Bel Çevresindeki Yağlar Nasıl Eritilir

Bel Çevresindeki Yağlar Nasıl Eritilir

Her Yaş’dan Her İnsanın Karşılaştığı Sorun Olan
Bel Bölgesindeki Yağlardan Kurtulmanın Yolları Şunlardır

Bel bölgesindeki yağlar hepimizin (en azından çoğunluğun) sorunu. Belirli bir yaşa geldikten sonra bel bölgesindeki yağlardan kurtulmak iyice zorlaşıyor. insan bu noktada bir karar vermek durumunda kalabilir. Hayatımın sonuna kadar vücudumda belimin çevresinde bulunan yağlarla mı yaşayacağım yada bunun için ne gerekiyorsa yapıp bu bölgedeki yağlardan sonunda kurtulacak mıyım.

vücut tipinize göre bir kaç kilo yağınız olması gayet bence normal. ideal kiloda olmak için illa ipince olmaya gerek bulunmaz eğer manken olmaya çalışmıyorsanız.eğer gerçekten bel bölgesindeki yağlardan kurtulmaya tamamen karar verdiyseniz ben her ne kadar profesyonel olmasam da işe yarabileceğine inandığım ayrıntıları bir araya getirdim.öncelik olarak bel bölgesindeki yağlardan kurtulmak isteyenlerin iki farklı ana kategoriye ayrılması gerektiğine savunuyorum ve inanıyorum.

Birinci kategori bel çevremizdeki fazla yağlanmadan kurtulup normal seviyelerde bir bel ölçüsüne kavuşup sahip olmak isteyenler ve öteki kategori ise karın bölgesindeki yağlardan kurtulup ve karın kası yapmak isteyenler. ikinci kategorinin egzersizleri daha sistemli zorlu ve uzun, beslenme programları ile daha çok ön planda olabilir.

karin-bolgesindeki-yaglar-eritme

Bel bölgesinde Yağlanma

Vücudumuzun Bel bölgesi vücudumuzun yağlanmaya en müsait yerleri içinde yer alıyor. Yaşlar ilerledikçe bu bölge daha kolay yağlanıyor. bayanlarda menopoz dönemi sonrası kol ve bacaklardaki yağlanma bel alanında toplanmaya başlıyor. yine bayanların hamilelik dönemi sonrası bu bölgedeki yağlar için beslenmelerine daha çok aşırı özen göstermeleri ve düzenli şekilde egzersiz yapmaları koşul.

Bel alanında Yağlanmanın Zararları Olumsuz Yanları

Bel çevrenizde yağlanma varsa kıyafetlerinizin içine rahat girememekten daha mühim sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu alanda yapılan araştırmalar bel bölgesindeki yağlanmanın;

vücudumuzda yürek ve damar hastalıkları yaşama riskini artırdığını
Diyabet olma olasılığını yükselttiğini
Belirli kanser türlerini tetiklediğini görülmüştür.

Ortaya koyuyor.

bel-cevresinde-yaglardan-kurtulma

Bel Bölgesindeki Yağlanmadan Kurtulmanın yöntemleri

Beslenme ile
Bel bölgesindeki yağlardan kurtulmak için yapmanız gereken ilk şey kendinize sıkı bir beslenme düzeni ve programı hazırlamanızdır. Yağlı yiyeceklerden, şekerli içeceklerden, hazır gıdanın her türünden irak durarak işe başlayabilirsiniz. Bel bölgesindeki yağlar için özellikle yemeniz yahut yememeniz bir şey söylemek olası değil fakat siz genel şekilde kilo vermeye başladıkça bel bölgenizdeki yağlarda yavaş yavaş erimeye başlayacaktır. Hatta bu bölgedeki yağlar daha hızlı yakılacaktır.

gündelik beslenme listenize sebze, bol taze meyve ekleyin. Tam tahıllı ürünler tüketmeniz ve haftada bir iki kez yağsız et ve balıkla protein ihtiyacınızı gidermeniz size yağlardan daha çabuk kurtulmanız için avantaj sağlayacaktır.

işlenmiş gıdalar
Beyaz ekmek ve patates kızartması ile her çeşitli fastfood ürün, şekerlemeler ve çikolata bu gibi işlenmiş gıdalar kilo alma üstünde yoğun şekilde etkili. Bu tip gıdalar bedenin insülin düzeyinde değişikliklere yol açarak kan şekeri seviyesinin yükselmesine neden oluyor. Bu halde vücut alınan yağı depolamaya daha hazır bir duruma geliyor. Lif nedeni ile zengin gıdalar ise tam tersi bir etkiye neden şekilde yağın depolanma oranını azaltıyor. bununla beraber tahıllı gıdaların daha uzun süren tokluk hissine yol açtığı bilinmekte.

Egzersizler
Düzenli egzersiz yalnızca bel bölgesindeki yağlardan kurtulmak için değil neredeyse kemik ve kaslarımız başta olmak üzere bünyenin düzgün çalışabilmesi açısından da mühim. Kilo vermenin kolay kuralı “yediğinden fazlasını yakacaksın”ı unutmadan, düzenli şekilde egzersiz yapmak koşul. Düzenli egzersiz derken spor salonuna gidip saatlerce spor yapıp 4 gün her yeri tutulmuş olarak gezmekten kesinlikle bahsetmiyorum. Kendinize göre haftada 4-5 gün, sizi fazla zorlamayacak fakat terletecek kadar efor sarf etmenizi sağlayacak programlar oluşturabilirsiniz. Emin olun bu spor zaman geçtikçe sizde alışkanlık biçimine gelecek ve sonunda spor yapmadığınız her gün bir eksiklik hissedeceksiniz.

Yukarıda saydıklarıma dikkat eder ve düzenli bir beslenme sistemi programı ile egzersizi bıkmadan yaparsanız bir zaman zarfı sonra bel sahasında gözle görülmektedir bir zayıflama yaşayabilir ve kendinizi daha dinç hissedebilirsiniz.

bel bölgesindeki yağlar nasıl eritilir video

bel-bölgesini-incelten-hareketler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.