Hamilelik Sonrası Kilo Verme ve Spor Hareketleri

Hamilelik Sonrası Kilo Verme ve Spor Hareketleri

Hamilelik Sonrası Kilo Verme Spor Hareketleri

Hamilelik sonrası kilo vermek ve kısa zamanda forma girmek için uygulayabileceğiniz kolay egzersizler
Bebek sahibi olmak çok güzel lakin bir de şu kilolar olmasa. Hamilelik döneminde kilo alma ve karın bölgesinde aşırı yağlanma kaçınılmazdır. Hamilelikten sonra ise tüm bayanların tutkusu bir lahza öncelikle eski durumuna dönmektir. Bu yazımızda hamilelik sonrası kilo veda ve kısa zamanda forma girmek için uygulayacağınız basit egzersizlerden çok bahsedeceğiz.

Doğum sonrası kilolarınızı verememiş olmanız naturel bir şekilde bu süreç arasında beslenme, hareketsizlik ve vücudunuzun doğal hormonal faaliyetlerindeki değişimler sonucudur. Sorununuzu egzersizle sağlıklı şekilde giderebilmeniz için evvela şu hususu göz önünde bulundurmak gerekir: Doğumdan ne vakit sonra tekrar spora başlamalı ve başlangıç nasıl olması gerekmektedir?

Normal doğumlarda, hormonlar ve kan değerleri ile yürek, doğumdan 6 ile 8 haftalık bir süre sonunda eski haline rahat dönebilmektedir. ancak, bu demek değildir ki, bu süre arasında spor yasaktır. bilakis. Nekahet devresi iyi spor ile kısaltılır. Yumuşak germe ve kuvvetlendirici hareketler hiç tereddütsüz önemle uygulanmalıdır.

genel olarak vücutta biriken aşırı fazla yağları atabilmek için doğumdan 10-14 gün sonra aerobik çalışmalara ve yüzme hariç – başlanılması gerekir. mafsal yerleriniz, doğumdan altı hafta sonrasına kadar normalden daha zayıf olduğu için, kendinizi çok zorlamamalısınız. nedeni ise ters durumda sakatlanma riski artar.

Doğum sonrası egzersizleri şekilde ve stretching egzersizlerini dikkatli ve düzenli olarak uygulamak suretiyle ve az ağırlık ve makineli egzersiz programlarıyla da destekleyerek ve eski formunuza kısa sürede yine kavuşabilirsiniz.

Sezeryan ile yapılan doğumlarda yüksek derecede daha fazla dikkatli olunması gerekir. Burada bireyin kendisini iyi hissedip etmediği ciddi bir şeydir. Sezeryen ile doğum, neticede bir ameliyattır ve nekahet devresi doğal normal doğumdan üç ile 6 hafta daha çok sürer. Yara kapanmadan ve ya ağrı duyulması biçiminde çalışmalara başlamayın. çalışmalara başladıktan 2 ay sonra ise yükseltin arttırın çalışmaları.

şayet bu süreleri geçirmişseniz, mide ve bel bölgesi başta olmak üzere, gövde yağınızı azaltıp, sarkmaları önemli miktarda önleyebilmeniz ve kaslarınızı sıkılaştırabilmeniz için tüm iyi hareket sisteminizi düzenli çalıştıracak bir egzersiz planı kullanmanız faydalıdır. Bunun için en iyi pratik yol şudur:

Sabah aç karnınıza büyük bardak ılık su içtikten hemen sonra haftada 3 gün en az 30 dakika olmak üzere tempolu ve yürüyüş yapmanız ve ardından da \”Crunch\” denilen(Mide sıkıştırması) ve \”Lying Leg Knee-Up\” (Yerde Dizleri Göğse çekme) ve \”Seated Side To Side With Bar\” (Oturarak Omuzda değnek ile iki Yana Dönme) rahatça egzersizlerini yapabilirsiniz…

Tekrarlar ise mide sıkıştırması ve dizleri karna çekme için mide ve karın sahalarınızda yanma oluncaya kadar yapılır. iki egzersiz arasında 30-45 saniye kadar dinlenme süresi uygulayabilirsiniz. Daha sonra tekrarlardan oluşan set sayılarını arttırabilirsiniz. Yani 2 set ve ya 3 set olarak uygulayabilirsiniz.

Oturarak dönme egzersiz hareketi bel yanları içindir, bunu da 100 tekrar (sağ-sol toplam ) yapıp, dinlendikten sonra gene tıpkı tekrarla devam edebilirsiniz.

lakin, mide ve karın bölgesindeki sıkılaşma egzersizlere bağlı olduğu kadar beslenmenize de bağlıdır. Bu nedenle kötü beslenme trendleri olan, şekerli, yağlı, unlu ve tuzlu gıdaları minimuma indirip, küçük miktarlarda üç ana, 3 de fasıla öğün alarak beslenmeli ve günlük su tüketiminizi en az 3 litreye çıkarmalısınız.

doğum sonrası egzersiz videoları

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Gül dedi ki:

    Video’yu izledim ve gerçekten etkili hareketler. Bende en kısa sürede çalışmaya başlayacağım, teşekkürler.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.