Dudak Dolgusu | Hakkında Tüm Merak Edilenler

Dudak Dolgusu | Hakkında Tüm Merak Edilenler

Dudak dolgusu, birtakım ufak injeksiyonlar yardımı iledudakların ve dudak kontürlerinin şekillendirilmesini yani belirginleşmesini, doldurulmasını ve güzelleşmesini sağlayan bir uygulamadır. Bazı farklı tipteki dolgu malzemeleri aracılığıyla basit bir şekilde ameliyatsız dudak estetiği işlemleri başarıyla yapılmaktadır.

Dolgu Dolgusu İle Neler Sağlanabilir?

Dudak dolgusu ile altın oran korunarak dudaklardaki asimetri giderilebilir.
İnce dudaklara hacim kazandırılabilir.
Dudağın çevresi belirginleştirilebilir.
Aşağıya inen dudak köşeleri şekillendirilebilir.
Dudağa daha nemli ve canlı bir görünüm kazandırılabilir.

Zaman İçerisinde Dudakta Ne Gibi Değişiklikler Meydana Gelir?

Asimetrik, ince ve düz dudaklar her zaman yüzümüzde yorgun ve mutsuz bir ifade olmasına sebep olur. Yaş ilerledikçe dudak hacim kaybeder, yassılaşır, enine doğru uzar. Her iki ağız köşesi de aşağıya doğru çekilir. Üst kısımdaki eros yayı hattını kaybeder ve düzleşir. Böylece yaş ilerledikçe dudakların tüm çekiciliği kaybolur.

Dudak Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürer?

İşlem öncesinde sürülen lokal anestezik kremi ile dudak ve çevresi uyuşturulur. İşlem yüz anatomisine hakim bir doktor tarafından, 10-15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır.

Dudağın Alacağı Şekle Nasıl Karar Verilir?

Her kadının dudağı kendine has güzellikte bir görünüme sahiptir. Herhangi bir katalog üzerinden dudak modeli seçmek yerine; kendi yüz anatomisine, simetrisine ve çene yapısına göre dudağın şekli planlanmalıdır. Son görünüme iseuygulayıcı doktor karar vermelidir. Doktorun yapacağı değerlendirme oldukça önemlidir.

Özel Günlerden Hemen Önce Dolgu Yaptırmak Uygun Mudur?

Ameliyatsız dudak estetiği işlemi sonrasında dudak ve dudak çevresinde ödem oluşması veya morluk görülebilmesi dolayısıyla, bu işlem özel günlerden 2-3 hafta öncesinde yapılmalıdır. Böylece özel günlerinize dudaklarınızız tüm şıklığıyla beraber gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz.

Uygulama Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulamadan iki saat sonra yemek, içmek veya ruj sürmek mümkündür. Dudak yapısı gereği damarların zengin bir bölge olması sebebiyle işlem sonrasında birkaç gün süren şişlikler ve çürümeler olabilmektedir. Olası bir ödemi artırma ihtimalidolayısıyla iki gün kadar travmadan kaçınılmalıdır. İşlem sonrasında herhangi his kaybı oluşmaz; zamanla dudaklarda deformasyon görülmez.

Dudak dolgusu öncesi sonrası

Dudak Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Hyaluronik asit dolgular zamanla vücut tarafından emilir. Kalıcılık kullanılan dolguya, genetik faktörlere, ultraviyole maruziyetine, sigara kullanımına, yemek yeme ve uyuma alışkanlıklarına göre değişmekle beraber ortalama 9 ila 12 aykadardır. İlk dolgudan 4 ay sonra yapılacak ikinci bir dolgu bukalıcılığı artırır.

Ankara Dudak Dolgusu Fiyatları

Dudak dolgusu fiyatları; kendi dudak biçimine, istenen dolgunluğa, kullanılan dolgunun cinsine ve miktarına göre değişkenlik göstermektedir. Aşırıya kaçmayan dolgu ile genç ve parlak bir dudak görüntüsü elde edilebilir. Bu yazı dudak dolgusu ile dudak estetiği hakkında bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Daha detaylı bilgi ve Ankara’da dudak dolgusu fiyatı öğrenmek için Dermatolog Pınar Cömert’in web sitesindeki iletişim formunu kullanabilirsiniz: https://www.drpinarcomert.com/iletisim/#randevu-form

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.