Feng Shui Nedir? Feng Shui’ye Göre Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Feng Shui Nedir? Feng Shui’ye Göre Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Feng Shui Nedir?

Çince Rüzgâr ve su anlamına gelen Feng Shui aynı zamanda kişinin çevresindeki canlı veya cansız varlıklarla olan uyumu olarak da tanımlayabiliriz. Feng shui, bireyin yaşam alanlarını düzenler aynı zamanda bireylerin daha sağlıklı olacağı ve mutlu ilişkiler kuracağına, inandığı pozitif düşünce inanır. Feng shui’ye göre evinizdeki eşyalarınızı nasıl konumlandırmalısınız ve eşyalarınızı secerken renkleri nasıl olmalı?

Feng Shui Felsefesine Göre Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

İlk olarak evimizdeki gereksiz olan eşyalardan kurtulmalıyız. Evimiz Temiz ve düzenli olmalı ki enerji akışı sağlansın. Evin geniş görünmesini sağlamak için ayna kullanabilirsiniz ancak karşılıklı ayna kullanılması evin bereketini kaçırır. Canlı çiçek kullanın evinizde solmuş çiçekleri hemen atın çünkü feng shui göre evin enerjisini düşürür. Evinizin bereketini artırmak istiyorsanız oturma odanızı güneydoğu konumunda olmalı ve aksesuar olarak da akvaryum kullanmalısınız. Oturma odanızda kullanacağınız tavus kuşu resmi veya tüyleri iş hayatınızda ilerlemenizi ve itibar görmenizi sağlar. Mobilyalarınızın rengini beyaz tercih etmeniz ve aksesuarlarınızı metal kullanmalısınız. Aydınlatma seçerken çok parlat değil çokta sönük değil orta derecede bir aydınlatma seçmelisiniz. Feng Shui göre mutfak kapısı ile tuvalet kapısı karşılıklı olmamalı çünkü evin bereketini tuvaletten akıp gideceği düşüncesini savunur. Feng Shui göre zenginliği temsil eden ve evin bereketi olan mutfak nasıl olmalı? Mutfak dekorasyonun da seramikler açık tonda seçilmeli, asklılar metal tercih edilmelidir. Ateş ile su yan yana veya karşılıklı gelmemeli Ocak ile lavabo yan yana olduğu zaman evin bereketi kaçacağına inanır. (devamı aşağıda)..

Mutfakta bozulan elektrikli alet evde tutulmamalı çünkü evde olumsuz enerji yayacağını inanır.Mutfak dolapları tavana kadar uzun,avizeler yukardan aşağı  sarkan avizeler tercih edilmelidir.Feng Shui göre Banyo renkleri Mavi,Yeşil,Turuncu olmalı oturma odasıyla karşılıklı olmamalı aynı  zamanda yatak odasıyla aynı duvarı paylaşmamalıdır.Yatak odası Mahrem alanımızın duvar rengi ise sıcak renkler tercih edilmeli,odanın şekli düzgün kare veya dikdörtgen olmalı.Yatak odası güneş almalı mobilyalarınız yuvarlak hatlı olmalı sivri köşeli olmamalı dil sivri köşelerin kötü enerji vereceğini savunur. Yatak örtünüz sakin desenleri olan ve soft renkler tercih edin. yatak başlığı duvara dayalı ve ayaklarınız kapıya bakmalı ,yatağınızın tam karşısında ayna gelmemeli. Yatak odanızda elektronik alet bulundurmayın. Uyku ve sağlığınız için olumsuz etki gösterir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.