Hareket Etmekten Korkmayın

Ali Can Öztürk

Yazarın şu ana kadar yazılmış 12 makalesi bulunuyor.

HAREKET ETMEKTEN KORKMAYIN

Güne zinde başlamak denince akla ilk gelen sabah koşusudur. Ancak sadece sabah koşusu yaparak güne zinde başlandığı söylenemez. Her spor güne zinde başlamamızı sağlar ve bu sporları sabah saatlerinde yapmak zorunda da değiliz.

Spor yapmak kan dolaşımını hızlandırır, ter atmamızı dolayısıyla vücudumuzun toksinlerden arınmasını sağlar. İster aerobik yapın, ister koşun ,ister vücut geiştirin; ne yaptığınız farketmez öenmli olan vücudu hareket ettirmektir. Hatta halı saha maçına bile gitseniz daha sağlıklı olacağınız aşikar. Önemli olan yaptığınız aktivitenin devamlı olmasıdır. Spor yapmanın tutkusuna bir kez yakalandığınız zaman bir daha bırakamayacaksınız.

Spor yapmak için güneş doğmadan kalmanıza gerek yok akşam sporlarıda zinde olmanızı sağlayacaktır. Özellikle ofis ortamında çalışıyorsanız veya öğrenciyseniz akşam eve gelip yemek yedikten sonra dışarıya yürüyüşe çıkmak bir spor sayılır ve sizi zinde tutar. Günün yorgunluğunu koltukta oturarak değil de yürüyüşe çıkarak atmanız gecede güzel bir uyku çekmenize yardımcı olur. Spor salonuna gitmenize veya bir programa uymanıza bile gerek yok. Evde spor yapmakta sağlıklı yaşamın kapısını açan önemli etmenlerdendir. Evde egersiz yapmak için internet üzerinde bulacağınız derslerde mevcuttur. Tabi vücut çalışmak kas yapmak veya kilo vermek amacıyla spor yapıyorsanız bir uzmanın gözetiminde olmanız sizin için en sağlıklı olanıdır.

Sağlıklı bir yaşam için ağırlıklar kaldırmanıza veya amuda kalkıp bacaklarınızı açmanıza gerek yoktur. Normal yürüyüşünüzü biraz daha hızlandrımak kan dolaşımını hızlandırır ve fit kalmanızı sağlar. Örneğin dışarıya çıkıp birşey almak için üşenmeyin, bidahakisefere çarşıdayken alırım demeyin gidin ve alın, hareket etmektenkorkmayın. Sağlıklı yaşam düzenli spor yapmakla da olur ancan kilit noktayı unutmamak yani hareket etmekten korkmamak size en büyük etkiyi yaratacak olan şeydir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.