Evde Spor Yaparak Zayıflama I Hızlı Yağ Yakan 4 Egzersiz

Evde Spor Yaparak Zayıflama I Hızlı Yağ Yakan 4 Egzersiz

Egzersiz Hareketleri ve Devamlılık Kavramının Ana Önemi
Egzersiz hareketleri isimli bu makalemizde spor salonlarına ayırıcak  ve gidecek vakti olmayan okurlarımızın evde rahatça uygulayabilecekleri bir takım egzersiz hareketleri yöntemlerinin ayrıntılı incelemesini yapacağız. Konuya başlamadan önce hemen neredeyse her makalemde açıkladığım gibi devamlılık, spor için en önemli kavramdır. Günde yalnızca 1 saatinizi, evde spor yapmaya ayırarak fit bir vücuda rahatça sahip olabilirsiniz.

1-Egzersiz Hareketleri ve Teknikleri

Açık Hava Yürüyüş Yapmak: Sporun temel hareketlerinden biridir. Evde yürüyüş yapmak için bir koşu bandına ihtiyacınız olacak. Eğer koşu bandınız yoksa, evinize yakın bir yer seçmeye dikkat ederek, her gün en az yarım saat yürüyüş çok etkili sonuçlar doğurur. önemlisi Terlemeden yapılan yürüyüşlerin faydalı olmayacağını göz önünde bulundurarak, hızlı tempoda yürüyüş yapmaya özen gösterin. Şöle Bir tur yürüme, bir tur koşma taktiğini kullanarak daha verimli bir sonuç elde edersiniz.

2-Egzersiz Hareketleri Uygulamaları
Mekik: Egzersiz ve hareketleri arasında, karın kaslarınızı geliştiren en etkilisidir. 8 yenidenla başlayabileceğiniz bu harekette vücudunuzu yere sırt üstü uzanın ve… ellerinizi başınızın arkasında birleştirin. ve Bacaklarınızı hareket ettirmeden, yarım bir biçimde doğrulun ve yeniden yatın. Vücudunuz gelişim gösterdikten sonra, bu hareketi tam anlamıyla doğrulma biçiminde yapmaya çalışın. Çenenizin gövdenize değmemesine özen göstermelisiniz. Karın kkatiyenrınız geliştikçe hareketi daha basit bir biçimde yaparsınız. Bu durumda yeniden sayısını yavaş yavaş artırın.
Egzersiz Hareketleri Uygulamaları
Superman Hareketi: Bu hareket ile sırt kkatiyenrınızı geliştirirsiniz. Yere yüzükoyun uzanın ve ellerinizi, avuçlarınız yere değecek biçimde ileri uzatın. Bacaklarınızın düz konumunu bozmadan ayaklarınızı yukarıya kaldırın. Kkatiyenrınızı zorlayana kadar o pozisyonda mümkün oldukça kalmaya özen gösterin. Daha sonra gevşeyin ve hareketi yeniden edin. Kkatiyenr geliştikçe yeniden sayısını artırmalısınız.

evde egzersiz

evde egzersiz

3-Egzersiz Hareketleri
Geriye Esneme: Egzersiz hareketleri arasında baldır germe hareketi olarak tanımlanır. Ayaklarınız üzerinde diz çökün ve ellerinizi göğsünüzde birleştirin. Bu konumda mümkün oldukça geriye doğru esneyebildiğiniz kadar esneyin. Baldırların sıkılaşması için çok fazla etkili olan bu egzersiz hareketleri, bunun yanı sıra sırt bölgenizin alt kısmında bulunan kasları da etkilidir. Zamanla esneme sürenizi artırmaya çalışmalısınız.
Kalça Kaldırma Hareket Tekniğii: Bu hareket vasıtası ile, sırt, bel ve kol kaslarınızı geliştirirsiniz. Sırt üstü uzanıp dizlerinizi kırın. Elleriniz yere paralel bir biçimde durmalıdır. Bu pozisyonda, kalçanızı yukarıya kaldırın. Kkatiyenrınız zorlanana kadar o biçimde kalın ve daha sonra gevşeyin. Tekrar sayısını 8 olarak ayarlarsınız.
4-EgzersizHareketleri 
egzersiz çalışma planı Bir Bacak Yanda Çökme Hareketi: Bu hareket ile ön ve arka baldır kaslarınızı çalıştırmanız mümkün. Bacaklarınızı omuz hizasından biraz daha geniş bir biçimde açın. Bir bacağınız düz kalırken diğer bacağınızı bükerek eğilin ve kalkın. 8 yeniden olacak biçimde, hareketi sağ ve sol bacağınıza paylaştırın.
Bir Bacak Önde Çökme Hareketi: Bir önceki harekete benzer bir biçimde, bacak kaslarınızı gelişimi için yapılan egzersiz hareketleri arasındadır. Bir bacağınızı bir adım öne atın ve bedeniniz dik kalacak biçimde eğilin ve durabildiğiniz kadar öyle kalın. Daha sonra gevşeyin ve 8 yeniden bu hareketi tamamlayın. Tekrar sayısını, sağ ve sol bacağınıza bölmeyi unutmamalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.