Fokuslu Ultrason (UltraSkin) Nedir | Cilt Gençleştirme

Fokuslu Ultrason (UltraSkin) Nedir | Cilt Gençleştirme

ULTRASKİN(FOKUSLU ULTRASON)

Fokuslu Ultrason (Ultraskin) Nedir ?

Ultraskin (fokuslu ultrason) ile cilt gençleştirme teknolojisi, cildin alt katmanlarındaki taşıyıcı dokularda odaklanmış, ses dalgaları kullanılarak kollajen üretiminin harekete geçmesi ile birlikte ciltte yenilenme, sıkılaşma ve toparlanma sağlayan bir tıbbi uygulamadır.

Daha genç bir görünüme kavuşmak için, tıp bilimi bizi her gün yeni bir yöntemle tanıştırıyor. Ancak çağımız insanı artık az zaman ayırdığı ama etkili ve sonrasında sosyal hayatına hemen dönebileceği ve işlem sırasında ağrı sızı olmayan, konforlu uygulamaları tercih ediyor. İşte ultraterapiler ile bu mümkün.

Ultraskin tedavisi ile; çene bölgesinde oluşan gevşeklik ve sarkmalar, çene çizgisi kaybı, yanak sarkması ve ağız köşelerinin aşağı dönmesi, kaşlarda düşüklük, boyun ve göz çevresinde sarkma gibi cilt yüzeyinde oluşan problemler giderilmektedir.

Cilt genleştirmede kullanılan lazer cihazları cildin belirli bir derinliğinin altına inemezler. Ultraskin tedavisi ise cildin 4,5 mm altındaki fasya dokusuna ulaşır. Fasya dokusu cilt germe ameliyatlarında cildi toparlamak ve şekillendirmek için müdahale edilen bir bölgedir. Ultraskin tedavisi, cildin altına odaklanarak fasya dokusunu küçülten ısı alanları oluşturur. Fasya dokusundaki küçülmeler sayesinde işlemden hemen sonra cildin sarkmış alanları toparlanmaya başlar. Ultraskin tedavisi cildin en alt dokularına kadar inebildiği için diğer lazer ve radyofrekans yöntemlerine oranla daha fazla sıkılaşma sağlar. Yüz ve boyun bölgesinde sarkmalar meydana gelen, kaş düşüklüğünden ve çene çizgisindeki gevşemeden şikayeti olan kişiler ultraskin (fokuslu ultrason) yöntemini tercih edebilir.

Ultraskin tedavisi tek seansta uygulanan bir işlemdir. İşlem yaklaşık 1 saat kadar sürmektedir. Uygulamadan hemen sonra tedavinin etkisi görülmeye başlar ve 3. ayın sonunda maksimum etki ortaya çıkar. Ultraskin tedavisi yüzde kızarıklık, kabuklanma veya soyulma yapmaz. Bu yüzden tedaviden hemen sonra iş ve sosyal hayata dönülebilir. Fokuslu ultrason, cildin alt tabakalarına kadar inen bir uygulama olduğu için önemli sinirlerin geçtiği alanlara uygulama yapılmaz. Protokolüne uygun yapıldığı sürece herhangi bir sorun yaşanmaz. Ultraskin tedavisi aşırı sarkması olan, yüzü çok ince ve yağ dokusu az olan kişilere uygun değildir.

Ultraskin işleminin etkisi kalıcıdır. Ancak yaşlanma devam ettiği için 1,2 yıl sonra işlemin etki süresi azalmaya başlar. Aynı zamanda fokuslu ultrason enerjisi, tıpta 50 yılı aşkın süredir güvenle kullanılmaktadır.

Fokuslu ultrason botoks, dolgu gibi diğer cilt gençleştirme yöntemleriyle birlikte de uygulanabilir. Böylece işlemin etkisinin daha verimli ortaya çıkmasını sağlayarak cilde sağlıklı ve genç görünüm kazandırılmış olur.

Fokuslu Ultrason (Ultra Skin) Fiyatları Ortalama: 1500-3000 tl arasındadır.

Fokuslu Ultrason İşlemi | Öncesi Sonrası Resim

Kaynak: https://www.guneserturk.com/

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.