Göğüs Dikleştiren 6 Süper Egzersiz Hareketleri

Göğüs Dikleştiren 6 Süper Egzersiz Hareketleri

GÖĞÜS DİKLEŞTİREN EGZERSİZLER

Göğüs Dikleştirme ve Göğüs Büyütme ; Vücudunuzun bedenin güzel görünmesini verici en ciddi yerlerden bir tanesi de göğüslerdir. Bireysel Fitness Danışmanı SelimCaN, bu konuda şikayeti olanlara göğüs dikleştirme ye destekçi olacak egzersiz tavsiyelerinde bulundu. Göğüsler formunu süre arasındaki yaşın etkisiyle, sık kilo alıp vermekle, egzersiz yapmamakla veya yanlış egzersizler yapmakla kaybedebilir. Bu hal bilhassa gövde görünümüne çok önem verici kadınlar için can sıkıcı bir hal alabilir. şayet siz de bu tür problemlerle karşı karşıyasınız yahut bu can sıkıcı problemi olduğunca geciktirmek istiyorsanız şimdi bahsedeceğimiz yöntemler ve basit egzersizlerle göğüslerinizin formunu koruyabilir, göğüslerinizi şimdiki halinden çok daha iyi bir duruma getirebilirsiniz. Bütün hareketleri 3’er set 10-12 ve ya 15 tekrar biçiminde yapabilirsiniz. Ağırlık kullanılan hareketlerde 2-4 kg tercih edebilirsiniz. Setler arası 30-45 saniye yada 1 dakika dinlenmeyi dikkatle unutmayın.

1. HAREKET LYıNG CHEST FLY

gogus-diklestiren-egzersizler-foto-

Bu hareketi yerde sırtı üstü yatarak, ağırlık ya da thera band ile yada yukarıda görüldüğü bu gibi egzersiz topunun üzerine sırt üstü yatarak yapabilirsiniz. Ağırlıkları alın, kollarınızı dirsekleri kırmadan tavana doğru kaldırın ve göğüs hizanızda birleştirin. Avuçlarınız birbirlerine dönük olsun. beden sabit kalacak şekilde kollarınızı yana doğru açın. Kollarınızı yana doğru açarken dirseklerinizi çok aşırı hafif biçimde kırın. Sonra kollarınızı kaldırarak bir önceki pozisyona gelin ve kaç tekrar yapın. Her tekrarda kollarınızı yukarı kaldırdığında göğüslerinizi sıkmayı unutmayın. Göğüslerinizin çalıştığını hissedeceksiniz.

2. HAREKET LYıNG CHEST PRESS

gogus-diklestiren-egzersizler-foto-2

Bir önceki harekette olduğu gibi gene aynı durumlarda ve gene aynı ekipmanlarla bu hareketi yapabilirsiniz. Ağırlıkları alın ve dirseklerinizi kırarak yana doğru açın. Yana doğru açtığınızda kesinlikle dirseklerinizin açısı 90 derece olmalı. Ağırlıkları yukarı doğru kaldırın, kollarınız dümdüz ve gergin olsun. Daha sonra ağırlıkları indirerek bir önceki pozisyonunuza dönün ve gene her tekrarda ağırlıkları yukarı kaldırdığınızda göğüslerinizi sıkmayı KESİNLİKLE unutmayın!

3- HAREKET KNEELıNG PUSH UP

gogus-diklestiren-egzersizler-foto-3

Bu devinim klasik push up (şınav) yani ayak parmak uçlarında yapılacağı bunun gibi bu şekilde dizler üzerinde de yapılabilir. Yeni başlayanlar ve zorlananlar hareketi dizlerinin üstünde yapabilirsiniz. Yerde sima üstü pozisyonda dizleriniz yerde olacak şekilde ellerinizin üzerinde durun. Omuzlarınız el bileklerinin hizasında olsun ve vücudunuzu aşağı doğru indirin. Göğsünüzü mümkün olduğunca yere indirmeye çalışın ve tekrar doğrulun. ilk başlarda çok fazla zorlanacağınız bu hareketin yine sayısını yavaş yavaş artırmaya çalışın, bir adet dahi yapmanız faydanızadır. Hareketi yaptıkça ve kaslarınız güçlendikçe yine sayılarını artırabileceğinizi göreceksiniz.

4. HAREKET PULL-OVER

gogus-diklestiren-egzersizler-foto4

Bu hareketi yerde sırt üstü yatarak ya da egzersiz topunun üzerine sırt üstü yatarak ağırlıkla yapabilirsiniz. Sırtınız yerde yada egzersiz topunun üzerinde olacak şekilde yatın. iki elle avuç içleriniz yukarı bakacak biçimde ağırlığı tutun, kollarınızı göğüs hizasında gerilmiş bir şekilde yukarı kaldırın ve kollarınızı başınızın arkasına doğru indirin. Kollarınızı indirirken dirseklerinizi hafif bir biçimde kırın. Daha sonra kollarınız yine gergin olacak biçimde göğüs hizasına arka getirin. Kollarınızı yukarıda her birleştirdiğinizde göğüslerinizi sıkmayı unutmayın.

5.  HAREKET KNEELıNG CHEST STRECH

gogus-diklestiren-egzersizler-foto-5

Bu hareketi yaparken bir ekipmana ihtiyacınız olmayacağı gibi hareketi de herkezin yapması tavsiye edilmez. özellikle belinde sorunu olanlar hareketi yapmaktan kaçınmalı. Bu uyarıyı lütfen dikkate alın, her hareketi herkes yapabilir diye bir kural bulunmamaktadır. Topuklarınızın üzerinde oturarak başlayın. Vücudunuzu geriye doğru yaslayın, avuçlarınızı yere koyun ve 15-20 cm kadar arkanıza alın. Ellerinizi yere iyice bastırın, göğsünüzü hafifçe yukarı kaldırın. Esnemeyi daha güçlü bir biçimde yapmak için başınızı hafifçe geriye atın ve boğazınızın gerildiğini hissedin. Bu pozisyonda 30 saniye bekleyin. Zor bir hareket olduğundan ısınmadan yapılmaması gerekir.

6. HAREKET AVUç EGZERSiZi

gogus-diklestiren-egzersizler-foto-6

bütün bu hareketlerden farklı şekilde bu kolay egzersizi evde TV seyrederken ya da meslek yerinde oturduğunuz yerden yapabileceksiniz.  Avuç içlerinizi göğsünüzün hizasında birleştirin ve itin, yine sayısını siz belirleyebilirsiniz. Avuç içlerinizi birleştirip ittiğiniz her tekrarda göğüslerinizi sıkmayı unutmayın. Hareketleri yaparken daha etkili olabilmesi için ve istenmeyen bir sakatlık yaşamamak adına deneyimli bir yardım almanız ve ya hareketlerin videolarını izlemeniz gerekir.  Göğüs dikleştirme dogal

Göğüs dikleştirme egzersizleri VİDEOSU

Değerli Okurlarımız Gögüs diklestirme dogal ve Gögüs diklestirme egzersizleri. Gögüs diklestirme egzersizleri ebru şallı ile Gögüs diklestirme egzersizleri resimli. Gögüs diklestirme hareketleri. Gögüs dikleştirmenin göğüs dikleştirme teknikleri yolları tüm bu sorularınızın cevabı hepsi bu konuda bulunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Eda dedi ki:

    Göğüs dikleştiren egzersizleri çok güzel açıklamış video’da bende spor eğitmeniyim bunları yapan bayanlar kesinlikle colayı hayatlarından çıkarmalılar.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.