Cilt Lekeleri için Tedavi Yöntemleri

Cilt Lekeleri için Tedavi Yöntemleri

CİLT LEKELERİ İÇİN TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Her yaş grubundaki kişilerde ve özellikle yaz aylarında görülen cilt lekeleri tedavi edilmediği durumda önemli cilt problemlerine yol açar. Cilt lekeleri yalnızca güneş lekeleri olarak değil çiller,sivilce akne lekeleri,yaşlılık belirtisi olan kahverengi lekeler,hamilelikte oluşan lekeler ve doğum lekeleri olarak da görülebilir.Oluşan cilt lekelerini önlemek için öncelikle bu duruma etki eden problemleri ortadan kaldırmak gerekir.Cildimizdeki renk farklılaşmalarından dolayı oluşan cilt lekeleri,melanin pigmentinin ciltte birikmesi ve leke oluşan bölgede fazlalaşmasından dolayı meydana gelmektedir.Kalıtsal faktörlerin yanı sıra uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmak,kimyasal içerikli cilt ürünleri ve bazı ilaçlar da leke oluşumuna neden olmaktadır.Günümüzde leke tedavisinde kullanılan pek çok bitkisel içerikli maskeler,antioksidan ve vitamin içeren kremler,peelingler,doğal bakım kürleri ve medikal yöntemler bulunmaktadır.

Cilt yenileme özelliği bulunan ve lekeleri gideren elma sirkesi,limon suyu,yoğurt gibi besinlerin yanı sıra kayısı çekirdeği yağı ve gül yağı da cildimizdeki lekeleri giderir,besler ve onarılmasını sağlar.Bunun dışında A,E ve C vitaminleri de cilt lekelerinin azalmasında faydalıdır.Bu vitaminleri ilaç olarak kullanabilir yada yediğiniz yemeklerdeki besin takviyeleri ile alabilirsiniz. Leke tedavisi İzmirde kliniği olan Dr. Salih Çetiner başlıca yöntemleri aşağıda sıralamıştır.

Ancak kullandığınız bitkisel ürünler yada besinler cilt lekelerinin giderilmesinde yeterli gelmiyorsa, cilt doktorunuzun uygun gördüğü tedavi yöntemlerini deneyebilirsiniz.Bunlar;

-Lazer Tedaviler(Q-Switched ND:Yag lazer,Fraksiyonel lazer,IPL)

-Kimyasal Peeling

–Vitamin ve antioksidan içeren leke kremleri

-PRP,Mezolift ve Dermaroller ile Cilt Yenileme

-Buz Tedavisi(kryoterapi)

Akne Tedavisi Karşıyaka

Ayrıca uygulanan işlemler sonrasında ve günlük yaşamınızda güneşin zararlı etkilerinden korunmak için mutlaka güneş koruyucu kremler ve losyonlar kullanmalısınız.

Tüm bu işlemleri gönül rahatlığıyla İzmir de doktor Salih Çetiner’in kliniğinde yaptırabilirsiniz. Uzman ekibi ve tecrübesiyle sizlere hizmet vermektedir.

Web site: http://www.notoxestetik.com/

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.