Bölgesel Yağlanmalara Çözüm: Liposuction Lazer

Bölgesel Yağlanmalara Çözüm: Liposuction Lazer

Bölgesel Yağlanmalardan Liposuction İle Kurtulmak Mümkün!

Günümüzde modern tıbbın gelişimi ve teknolojik ilerlemeler ile vücut hatlarında rahatsızlık veren kusurlar ve yıpranma etkilerinin tedavisi geçmiş yıllara oranla çok daha kolay yapılabiliyor. Hem cerrahi hem de cerrahi olmayan yöntemler uygulanarak kişinin arzu ettiği görüntüye ulaşması sağlanıyor. Son yıllarda bu yöntemlerden en çok tercih edileni liposuction!

Liposuction Nedir?

Halk arasında yağ aldırma olarak bilinen bu işlem, bölgesel olarak birikmiş yağların kanül denilen tüplerle ve negatif basınç yardımı ile alınması olarak tanımlanıyor. Bu işlem, yapılan diyet ve egzersizlere rağmen verilemeyen bölgesel fazlalıkların alınması şeklinde uygulanıyor. Klasik, lazer, ultrason (VASER), radyofrekans olmak üzere dört ana yöntem ile yapılan uygulama ile kişinin bölgesel fazlalıklarından kurtarılması sağlanıyor.

Liposuction Yöntemleri ve Sonuçları

Bu yöntemlerin her birinin farklı uygulama şekilleri olduğu gibi operasyon sonrasında oluşan tablolar da farklılık gösteriyor. Lazer liposuction ile operasyon uygulanacak bölgedeki yağlar önce lazer ile parçalanıyor ardından alınıyorken Vaser liposuction yöntemi ile ultrasonik ses dalgaları kullanılarak parçalanan yağlar daha sonra vücuttan alınıyor. Böylece yağlar önce sıvı hale getirilip ardından alındığı için klasik liposuction yönteminde görülen dalgalanmalar gerçekleşmiyor. Ayrıca yine bu yöntem ile sadece bölgede bulunan yağlar hedef alındığı için çevre organ ve dokulara da zarar verilmemiş oluyor. Sonuç olarak da ağrı, şişkinlik ve morarma gibi liposuction sonrası oluşabilecek komplikasyonların da önüne geçiliyor. Bir başka yöntem olan radyofrekans liposuction ise, radyo frekans dalgalarının yağları eritmesine ek olarak cildin sıkılaşmasını da sağlanıyor.

Liposuction Bir Zayıflama Yöntemi midir?

Liposuction bir zayıflama yöntemi olmamakla birlikte, diyet ve egzersizle bölgesel zayıflama sağlanamadığı durumlarda uygulanıyor. Vücut hatlarını düzeltmeye yönelik olarak yapılan bu operasyon ile hedefin zayıflamak değil incelmek olduğu söylenebilir. Bölgesel yağlanma saptanan bölgelere yapılan bu müdahale sıklıkla, basen, bel, karın, kollar, iç bacak ve erkeklerde meme büyümesi olarak bilinen jinekomasti tedavisi amacıyla yapılıyor. Bu sebeple unutulmamalıdır ki bu yöntemin uygulandığı hastaların yaşam tarzlarına dikkat etmeleri büyük önem taşıyor. Liposuction uygulanan bölgedeki yağ hücrelerinin alınması nedeniyle kişi daha sonra kilo aldığında vücudundaki diğer bölgeleri, bu bölgeye oranla daha şiş gözüküp, görsel olarak rahatsızlık verebilir. Bu nedenle sağlıklı beslenmeyi ve sporu bir yaşam tarzı haline dönüştürmelisiniz.

Liposuction Uygulamalarında Anestezi Ve Sonrasında İyileşme Süreci

Tam donanımlı hastanelerde ve konusunun uzmanı kişilerce yapılması gereken liposuction için, uygulanacak alan ve alınacak yağ oranı göz önüne alınarak uygun yöntem belirlenmektedir. Duruma göre lokal ya da lokal+ sedasyon anestezisi uygulanabiliyor. Alan küçük ve başka bir yerde daha uygulama yapılmayacaksa lokal anestezi tercih edilmektedir. Eğer uygulama alanı geniş ise hastanın sağlığı da düşünülerek genel anestezi uygulanabilmektedir. Tabii ki tüm bunlara doktorunuz ve uygulamayı yapacak anestezi uzmanı birlikte karar vermeli ve sizin için en doğru olan yöntemi bulmalıdır. İyi bir uygulama ve sonrasında ortaya çıkacak sonucun memnun etmesi için bu konulara maksimum özen göstermeli, kararlarınızı verirken tüm unsurları titizlikle değerlendirmelisiniz.

Operasyon Sonrasında Sizi Neler Bekliyor?

Elbette operasyonun türüne, uygulanan bölge ve kapladığı alana göre sonrasındaki durum değişkenlik gösterebiliyor. Genelde iş hayatına ve sosyal yaşamınıza dönüş süreniz 3-5 günü bulabilirken, ağrı, şişlik ve morluk uygulanan liposuction türüne göre ilk bir haftadan sonra azalarak kayboluyor. Kimi operasyon yöntemlerinde korse kullanımı süresi 15 gün olabilirken kimilerinde ise 1 ayı geçebiliyor. Çoğunlukla bu ilk ayın ardından vücuda verilmek istenen form büyük oranda otururken, tam şeklini alması 6 ayı bulabiliyor. Hemen hemen tüm ameliyatlarda bu süre benzerlik gösterebiliyor. Tüm bu süreçte en önemli faktör işlemi uygulayan doktorun deneyimi ve uzmanlığı oluyor elbette. Uzman bir hekim hastasının tüm ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hem operasyon öncesinde hem de sonrasında onun güvenini kazanan ve bir an önce sağlığına kavuşmasını sağlayan doğru kişidir.
Siz de bölgesel yağlanmalarınız nedeniyle fiziksel ve ruhsal sıkıntılarınızdan kurtulmak istiyorsanız liposuction uzmanı olan, Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alpaslan Topçu’dan randevu alabilir; bu yolda onunla beraber güvenle yürüyebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için: https://www.alpaslantopcu.com/ web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.