Karın Germe Estetiği Nedir ? Nasıl Olur | Detayları

Karın Germe Estetiği Nedir ? Nasıl Olur | Detayları

Karın Germe Estetiği Nedir?

Genişlemiş yağ tabakası; spor, diyet ve egzersiz gibi aktivitelere yanıt veremez hale gelebilir. Ayrıca cilt yapısındaki çatlak adı verilen ve estetik dışı bir görüntüye sebep olan kolajen kırılmalarına bağlı olarak meydana gelen deri sorunları da yine bölgesel olarak problem oluşturmaktadır. Genellikle yüksek kilolu bebeklerin doğumundan sonra gözlemlenen karın kaslarındaki deformasyon, bu bölgenin artık kendisini taşıyamamasına vehatta sarkmasına sebep olur. İşte bu sarkmaları düzeltmek ve hoş bir görünüm elde etmek için karın germe ameliyatıyöntemine başvurulur.

Karın Germe Estetiğinin Avantajları

Spor ve diyetle eritilemeyen yağlardan kesin olarakkurtulmak mümkündür.
Estetik bir beden ölçüsüne ulaşılır.
Vücut bozuk yapılardan arındırılarak yeni bir cilt yapısı meydana getirilir.
Formda ve gergin bir karın yapısı oluşturulur.
Göbek deliği ideal konuma getirilir.
Bel bölgesinde düzelmeler meydana gelir.
Dikiş izi iç çamaşırın içine kamufle olur ve dışarıdan görünmez.

Karın Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer

Karın germe ameliyatının süresi, kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir çünkü süreç kişiye göre belirlenmektedir. Total abdominoplasti olarak adlandırılan tam karın germe ameliyatı yaklaşık olarak 3 ila 3,5 saat arasında sürmekle birlikte karın bölgesinin daha geniş olduğu kişilerde ameliyat süresi 4 saate kadar çıkabilmektedir. Gevşeklik, sarkma ve buna benzersorunların daha hafif olduğu hastalarda uygulanan ve total abdominoplasti kadar geniş bir bölgeyi kapsamayan, nispeten daha ufak bir alanda yapılan mini karın germe ameliyatlarında ise ameliyat süresi daha kısadır ve 1 ila 1,5 saat gibi kısa bir sürede işlem tamamlanır. Karın bölgesindeki deri fazlalığının miktarı, yağ alımı yapılıp yapılmayacağı, karın bölgesindeki genişliğin alanı, uygulanacak dikiş tekniği ve karın kaslarının durumu ameliyat süresini etkileyen faktörlerden bazılarıdır. Ameliyat öncesinde genel anestezi altında yapılır ve uygulamamutlaka uygun koşullara ve donanıma sahip bir hastane ortamı içerisinde yapılmalıdır.

Karın Germe Estetiği Sonrası Hamile Kalınabilir mi?

Karın germe ameliyatı sonrasında hamile kalmakta herhangi bir sakınca yoktur ancak eğer yakın bir tarihte planlanan bir hamilelik var ise ameliyatı ertelemek ve süreçler arasında zaman farkı bırakmak daha sağlıklı olacaktır.

Karın Germe Estetiği Sonrasındaki Süreç

Karın germe

Karın germe ameliyatından sonra hastanın durumuna göre 1 ila 4 gün arasında hastanede kalınması önerilir. Karın germe ameliyatından sonra şişlik ve ağrı gözlenmesi çok normaldirve bunlar birkaç gün sürebilir. Ağrının giderilmesi için ağrı kesici kullanımı mümkündür.

Ameliyattan 1 ila 4 gün sonra drenler çıkarılır, 1-3 hafta sonra ise dikişler alınır. 2 ila 4 hafta içinde gündelik hayata dönülmesi mümkün olabilmektedir. Yara izlerinin belirsiz halegelmesi 9 ila 12 ay kadar sürebilmektedir. Dikiş izleri tamamen kaybolmamaktadır ancak mayo ya da bikini altına saklanabilir bölgelerde olmaktadır. Sağlıklı bir beslenme ve egzersiz süreci ile karın bölgesinin korunulması ve etkilerin tamamen kalıcı kılınması mümkündür.

Ankara Karın Germe Estetiği

Bu metindeki bilgiler ön bilgilendirme amacıyla yazılmış olunup asıl süreç hastanın muayenesi üzerine bireysel olarak belirlenmektedir. Siz de daha detaylı bilgi almak veya muayene olmak amacıyla ilgili bağlantılar üzerinden Estetik Cerrahî Uzmanı Dr. Yücel Demir’in web sitesineulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.