Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır? Zararlımıdır | Tüm Detayları

Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır? Zararlımıdır | Tüm Detayları

Güzelliğinizi göz kapağı ameliyatı ile taçlandırın

Yaşlanmayı kimse istemez, yaşlılıkla birlikte gelen yüz ve göz çizgileri ise belki de yaşlanmanın en kötü izlerinden biridir. Gelişmiş bir tıp dünyasında yaşamamız, bu konuda bazı seçenekleri bizlere sunuyor. Yapılan araştırmalar, ulaşılan buluşlar sayesinde yaşlılık belirtilerini yok etmek en azından güzel bir görünüme sahip olmak eskisi gibi zor değil. Farklı yerlerde gözaltı ve yanaklarda oluşan “kazayağı” denen çizgilerin oluşumunu engellemek için önerilen bazı kremler veya terapiler vardır ve yaşlılık belirtileri ile karşılaşan herkesin mutlaka okuduğu yazılardır bunlar. Ama bunların kesin bir çözüm olduğunu söylemek çok güçtür. Çünkü derinin incelmesi veya yaşlılığın yüz gösterdiği yaşlardan sonra toparlanamaması sorunlarının önüne geçmek kremler veya terapilerle mümkün değil. Her alanda olduğu gibi tıp dünyasında da teknoloji bir hayli ilerledi ve artık göz kapağı ameliyatı yapılarak yaşlılık belirtisi olarak kabul edilen çizgiler yok edilebiliyor. Tabi bunu yaptırmadan önce mutlaka araştırma yapmanız, faydaları ve zararları hakkında bilgi edinmeniz gerekiyor.

Yaşlılık belirtilerine meydan okuyun!

Güzel görünmek herkesin istediği bir şeydir ve bunun için uygulanan yöntemler ve yapılan işlemler, herkesin dikkatini çeker. Peki, yaşlılık nerede belirlemeye başlar? Tabi ki göz kapaklarında ilk kendini gösterir. Üst göz kapağı, 30’lu yaşlardan sonra alın ve kaşlarda derinin aşağıya doğru sarkması ile kendini gösterir. İlerleyen yaşlarda ise bu durum daha bir belirgin hale gelmeye başlar. 50’li yaşlara gelindiğinde ise üst göz kapağındaki kasların zayıflaması ile çizgiler oluşmaya başlar. Tıp dünyasında bunun önüne geçmek için uygulanan yöntemler sayesinde yaşlılık çizgileri yok edilebiliyor. Aynı şekilde 40’lı yaşlardan sonra yanaklarda daha doğrusu göz hizasının hemen yanında belirmeye başlayan kazayağı çizgileri de yine yaşlılık belirtisi olarak kabul edilmektedir. Bunun da önüne geçmek için yine kullanılan yöntem göz kapağı ameliyatı yöntemidir. Bu yöntem sayesinde oluşan çizgiler yok edilir ve yüzde daha bir güzelleşme meydana gelir.

Göz kapağı ameliyatı zararlı mıdır?

Aslında zararlı bir ameliyat olmadığını kesin bir dille söylemek gerekiyor. Fakat burada önemli olan operasyonu yapan cerrahtır. Dikkat edilmemesi durumunda kısa sürede eski haline geri dönülmesi işten bile değildir. Ayrıca yapılan yanlış müdahaleler sonucunda kanama ve buna bağlı olarak ödem oluşumu ve ödemin geç dönemlerde gitmesi durumu da söz konusu olabilmektedir. Yani işin püf noktasının cerrahtan geçtiğini bilmek gerekiyor. Estetik göz kapağı ameliyatı olmaya karar verdiğiniz andan itibaren ciddi bir araştırma içerisine girmeniz ve operasyonu yürütecek doktor hakkında en net bilgileri edinmenizde fayda vardır. Varsa hastanenin internet sitesinden referansları incelemek, daha önce ameliyat olmuş kişilerin yorumlarını incelemek ve buna göre karar vermek en doğrusu olacaktır. Başında da dediğimiz gibi herhangi bir zararı olmasa da ameliyatı gerçekleştiren hastane ve doktorun bu alanda başarı sahibi olması önemlidir.

Güzelliğinizi taçlandıralım

Göz kapağı estetiği alanında uzun zamanların deneyimine sahip olan hastanemize müracaat eden kişiler için gerekli tetkik ve testleri yaptıktan sonra gözlerinin ameliyat için olumlu olup olmadığına karar veriyoruz. Bu aşamadan sonra uygun görülen kişilere verdiğimiz bazı uyarılardan sonra operasyonu başlatıyoruz. Bugüne kadar çok sayıda hastamıza bu alanda hizmet vermemiz ve tamamında olumlu sonuç almamız, sizin için de büyük bir referans olabilir. Göz kapağı ameliyatı hakkında merak ettiğiniz tüm detayları öğrenmek ve randevu talebinde bulunmak için çağrı merkezi numaramızdan (00 216 688 16 48) veya https://www.ztysaglik.com/goz-kapagi-ameliyati/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.