İlişkide Yapılan Hatalar

Yazarın şu ana kadar yazılmış 13 makalesi bulunuyor.

HATA YAPMANIN İLİŞKİ ÜZERİNDEKİ ETKİSİ

Günlük hayatımızda hangi konuda olursa olsun hata yapmak doğal bir eylemdir. Her insan hata yapar. Hata yapmak yanlış olan değildir aslın yanlş olan hata yaptığını kabul etmemek ve bu hatayı görmezden gelmektir. Hatalarınızla yüzleşin çünkü kendi hayatınızla ilgili hata yaptığınızda belkide tek etkilenen siz olacaksınız ancak bir ilişki içerisindeysniz bu durum partnerinizi derinden etkiler.

İlişkilerde karşılıklı duygusal etkileşim ve paylaşımın büyük rolü vardır. Karşınızdaki insanla duygularınızı bağlıyorsunuz ve bir bütün gibi hareket ediyorsunuz. İlişki içerisinde bir hata yaptığınızda bunu telafi etmek için birşey yapmanıza gerek yoktur belki öenemli olan sadece bu konu üzerinde konuşmaktır. Bilinki bu yaptığınız hata karşınızdaki insanıçö üzebilir ve içine atarsa ileride içinden çıkamayacağınız büyük problemlere yol açar. Karşılıklı ilişki halinde iki insan birbirinden birşey saklamamalıdır. Eğer partneriniz hakkında sevmediğiniz bir özelliği veya kırıcı davranışı onunla konuşmazsanız derin ilişkinizin temelleri sarsılır.

Yapılan hatalar her daim büyük sorunlara gebe olmaz hatta her insanın hata yaptığı gerçeği hata yapmanın ne kadar doğal bir olgu olduğunu gerçeğini ispatlar. Karşınızdaki insanla bu hatanız hakkında konuşmak ilişkinizi güçlendirir ve hataların çözümü olduğuna inancınızı tazeler. Ancak siz hata yaptığınız halde karşınızdaki insan bundan bahsetmezse veya içine atarsa yapılan bu hata büyür ve büyür.

İlişkinizin sağlığı için düşüncelerinizi çekinmeen paylaşın. Dargınlıklar oluşabilir ama kısa sürede çözülecektir hepsi. Karşınızdaki insanın anlayışını bekleyin ve sizde bir o kadar anlayışlı davranın.

cinsel-iliski-hata

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.