Diyete Başlarken Neler Yapılmalı

Dyt Reyhan Karasu

Yazarın şu ana kadar yazılmış 7 makalesi bulunuyor.

BİKİNİ SEZONU YAKLAŞIRKEN DİYETE ERKEN BAŞLAMAYA DİKKAT

Yaz aylarında bikini ve etek giyecelerler olarak her zaman formumuzu korumamız gerekmemekte. Ve bunu bilen bizler özellikle soğuk bölgelerde yaşayanlarımız yaz öncesi aylarda veya bahar başlamadan önce forma girmek için ekstra efor sarfedip bikini sezonunda formumuzu koruduktan sonra kışın başlamasınla kendimizi rahata ermiş hissediyoruz. Bu konudada haklıyız tabi. Her zaman mükemmel bir vücuda sahip olmak mümkün değildir.

Yaz öncesi bikini hazırlığı için dikkat etmemiz gereken ise zamanımızı iyi ayarlamak ve zamanında zayıflamaya başlamaktır. Yaz aylarının yaklaşmasıyla kendimizi sınava son gece çalışan öğrenciler gibi sıkıştırmamamız gerekmekte. Herşeyi zamanında yapmamız gerek düşüncesi her alanda geçerlidir, özelliklede diyet ve spor konusunda.

Vücudumuzu tanımamız spora başlama zamanını belirlemek için altın kriter olmakta yani haftalık diyet listesi ne ne zaman başlayacağımızı vücudumuzun potansiyeline göre belirlememiz gerek. Bu konuda uzmanlardan yardım da alabiliriz. Vücudumuzu yaz aylarına uygun hale getirmeden önce haftada kaç kilo vereceğimizi belirlememiz ve bu programa bağlı kalmamız zaıflamayı kolaylaştıracaktır. Ne kadar uzun zaman önce başlarsak o kadar sağlıklı diyet listesi hazırlayacağınızı unutmayın.

En güzel olanı formumuzu korumak için değil kendi sağlığımız için yediğimiz yemeği ve yaptığımız spor u optimize etmektir ancak her zaman buna dikkat edemiyorsak eğer sadece kısa sürede forma girmeye çalışmayın önemli olan uzun zaman alan diyet ve spor kombinasyonudur. Ne kadar uzun zaman vücudumuza dikkat edersek o kadar uzun ömürlü güzel vücuda sahip oluruz.

diyet-spor-saglik

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.