Göbek Eritme Hareketleri Kesin Sonuç

Göbek Eritme Hareketleri Kesin Sonuç

Göbek Eritme Hareketleri ve Yöntemleri

Bir insanın çok kilolu olması, illa sağlıksız olduğu anlamına gelmez. aslında aşırı sıhhatli olan bir sürü özelik çok kilolu insan bulunur .Ve buna karşılık, bazı kişiler normal kilosunda olduğu halde, obeziteyle bağlantılı olan metabolik sorunları yaşar.Bunun da sebebi, ten altında bulunan yağların aslında büyük bir sıkıntı olmaması (en azından sıhhat açısından.. daha çok kozmetik bir problem).en fazla probleme sebep olan ve en tehlikelisi karın bölgesinde bulunan yağlar eğer karın alanlarınızda yani göbeğinizde aşırı fazla yağ varsa, kilolu olmasanız dahi, bu yağlardan kurtulmak için adım atmalısınız. Göbek yağlarının miktarı genelde umumi olarak bel çevresi ölçülerek rahatça öğrenilir. Bunu evde basit bir mezurayla ölçü aletiyle cetvelle yapabilirsiniz.

Bel çevresi baylarda 102 ve kadınlarda 88 santimi geçiyorsa tehlike sınırındasınızdır ve göbek eritme konusunu önemli derecede düşünmeniz gerekiyor demektir.Gerçek şu ki vücudumuzdaki göbek bölgesindeki yağları, diğer bölgelere göre daha aşırı yakan yoğun şekilde az strateji mevcut. O nedenden dolayı kişiler başarısız olmaktadır ve göbek nasıl eritilir ve göbek eriten hareketler ile göbek eriten yöntemler diye araştırıp duruyor fakat çözümü bulunmamakta değil.

göbek bölgesindeki yağlar nasıl eritilir ? işte bilimsel şekilde ispatlanmış, göbek eritmek için 6 teknik ve videomuz!

göbek eritme hareketleri

göbek eritme hareketleri

1) şeker yemeyin ve şekerle tatlandırılmış içeceklerin yanına dahi yaklaşmayın
gazozşeker çok aşırı derecede zararlı ve sağlıksızdır.

Araştırmalar şekerin metabolik sağlık üzerinde benzersiz yararsız etkileri olduğunu gösteriyor (4).şeker P glikoz ve P fruktozdan oluşur. Ve fruktoz sırf karaciğer yönünden metabolize edilebilmektedir (5).aşırı fazla şeker yediğiniz süre, karaciğeriniz adeta bir fruktoz akınına uğrar ve hepsini yağa çevirmek mecburiyetinde kalır (6).Bir sıra araştırma, fazla şekerin, çok yüksek fruktoz oranı yüzünden, karın sahasında yağlanmaya neden olabileceğini size gösteriyor (7).Bazı insanlar, bu durumun, şekerin yararsız etkilerinin hemen arkasındaki en önemli mekanizma olduğuna inanıyolar. şeker karın ve karaciğerdeki kalıp yağları artırıyor ve bu da insülin direnci ve öteki metabolik problemlera yol açıyor (8).Sıvı şeker bu noktada daha da fena. içeceklerden aldığınız kaloriler beyin tarafından sert yiyeceklerden aldığınız kaloriler bunun gibi kaydedilmiyor ve şekerli içecekleri içtiğiniz zaman doymuyor ve çok daha çok fazla kalori alıyorsunuz.(9-10)Araştırmalar içilen her bir bardak şekerli içeceğin, çocuklarda obezite riskini tam ` artırdığını gösteriyor (11)!!!O nedenden beslenmenizden şekerli yiyecekleri oldukça azaltın ve şekerli içecekleri tamamıyla net.Buna şekerli içecekler ve meyve suları, şeker içeren sporcu içecekler ve şekerli çay-kahve de dahil.

Yalnız burada ifade ettiklerimin hiçbirisi son derece sağlıklı olan tam meyveler için geçerli değil. Tam meyveler yüksek miktarda vitamin, mineral ve anti-oksidanlar içermelerinin yanısıra bunun yanı sıra fruktozun kötü etkilerini ortadan kaldıran diyet lifi de içeriyor.

Rafine gıdalardan alabileceğiniz fruktozla kıykatiyenrsak, meyvelerden alabileceğiniz fruktoz oranı çok fazla önemsiz.

eğer rafine şekerleri tam olarak kesmek istiyorsanız, satın aldığınız yiyeceklerin etiketlerini okuyun. nedeniyse sağlıklı diye satılan yiyecekler dahi önemli miktarda şeker içerebiliyor. Hatta ekmekler bile şeker içeriyor.

2) Daha çok protein tüketmek göbek eritme için azami uzun dönemli stratejidir
göbek eritmeiş kilo vermeye gelince en ciddi makro-gıda protein 

Protein açlık krizlerini ` azaltır, metabolizmayı günde 80-100 kalori hızlandırır ve tok tutucu özelliği nedeni ile günde aşağı yukarı 441 kalori daha Yemenizi sağlar (13, 14, 15, 16).şayet amacınız kilo vermekse, beslenmenize daha çok fazla protein eklemek belki de yapabileceğiniz enfazla şey.Protein sadece kilo vermenize yardımcı olmamakta. aynı sürede diyet bittikten sonra kaybettiğiniz kiloyu yeniden arka almanıza engel olmada yardım eder (17, 18).Bunlara ek olarak, protein Yemenin, karın yağlanmasına karşı bilhassa etkili olduğunu belli eden bazı deliller de mevcut.Bir araştırma tüketilen proteinin kalitesi ve miktarının, karın bölgesindeki yağlanmayla aksi orantılı olduğunu gösterdi. Yani daha çok protein yiyenlerin, göbek bölgesindeki yağ oranı daha azdı (19).Danimarka’da yapılan ve 5 yıl süren bir araştırmada ise proteinin, bilhassa de hayvansal proteinin, karın alanında daha az yağ toplanmasıyla bağlantılı olduğu görüldü (20).tıpkı araştırmada rafine karbonhidratların ve tabii yağların daha aşırı karın yağıyla ve meyve ve sebzelerin ise daha az karın yağıyla bağlantılı bulunduğu saptandı.Araştırmalara göre proteinin etkili olabilmesi için gündelik aldığınız kalorilerin %-30’u proteinden gelmeli. Bu miktarı hedeflemelisiniz.O nedenden dolayı yumurta, balık, deniz ürünleri, et, kümes hayvanları ve süt ürünlerini daha çok tüketerek, protein alımınızı artırın. Bunlar en kaliteli protein kaynakları.bununla beraber Protein içeren Besinler ve En Lezzetli 20 Proteinli Yiyecek başlıklı yazılarımızı okuyun.

Bir ipucu: Yemeklerinizi Hindistan Cevizi yağı kullanarak yapın… Bazı araştırmalar 2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağının karın bölgesindeki yağları hafifçe azalttığını gösteriyor (21, 22).

3-) Karbonhidratları önemli miktarda azaltın
Karbonhidratları kısıtlamak yağ kaybetmenin çok fazla etkili bir yoludur.

gobek-eritme-yontemleri

Bunu destekleyen bir sürü araştırma mevcut. kişiler karbonhidratları azalttığı zaman, iştahları azalıyor ve kilo kaybediyorlar (23).göbek eritme
20’den çok fazla randomize kontrollü çalışma düşük karbonhidrat diyetinin düşük kalori diyetine veya öteki diyetlere göre 2-3 kat daha çok aşırı kilo kaybına yol açtığını ispatlıyor (24, 25, 26).

Bu hal, düşük karbonhidrat diyeti yapanlar istedikleri kadar yedikleri ve düşük kalori diyeti yapanlar ise kalorilerini kısıtladıkları halde bile geçerli.Düşük karbonhidrat diyetleri bunun yanı dizi diyetin başında vücutta bulunan su ağırlığının hızla azalmasını sağlamakta ve bu da insanlara moral ve motivasyon sağlamaktadır.Düşük karbonhidrat diyetlerinin özellikle de karın bölgesindeki yağları, organlar ve karaciğer çevresindeki yağları hedef aldığını işaret eden bazı araştırmalar da bulunuyor (27, 28)..Bu da anlamına gelir ki düşük karbonhidrat diyetiyle kaybolan yağların oransal olarak daha çoksı tehlikeli ve hastalıklara neden olabilecek karın yağları.özellikle protein tüketiminizi yüksek tutmak için sadece rafine karbonhidratları (beyaz ekmek, beyaz un vs) kesmeniz yeterli.ama eğer çabucak kilo vermek istiyorsanız, günlük karbonhidrat tüketiminizi 50 gramın altına düşürün. Bu bedeninuzu ketosise sokacak, iştahınızı azaltıp, enerji şeklinde deha çok yağları yakmanızı sağlayacaktır.Tabi ki, düşük karbonhidrat diyetlerinin zayıflama dışında sağlığa öteki yararları da mevcut. mesela Tip 2 diyabet hastaları için oldukça ciddi yararları olabilmektedir (29, 30)..

4) Diyet lifi içeren gıdaları tüketin. özellikle de yapışkan lifleri içerenleri
salataDiyet lifi bitkilerde bulunan ve sindirilemeyen maddedir.

gobek-eritme-yontemleri-hareketlerigenelde, çok fazla miktarda diyet lifi tüketmenin zayıflamaya destekçi olduğuna inanılır.Bu doğru. fakat tüm diyet liflerinin tıpkı olmadığını bilmek de önemli.Lifler suda çözünür ve çözünmez olmak suretiyle ikiye ayrılıyor. Kilo vermenizde en etkili olan lif türü ise suda çözünür liflerden olan “yapışkan lifler”bu lifler suyla birleşiyor ve sindirim sistemine oturan kalın bir jel tabası biçimine geliyor (31)..Bu jel, yemeklerin mide ve ince bağırsağınızdan çıkış hızını mühim derecede anlamda azaltıyor ve besinlerin sindirimini ve absorbe edilmesini yavaşlatıyor. Bu da kendinizi daha uzun süre tok hissetmenizi sağlayıp, iştahı azaltıyor (32).Bir inceleme araştırmasında, beslenmeye günde 14 gram lif eklemenin, kalori alımını  azalttığını ve 4 aylık zaman içinde 2 kg verilmesine yol açtığı bulundu (33).5 yıllık bir diğer araştırmada ise, günde on gram çözünür lif Yemenin ve karın bölgesindeki yağların %3,7 azalmasıyla bağlantısı ortaya çıktı ancak öteki bölgedeki yağlarla bir hevesi bulunamadı (34)..Bu da demek olmakta kiş, çözünür lif bilhassa de karın bölgesindeki tehlikeli yağları azaltmada bilhassa etkili.Daha çok lif almanın en çok yolu meyve ve sebze benzeri bitkisel gıdaları daha çok tüketmek. maksimum çözünür yapışkan lif içeren gıdalar: yulaf, baklagiller (özellikle fasulye), portakal, brüksel lahanası ve keten tohumu.

aynı zamanda glucomannan bunun gibi bir lif supplementi de kullanabilmeniz olası. Glucomannan adlandırılan en yapışkan diyet liflerinden bir tanesi ve bir sürü araştırma kilo vermeye yardımcı olduğunu gösteriyor (35, 36).

5) Aerobik egzersiz göbek eritmede çok fazla etkili
koşu ayakkabısıSpor çok sayıda neden yüzünden yoğun şekilde ciddi.

şayet sağlıklı ve uzun yaşamak istiyorsanız, hastalıklardan korunmak istiyorsanız yapabileceğiniz en çok şeylerden bir tanesi.Sporun sağlığınıza olan olağanüstü yararlarının hepsi bu yazıya sığmaz ancak görünen o ki spor yapmak göbek eritmek için etkili.Yalnız önemle belirtmem gerekir ki, spor yapmak derken “karın hareketlerinden” bahsetmiyorum. Bölgesel zayıflama mümkün değil. Yani sayısız crunch yapmak yahut mekik çekmek hususi şekilde karın bölgenizdeki yağları eritmez.Bir araştırmada, altı hafta boyunca sırf karın kkatiyenrını çalıştıranların, bel çevresinde hiç bir zayıflama yada göbeğindeki yağlarda hiç bir düşüş görülemedi (37). O sebepten göbek eritmek için bitmez tükenmez mekiklere son verin .Bunu ifade ettikten sonra, bazı egzersizin göbek eritmede çok etkili olduğunu belirtmem gerekir.Aerobik egzersizin (yürüyüş, koşu, yüzme, bisiklet vs bu gibi) karın bölgesindeki yağlara epey bir mühim azalmaya yol açtığı bir dizi araştırmada gösterildi (38, 39).Bir öteki araştırmada ise aerobik egzersizin kilo verdikten sonra göbek bölgesinde tekrardan yağ toplanmasına engel bulunduğu görüldü ve bu da sporun özellikle kilo denetimi için etkili olduğunu ispat ediyor (40).

Spor yapmak inflamasyonu azaltıyor, kan şekerini düşürüyor ve karın yağlarıyla bağlantılı bütün metabolik dengesizlikleri azaltıyor (41).

6) Yediklerinizi takip edin ve neyi ne kadar yediğinizi iyi bilin
beslenme takipYedikleriniz gerçekten ciddi. Bunu hepimiz biliyoruz.

fakat, çok enteresantir ki insanların büyük bir çoğunluğu ne yediğini bilmiyor.insanlar yüksek proteinli ve düşük karbonhidratlı beslendiklerini sanıyorlar lakin fark etmeden yediklerini çok yanlış tahmin ediyorlar.eğer diyet yapmak yada sağlığınıza dikkat etmek istiyorsanız, muhakkak yediklerinizi teker teker not etmeli ve takip etmelisiniz.Yani yediğiniz gıdaların kalorisini, protein, yağ ve karbonhidrat miktarlarını öğrenmeli ve sonra Yemeniz gereken miktarı göz kararınca öğrenene kadar mutfak terazisinde tartmalısınız. En azından birkaç günde bir her süre tıpkı miktarda yediğiniz yemekleri tartarak bir fikir edinebilirsiniz.örnek olarak amacınız yukarıyada tavsiye edildiği bunun gibi protein tüketiminizi %-30’lara çıkarmaksa, daha çok proteinli yiyecekler tüketmek yeterli olmaz. Yeni beslenme planınıza başlarken yedikleriniz tartarak ayarlamalısınız.
Diyetsaglikliyasam.com

Göbek Eriten Diyet Listesi ilede hızlı sonuç alabilirsiniz egzersiz hareketlerimizle birlikte.

Göbek eritme hareketleri video

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.