İlk İlişkide Neler Yapılmalı

İlk İlişkide Neler Yapılmalı

İLK DENEYİM

Cinselliğe giriş isimli bir kitap bulunmuyor. Dolayısıyla bu gitabı okuyup bilgi edinemiyoruz. Gerekli araştırmayı internet ortamında bulmaya çalışıyoruz. Edindiğimiz bilgiler ise birbiriyle çelişiyor veya anlamlı gelmiyor. Bu durum ilk cinsel deneyimini yaşayacak olanlan için tam bir kabus olmakta. Erkekler için durum o kadar da zor olmuyor. Ancak kadınlar kendilerini birleşme esnasında rahatsız hissediyorlar ve bu kötü bir deneyim yaşamalarına sebep oluyor. İlişkinin devamı için önemli olan ilk deneyimde dikkat edilmesi gerekilern noktalar bulunmakta.

İlk deneyiminizi yaşıyorsanız eğer herşeyi oluruna bırakın, gerilmeyin ve içgüdülerinizin sizi yönlendirmesine izin verin. Sizi gergin gören partnerinizde gerilebilir ve bu durumda istenilmeyen bazı kötü deneyimlere sebep olabilir. Ön araştırma herzaman yararlıdır. Ancak kendi başınıza yaptığınız araştırma sizi yanlış yönlendirebilir veya kadınlar için canın çok yanması gibi kulaktan dolma bilgiler korku doğurabilir. Bu korkudan kurtulmanın en iyi yolu deneyimli ve güvendiğiniz birinden bu konuda destek almaktır. Eskiden evlenen insanların gerdek gecesinde ne yapacaklarını anltan aile büyükleri olurdu ve bu büyükler erkekle kadına ayrı ayrı kadının nelerden hoşlanacağı yada erkeğin nelerden hoşlanacağı hakkında bilgi verirlerdi. Son vakitlerde ve zamanlarda adet körelmiş durumda ve insanlar herşeyi tek başlarına öğrenmek ihtiyacı duymaktalar. Okullarda da bu konuda özellikle korunma hakkında bilgi verilmiyor olması deneyimsiz çifterin işini zorlaştırmakta.

En güzel çözün kendinizi kulaktan doma bilgilerle korkutmayın, partnerinizi düşünü onu sevdiğinizi hatırlayın ve içgüdülerinize göre hareket edin. Rahat olduğunuz an herşeyin çok güzel geliştiğini farkediceksiniz ve bir daha bu konuda sıkıntı çekmeyeceksiniz.

cinsel ilişki hakkında video

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.