Doğum Kontrol Yöntemleri

Doğum Kontrol Yöntemleri

DOĞUM KONTROL YÖNTEMLERİ VE MERAK EDİLEN KONULAR

Doğum kontrol adı altında kullandığımı şeyler aslında bizleri ne kadar koruyor haberimiz var mı? Ya da en etkili koruma yöntemi nedir? Toplumda bazı yayılan ağızdan doma blgilere haraket edersek eğer büyük sağlık problemleriyle karşılaşabiliriz. Her zaman bir uzmanın desteğine ihtiyacımız vardır. Yapılacak doğum kontrol türü konusunda seçenekler ortada yapacağınız seçin sizin tercihinizdir ancak bu terccihini düzgün şekilde yapılması doğum kontrolü sağlar.

Halk arasında bilinmeyenlerden biri ertesi gün haplarıdır. Eğer çoğuk yapmaya hazır hissetmiyorsanız aylık olarak kullanılan doğum kontrol haparı bulunmaktadır. Bu haplar sağlığınıza bir nebze zararlı olmasında rağmen ertesi gün hapları kadar etkili değildir ama sürekli kullanım gerektirirler. Ertesi gün haplarını bir kez kullanmanız kafidir. Ertesi gün haplarını düzenli olarak kullanmazsınız. Kondom yırtılması gibi durumlarda ekstradan önlem olarak kullanılabilir.

Geri çekme yöntemi halk arasında en yaygın olarak kullanılarn doğum kontrol türlerinden biridir. ancak bilinmeyen ise geri çekme ile korunan kadınların dörtte iri hamile kalmaktadır. Ve cinsel ilişkiden sonra duş almakta hamile kalmayı bilinenin aksine etkilemez. Günümüzde modern tıpın uygulaması olan spiraller doğum kontrolde oldukça revaçta. Vajinaya yerleştirilen bu doğum kontolü sağlayan aparatlaın erkek tarafından cinsel ilişki sırasında hissedilebileceği söylenir ancak bu tamamen yanlış bir bilgidir. Çünkü spiraller vajinaya değil rahime yerletirilir ve penisn rahime ulaşması mümkün değildir.

Doğum Kontrol Yöntemleri Uzman Doktor Açıklaması ve Önerileri Video

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ahmet dedi ki:

    Doğum kontrol hapları benim bildiğim kadarı ile aslında hamileliği tetikliyor. Sonuçta hap hamile kalmamak için kullanılıyor ancak vücuda kimyasal giriyor ileride hamile kalınmak istendiği zaman bebek üzerinde ne gibi etkileri olabileceği mechul

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.