Fue Saç Ekimi Nedir?

Fue Saç Ekimi Nedir?

Fue Saç Ekimi Nedir?

Uzun yıllardır birçok insanın rahatsız edici bir sıkıntı haline gelen saç dökülmesi, seyrek ve ince tel saç tiplerine birçok saç çıkarıcı ilaçlar, krem ve benzeri ürünler keşfedilmiştir. Elbette ki bunların da etkisi olmuştur fakat en etkili yöntem ise Saç ekimi yöntemidir. Fue Saç Ekimi, genelde başın arka tarafından, iki kulak arasındaki donör ismi verilen yerden saçların tek tek alınmasıdır. Saç alınmadan önce ise acıyı hissetmeme amacıyla bölgeye lokal anestezi yapılır. Bölgeden alınan saçlar ise saç ekimi yapılacak bölgeye tek tek implant edilir. Tabii ki bu teknik eski zamanlara göre günümüzde çok gelişmiş ve teknolojiye ayak uydurmuştur. Vücudun diğer bölgelerinden alınan saç köklerinin implant edildikten sonra dökülmemesi için herhangi bir garanti verilmez. Yani vücudun diğer bölgelerinden alınan saçlar, implanttan sonra tekrar dökülebilir.  Fakat kadınlarda bu durum biraz daha farklıdır. Kadınlara yapılan saç implatından sonra dökülme oranı erkeklere binaen daha fazladır.

Peki, Fue saç ekiminin yan etkileri(Komplikasyonlar) nelerdir? Saç ekimi uygulamasından sonra karşılaşabilecek yan etkiler şunlardır; Kanama, enfeksiyonlar, saç köklerinin alındığı bölümde kötü yara dokusu oluşması, saç alınan bölgede his kaybı, kist, parke taşı görünümü, nadiren yanlış yöne uzayan saçlar ve hızlanmış saç gibi sıralanabilir. Dünyada çok sık olarak kullanılmakta olan bu yöntem profesyonel ve deneyimli eller ile yapılmalıdır. Aksine bazı yan etkilerini görmemiz kaçınılmaz olacaktır. Günümüzde birçok fue saç ekimi punch dediğimiz biopsi iğneleri ile yapılmaktadır. Bu teknik ensede iz bırakmayan fue saç ekimi,  ortalama 1 sene sonunda ise saçların dikildiği bölgede sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde işlevine devam etmesine yol açar. Çok çok eskilerde, saç kökünün olduğu deriyi alıp saç olmayan yere naklinin yapılması ile bu yöntem arasında dağlar kadar fark var. O yüzden şöyle demeliyiz ki günümüzün saç sıkıntısı çeken insanları gerçekten şanslıdır. Bu ya da buna benzer bir talep içerisinde olan kişilerin başarılı bir sonuç için FBM Estetik ve Rehabilitasyon merkezi ile iletişime geçerek bacak estetiği, kepçe kulak estetiği, karın germe, yüz germe, burun estetiği ya da dudak estetiği gibi işlemler hakkında bilgi alabilirsiniz. Daha detaylı bilgiyi Fue Saç Ekimi’nden alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.