İthal Takı Tehlikeli Olabilir !

Ali Can Öztürk

Yazarın şu ana kadar yazılmış 12 makalesi bulunuyor.

İthal Takı Tehlikeli Olabilir

Çekici bir önemsiz şey direnmek zor, ama etiket demiyor eğer güzel kolye kurşun zehirlenmesi kaynağı olabilir “ABD,” Made in.

Bu Kaçırmayın

Sosyal Güvenlik Engellilik Sigortası Hakkında 10 Mit ve Gerçekler

10 Insider İpuçları Sadece Hemşireler Tell You Will

Cuma, Ocak 28, 2011 – Dışişleri yapımı takı halk sağlığı yetkililerine göre, kurşun maruziyetinin potansiyel kaynağıdır.

New York’ta yaşayan bir 1-year-old boy kan kurşun düzeyleri hızlı bir artış vardı ve maruz kalma olasılığı kaynağı NYC Bölümü araştırmacılara göre, düğümlü ip ve metalik boncuklar yapılmış bir Kamboçyalı muska kadar takip edildi Sağlık ve Zihinsel Hijyen ve CDC.

Test boncuk yüzde 45 kurşun içerdiğini ortaya koydu, araştırmacılar 28 Ocak sayısında bildirilen Hastalık ve Ölüm Haftalık Raporu.

Oğlan muska giydiği – “onu korumak için bir şey” dedi babası – o 3 aylık oldu ve ağzına koyarak görülmüştür beri.

“Güneydoğu Asya popülasyonlarında kurşun maruziyetinin kaynakları ararken Sağlık sağlayıcıları ve halk sağlığı çalışanları geleneksel gümrük düşünmelisiniz,” yazarlar yazdı.

Bir Psöriyatik Artrit Tedavisi Seçeneği Öğrenin
Özellikle Güneydoğu Asya ailelerden – – Sağlık uzmanları anne sormalısınız muska kullanımı hakkında, onlar takı kurşun zehirlenmesi riski hakkında eğitim çabaları göçmen ailelerin ihtiyaç olduğunu belirterek, sözlerine ekledi.

Beraberindeki editoryal notu CDC uluslararası kabul ve mülteci çocuklar için ve New York sağlık departmanı yabancı ülkelere son seyahat ile tüm çocukların test önerir kan kurşun testi tavsiye dikkat çekti.

Küçük çocuklarda kurşun maruziyetinin en yaygın kaynağı olmasına rağmen boya, diğer kaynaklar giderek tespit edilmiştir.

Bunun nedeni bu tür baharat, gıda, şeker, kozmetik, sağlık ilaçları, seramik veya seramik, ve takı olarak menşe ülkelerine kurşun içeren ürünlerin kullanımı göçmen toplulukları özellikle doğrudur.

1 yaşındaki çocuğun durum için, rutin kurşun testi 10 mikrogram / dL bir yüksek kan kurşun düzeyi gösterdi.

Ulusal Sağlık Enstitüleri göre kan kurşun miktarının çocuklarda en az 10 mikrogram / dL ve yetişkinlerde az 20 mikrogram / dL olmalıdır.

O kurşun zehirlenmesi vardı bir kuzeni ile bir evde yaşamış Çünkü, o da 6 ay test edilmişti. Kan kurşun düzeyi daha sonra sadece 1 mikrogram / dL idi.

Çevre Koruma Ajansı bir risk Değerlendirici kurşun maruziyetinin potansiyel kaynakları aramaya evini ziyaret etti. Çocuğun babası herhangi bir ithal ürünler kullanılarak yalanladı ve değerlendirici maruziyet potansiyel kaynakları bulmak için başarısız oldu.

Üç ay sonra, çocuğun kan düzeyi / dL 20 mikrogram iki katına çıktı.

Çocuğun babası tekrar çocuk takı veya takılar giydi yalanladı, ama sonunda o 3 aylık beri çocuk Kamboçyalı pazarda edinilen bir muska yıpranmış olduğunu itiraf etti.

İkinci ev denetim yüksek bir kurşun düzeyi, hem de ithal baharat ve pirinç ile boya bir alan belirledik. Test gıda ürünleri yüksek kurşun içeriği yoktu ortaya koymuştur.

Muska sekiz gün evden kaldırılıyor içinde çocuğun kan kurşun düzeyi / dL 14 mikrogram düşmüştür.

Kurşun boya kaldırılacak bildirildi sonrası – – Yaklaşık beş hafta sonra çocuğun kan kurşun düzeyi muska çıkarıldı sonra, seviye aşağı 5 mikrogram / dL / dL 10 mikrogram ve beş ay oldu.

“Diğer faktörler çocuğun genel kurşun yükü katkıda bulunmuş olsa da,” Araştırmacılar tanımlanan en olası kaynağı yüksek kurşun içeriğine göre, muska oldu “diye yazdı, ifadeleri çocuğun gözlenmiştir o kadar mouthing ve hızlı düşüş onun çıkarılmasından sonra çocuğun kan kurşun düzeyinin. “

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.