Göğüs (Meme) Büyütme Yöntemleri

Göğüs (Meme) Büyütme Yöntemleri

MEME BÜYÜTME YÖNTEMLERİ

Kadın bedeninin ayrılmaz bir parçası olan memeler, bel ve kalça oranları ile bütüncül olarak ele alındığında estetik görünümün önemli bir detayı olarak yer almaktadır. Hemen hemen her kadının hayali olan dolgun, dik ve yuvarlak memelere sahip olmak için ameliyatsızdan ameliyatlısına birkaç yöntem bulunmaktadır.

1. MEME BÜYÜTME YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Estetik cerrahları tarafından uygulanan meme büyütme yöntemleri üçe ayrılmaktadır: Yağ transferi ile meme büyütme, yapay dolgu maddeleri ile meme büyütme ve silikon meme implantı yerleştirilerek meme büyütme. Bu yöntemlerin hepsi rahat uygulanabilir olmakla birlikte güvenilir ve etkilidir.

1.1. YAĞ TRANSFERİ İLE MEME BÜYÜTME

Ameliyat, sedasyon veya genel anestezi ile uygulanır. İşlem sonrasında memelerde ağrı ve şişlik hissedilebilmektedir. Bu ağrı ve şişlikler 15 gün içerisinde kaybolacak olup hasta işlemin yapıldığı gün taburcu olabilmektedir.

1.1.1. Kalıcı Bir İşlem Midir?

Enjekte edilen yağların kalıcılığı %40 ile %50 oranında değişkenlik göstermektedir. Bu yöntem, memelerde bir beden büyüme sağlarken istenildiği takdirde işlem 6 ay aralıklarla tekrarlanabilir.

1.1.2. Bu İşlemin Tercih Edilme Sebebi Nedir?

Yapılan araştırmalar doğrultusunda insanın kendi yağ dokusu, insan bedenindeki en önemli kök hücre deposudur. Normal liposuction tekniğinden farklı olmakla birlikte santrifüj ile fazla yağ hücreleri, meme dokusu altına transfer edilir. Bu yağ hücreleri, transfer edilen bölgeyi onarır ve hasarlı dokuların yenilenmesine katkı sağlar. Bu yöntemin sıklıkla tercih edilmesinin sebebi budur. Avantaj olarak hasta, hem fazla yağ dokularından kurtulur, hem de dolgun görünen memelere sahip olur.

1.2. YAPAY DOLGU MADDELERİ İLE MEME BÜYÜTME

Yapay dolgu maddeleri ile yapılan meme büyütme işlemi, ameliyatsız olup memelerin daha çekici ve daha doğal görünmesi için tercih edilen yöntemdir. Bu işlem sedasyon ve lokal anestezi ile uygulanmaktadır. Uygulama en az 45 dakika en fazla 1 saat sürmektedir.

1.2.1. Bu İşlemin Avantajları Nelerdir?

Ameliyat olmayı, narkoz almayı veya vücudunda ameliyat izi kalacak olmasını tercih etmeyen hastalar için uygun bir alternatif olmakla birlikte kalıcılığı 3 ile 5 yıl arasında değişmektedir. Ayrıca dudak dolgusu ile bir benzerliği yoktur.

1.3. SİLİKON IMPLANT UYGULAMASI

Meme büyütme yöntemleri arasında en kalıcı ve en etkili yöntem olmasının yanı sıra kolay ve pratiktir. İşlem üzerinde daha kolay kontrol sağlanabilir ve hasta eğer isterse
İşlem geri alınabilir.

1.3.1. Nasıl Yapılır?

Meme protezleri, vücuttaki dokulara uyum sağlayacak şekilde yüzeyi pütürlü olarak üretilen, içi silikon jel ile doldurulmuş yumuşak yapılardır. Genel anestezi ile birlikte hastane ortamında gerçekleştirilir. Ameliyat yaklaşık 1 saat sürmektedir.

1.3.2. Ameliyat Sonrasında Nelerle Karşılaşılabilir?

Ameliyat, kolay ve pratik bir ameliyat olduğu için sonrası da hasta için oldukça rahat geçmektedir. Ağrı olabildiğince az olmakla birlikte meme protezi, meme kasının arkasına yerleştirilmiş ise birkaç gün hasta kollarını hareket ettirmekte zorlanabilir. İlk zamanlar hafif şişlik yaşanabilir. Ameliyat sonrasında memeler sargı ile kapatılır ve hasta birkaç gün içinde günlük hayatına dönebilir. Protez, 3 hafta sonra tamamen oturmaktadır. Bu süreçte hasta ağır sporlardan uzak durmalıdır.

Kaynak: www.guncelozturk.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.