İlaç Güveniği ve Uyarılar

Dyt Reyhan Karasu

Yazarın şu ana kadar yazılmış 8 makalesi bulunuyor.

İlaçlar Güvenliği

7 İpuçları Gıda zehirlenmesi önlemek için

 

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) Tıp faydaları etiketli kullanım için bilinen risklerden daha fazla zaman bir uyuşturucu onaylamak için yeterince güvenli olması için yargılar.

 

Doktorlar, hekim yardımcıları, hemşireler, eczacılar ve YOU makyaj sağlık ekibi. Ilaç kullanarak risklerini azaltmak ve en çok faydayı almak için, ekibin aktif bir üyesi olmanız gerekir.

 

Tıp SAFER kullanmak yapmak için:

 

S zirve yukarı

Bir sk soruları

F gerçekleri ind

E Seçimlerinizi valuate

R etiketi EAD ve yönergeleri izleyin

Konuş

 

Sağlık ekibi sizin hakkınızda bildiği daha fazla bilgi, daha iyi sizin için doğru bakım planı takım.

 

Ekibinizin üyeleri gibi hastalıklara olarak, tıbbi geçmişi bilmemiz gerekir, tıbbi (gibi durumlar yüksek tansiyon ya da diyabet), ve işlemler size vardı.

 

Onlar da, tüm ilaç ve tedaviler kullanmak bilmeniz gereken her zaman olsun veya sadece biraz zaman. Eğer yeni bir şey eklemeden önce, ekibi ile bunun üstünde konuşalım. Takımın iyi karıştırır ve ne değildir size yardımcı olabilir.

 

Bu, tüm doktorlar, eczacılar ve diğer ekip üyeleri için tüm ilaç ve tedavilerin yazılı listesini vermek için yardımcı olur. Kendiniz için listenin bir kopyasını saklayın ve sevilen biri bir kopyasını verin.

 

Eklemeyi unutmayın:

 

Doktorunuz size verdiği olabilecek örneklerin de dahil olmak üzere reçeteli ilaçlar,

(örneğin antasitler, laksatifler, ya da ağrı, ateş, öksürük ve / soğuk algınlığı ilaçları gibi) bir reçete olmadan satın alabilirsiniz over-the-counter (OTC) ilaçlar veya ilaçlar

diyet takviyeleri vitamin ve otlar da dahil olmak üzere,

başka tedaviler

herhangi bir alerji ve bir ilaç ile olmuş olabilir herhangi bir sorun

gebelik, emzirme, sorun yutma, sorun hatırlayarak, ya da maliyet olarak ilaç kullanımınız, üzerinde bir etkiye sahip olabilir şey

Sorular sor

 

Sağlık bakım ekibi en iyi seçimler yapmak yardımcı olabilir, ancak doğru soruları sormak zorundayız. Eğer bir takım üyesi ile bir araya gelince, sizin sorularınız yazılı ve cevaplar not alabilir. Ayrıca anlamak ve hatırlamanıza yardımcı olacak bir arkadaş ya da akraba yanında getirmek isteyebilirsiniz.

 

Gerçekler bul

 

Sizin ve ekibinizin bir reçete veya OTC tıp karar vermeden önce, öğrenmek ve dahil olmak üzere olabildiğince bu konuda kadar anlıyorum:

 

Marka ve jenerik (kimyasal) isimleri

aktif maddeleri – Aynı aktif madde ile, birden fazla ilaç kullanan olmadığından emin olmak için

inaktif maddeler – Böyle renkler, tatlar, nişastalar, şekerler gibi ilaç yapımında, herhangi bir sorun varsa,

bunu kullanarak olacak, neden ve tıp / kullanılmamalıdır ne zaman – (“göstergeler” ve “kontrendikasyonları”) kullanan

uyarılar (“önlemler”) – güvenlik önlemleri tıp doğru şekilde kullanıldığından emin olmak için, ve zarar vermemek için

olası etkileşimleri – ilaç kullanırken kullanılmamalıdır maddeler. Diğer reçeteli ve reçetesiz ilaçlar, gıda, diyet takviyeleri ya da (alkol ve tütün gibi) diğer şeyler tıp sorunlara neden olabilir eğer öğrenin

yan etkileri (“advers reaksiyonlar”) – Onları alırsanız istenmeyen etkiler ilaç neden olabilir ve ne yapmak

olası tolerans, bağımlılık, ya da bağımlılığı – bazı ilaçlar neden olabilir ve bunları önlemek için ne yapabilirim sorunlar

doz aşımı – Çok fazla kullanırsanız ne yapacağını

yol tarifi – Her zamanki doz; Eğer bir doz özledim ne yapmalı; Böyle yemekle birlikte veya onu almak olmadığı gibi ilaç kullanımı konusunda özel tarifi,

Depolama talimatları – nasıl ve nerede ilaç tutmak için

Son kullanma – Tarih bundan sonra ilaç çalışmayabilir veya kullanmak zararlı olabilir

Sizin eczane, kütüphane, kitapçı, ilaç üreticisi ve Internet tüketiciler için yapılan ilaç bilgi var. Sorularınız varsa, sağlık ekibi isteyin.

 

Eğer Seçimleri değerlendirin – Yararları ve Riskleri tartılır

 

Eğer tüm bilgilere sahip sonra, hakkında dikkatlice düşünmek seçenekleriniz. Yararlı etkileri yanı sıra olası istenmeyen etkileri hakkında düşünün. Sizin için en önemli olan karar verin. Bu yararları ve riskleri nasıl olduğunu. Sağlık ekibinden uzman tavsiyesi ve bilgi ekip sizin için doğru olan karar vermede size ve ekibinize rehberlik yardımcı olabilir verir.

 

Etiket okuma ve Yol izleyin

 

(Vardır) aktif madde (ler) tıp ne olduğunu bilmek etiketini okuyun. Bir reçete ya da reçetesiz ilaç aktif madde kullandığınız diğer ilaçlar olabilir. Herhangi bir etkin madde çok fazla kullanılması istenmeyen yan etkiler şansınızı artırabilir.

 

Etiketi bir OTC ilaç satın almak ya da reçete her zaman okuyun. Bir OTC satın alırken, bu sizin için doğru ilaç olduğundan emin olmak için dikkatlice “Uyuşturucu Gerçekler” etiketini okuyun. Reçete ve OTC ilaçlar her zaman birbirleri ile iyice karıştırın yok. Bazı yiyecek ve içeceklerin (vitamin ve bitkiler gibi) diyet takviyeleri de senin ilaçlar ile sorunlara neden olabilir. Eğer sorularınız varsa eczacınıza danışın.

 

Eğer reçete ile eczaneye ayrılmadan önce, doğru ilacı doğru dozda kullanmak için bildiğinizden emin olun ve onu nasıl kullanacağımı biliyorum. Daha önce ilaç satın aldıysanız, bu ilaç aynı şekil, renk, boyut, ambalaj ve sahip olduğundan emin olun. Farklı bir şey? Eczacınıza danışınız. Bunu kullandığınızda tıp farklı tatlar varsa, sağlık ekibi söyle.

 

Okuyun ve size ilaç ile olsun tüm bilgileri kaydetmek.

 

Eğer ilaç kullanmadan önce etiket her zaman okuyun. O 5 yönden haklı emin olun:

 

Doğru ilaç

Doğru hasta için

Doğru miktarda

doğru zamanda

doğru şekilde (örneğin, yutmak yerine bir hap çiğnemek)

Ankilozan Spondilit için İlaç Bilgi alın.

Etikette ve sağlık ekibinden yönergeleri izleyin. Eğer ilaç kullanmaya hazır olduğunuzda, faydaları en iyi şekilde ve yönergeleri izleyerek riskleri azaltmak.

 

Eğer doktorunuz kullanmak veya yönlendirilmiş farklı bir şekilde kullanmak için söyledim bir ilaç durdurmak istiyorsanız, bir takım üyesi konuşun. Bazı ilaçlar da çalıştıklarını göstermek için daha uzun sürer. Antibiyotikler gibi bazı ilaçların, ile, daha iyi erken hissetseniz bile, tüm reçete bitirmek önemlidir. Bazı ilaçlar kullanarak durdurmak zaman, istenmeyen yan etkileri önlemek için yavaş yavaş dozunu azaltmak gerekir.

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.