Cinsel İsteksizliğin Başlıca Nedenleri

Cinsel İsteksizliğin Başlıca Nedenleri

CİNSEL İSTEKSİZLİKLER VE NEDENLERİ

Sağlıklı birilişki içerisinde olan bütün çiftlerin cinsel hayarlarının aktif olması ilişkinin devamlılığı için bir gereklilik sayılabilir. İlişkilerde en önemli unsurun sevgi olduğunu düşünüyorsanız haklısınız ancak cinsel birleşme bağlılığı sembolize eder ve iki kişinin tek vücut olması psikolojik olarak birbirine bağımlılığı arttırır. Ancak bazı sebeplerden dolayı partnerlerden birinin bu konuda isteksiz olması olasıdır. Bu isteksiliğin sebepleri fiziksel olan etmenler ve diğer etmenler olmak üzere ikiye ayrılır. Bunları inceleyecek olursak;

Stres, bendeninden memnunsuzluk güzek olduğunu düşünmeme, gizli eşcinsellik karşı cinse ilgi duymama, daha önce yaşanılmış tecavüz taciz gibi cinsel istismarlar, depresyon, ilişki sorunlanları partnerinizle çözeediğiniz problemler ve bebek sahibi olmak istemiyorsanız gebe kalma korkusu cinsel isteksizliği oluşturabilecek önemli faktörlerdir. Her bir problemin kendi çözümü var elbette ancak sevdiğimiz insanın bu durumlardan birini yaşıyor olduğuna inanıyorsak ona karşı anlayışlı olmalı ve zamana bırakmalıyız. Cinsel isteksiliği oluşturabilecek diğer faktörler ise fiziksel faktörlerdir. En etkili olanları; yaşlanma, kullanılan isteksizlik yapıcı ağır ilaçlar, böbrek karaciğer ve kalp yetmezliği, tiroid haslarıkları, şeker ve yüksek tansiyon gibi kronik hastalıklar, hormonal dengesizlik, genital bölgede iltihap gibi rahatsızlıklar.

Bu gibi durumlarda sakın ilişkinizin bteceğini düşünüpte kendinizi zorlamayın. İsteksizlik karşınızdaki insan tarafından farkedilecektir ve artık onu istemediğiniz gibi farklı yanlış düşüncelere sevkedebilir. Bu gibi durularda açık olun ve bu konuları konuşmaktan çekinmeyin. Gerekirse uygun tedavi yöntemlerini ve terapileri tedavi için tercih edin.

Cinsel İsteksizlik Nedenleri Video  Doktor Gökçe Erdoğana Değerli bilgilerinden dolayı teşekkür ederiz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.