Doğumdan Sonra Cinsel Hayat

Doğumdan Sonra Cinsel Hayat

BEBEKTEN SONRA CİNSEL HAYAT

Çiftler arasında cinsellik konusu tartışılmaz bir hızla devam edebilir. Bu hızı englelleyecek etmenler elbette mümkündür ancak çoğu eş bo tip ufak tefek teferruatlara takılmaz ve seks hayatlarını canlı tutar. Ancak öyle bir an vardır ki cinsellik oldukça etkilenebilir, yavaşlayabilir ve geri dönmesi yıllar sürecek bir sürece girebilir. Bu ana gebe kalınan an denebilir.

Hamilelik ardından bebek sahibi olmak ve büyüme aşamaları her zaman çiftler için çok güzel zamanlar olsalarda aynı zamanda çok yıpratıcıda olur. Bu durumda çiftler kendilerine zaman ayıramazlar ve ellerinden geldiğince kendilerini çocuklarına adarlar. Kadınlar zaten hormonal olarak bebeklerine ya da çocuklarına bağlı olmaktadırlar ama aynı şekilde erkeklerde çocuklarına bir o kadar bağımlıdır. Bazı kadınlar bu bebek meselesini aşırı üyütüp sanki kendilerini tamamen çocuklarına adamaları gerkiyormuş gibi düşünürler ve cinsel ilişkiye girdikleri zaman kendilerini suçlu hissederler. Bu suçluluk duygusu zamanla geçiştirilebilir ancak bu iş yıllar boyu sürebilir.

Çiftlerin kendilerine zaman ayırmaları her ne kadar gerekliyse tabi ki çocuğada bir okadar zamnan ayırılmalı. Çocuk sizin yanınızda yatabilir. Veya bebekliğinden itibaren kendi beşiğindede uyuybilir. Bu tamamen sizin tercihinizdir ancak 2-3 yaşlarından itibaren kendi odasında kendi yatağında yatması en doğrusu olacaktır. Hem çocuğun gelişimi açısından hemde kendinize zaman ayırabilmeniz için.

Çocuk küçükte olsa yanında cinsel ilişkiye girilmesi bazı tralmalara sebep olabilir ve bu tür davranışların bebek yanıda değilde farklı bir ortamda yapılması şarttır. Çocukluk yıllarında da böyle bir duruma maruz kalması kafasının karışmasına yol açabilir.

Doğumdan Sonra Cinsel İlişki & Bebekten Sonra Cinsel Hayat Hakkında Tüm Sorularınızı yanıtlayan videomuz..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.