Beynin Vücut ÜzerindeEtkileri

Ali Can Öztürk

Yazarın şu ana kadar yazılmış 12 makalesi bulunuyor.

BEYNİN VÜCUT ÜZERİNDE ETKİLERİ

Sağlıklı bir yaşam sürebilmek için fiziksel aktiviteler yapmak ve yediklerimize dikkat etmemiz gerekmekte. Bunu herkez zaten biliyor. Ancak bilmediğimiz şey beynimizin bizim vücudumuza ve dolayısıyla sağlığımıza etkisidir.

Düşünce gücü ve quantum hesaba katıldığında hiçbir sonuca varamayız elbette. “Secret” bir yalandır bunu unutmayın. Ancak beyin gücü olarak tabir edebileceğimiz bazı olgular vücudumuz üzerinde etkili olmakta ve bilimsel olarakta bulgularla kanıtlanmıştır. Zihnimizde olup bitenlere hakim olursak eğer örneğin spor yaparken performansımızın yüzde yirmi artacağına inanılıyor. Buna spor salonlarında motivasyon deniliyor ve müziklerle sağlanabiliyor. Uygun bir müzik dinlediğinizde kalp atışlarınızın hızlandığını sizde farkedersiniz bunun sebebi ise adrenalin salgısıdır ve kandaki şeker miktarını arttırır dolayısıyla daha çok enerjiniz olur. Bir diğer önemli etmen ise ruhsal sğlığınızdır. Eğer bir konuyu kafanıza çok takıyorsanız ve beyninizin bir bölümünü sürekli yiyorsa bu sizin için hayra alamet değildir. Saçların erken beyazlamasından dökülmesine veya çabuk yaşlanmayla kırışıklıklarda artışın hızlı olmasına kadar büyük etkilere sahiptir ruhsal sağlığın bozukluğu. kafanızı kurcalayan veya sizi üzen şeyler beyninizin bir bölümünün sürekli meşgul olmasını sağlar ve çoğu hormanun dengesini ayarlayan beynin hormonal dengelemede problem yaşamasına sebep olur. Ruh sağlığı bozuk kadınlarda regl döneminde gecikme çok sık rastlanan bir olaydır. Ve zihnin vücut üzerinde nasıl büyük etkileri olduğunu ispatlar. Siz siz olun bir iş yaparken, örneğin spor, kendinizi yaptığınız işe verin ve motivasyonunuzu yüksek tutun. Kendinizi üzmeyin, mutlu olmaya çalışın, kendi başınıza çözemediğiniz konularda profesyonellerden yadrım almaktan çekinmeyin. Bu şekilde daha sağlıklı, uzun ve mutlu bir hayat sürebilirsiniz.

beynin-foto

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.