruz. Aynı işlemi bu zincir için 2 kez yaptıktan sonra, bir sonraki ipimizi alıp hemen altındaki zincire batırıyoruz. Zincirin içinden de bir ip alarak çıkıp tığımızdaki tüm ilmekleri kapatıyoruz. Ardından yine üzerine zincirimizi çekiyoruz.

Şimdi iki ilmek daha alıp önce en sonda bulunan zincirimize batırıyoruz. İp alıp çıktıktan sonra iki ilmek daha alıp bir önceki zincire ve ardından iki ilmek daha alarak altındaki boşta olan zincire batırıyoruz. Yine hepsini toplayıp en son çektiğimiz ipin içinden geçiriyoruz. Zincirimizi çekip bu işlemi sıranın başına kadar tekrarlıyoruz.

Sıra başına geldikten sonra banyo lifi örneğimizi çeviriyoruz ve tekrar yukarı çıkmak için aynı işlemleri tekrarlıyoruz.

Her defasında önce tepedeki zincire, ardından en son zincire ve sonuncu olarak bir alttaki boştaki zincire ikişer ilmek alarak batırıp çıkıyoruz. Hepsini topladıktan sonra kapatıp zincir atıp aynı işlemi sonraki zincirlere uyguluyoruz. Böylelikle çiçek şeklimiz ortaya çıkmaya başlıyor.
En yukarı çıktıktan sonra yine örneğimizi çeviriyoruz ve yukarı çıkma işlemimize devam ediyoruz.

Bu şekilde devam ederek, istediğiniz büyüklükte lifinizi hazırlamış oluyorsunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.