Katlı Saç Kesim Modelleri

Katlı Saç Kesim Modelleri

KATLI SAÇ KESİMİ NASIL YAPILIR

Katlı saç kesim modelleri nasıl yapılır Bayanlar için en önemli aksesuarları olan saçları, gerek bakımı gerekse de kesimi ile çok dikkat çekmektedir. Saçlar için önemli olan ilk şey bakımlı olmasıdır. Ancak saç kesimi de en az bakımı kadar önemli bir husustur. Onlarca çeşit saç kesimi olmakla birlikte her saça her modelin uygun olduğu söylenemez. Yüzünüzün ve saçınızın yapısı tamamen saç kesiminde etkili olmaktadır. Saç kesim modelleri içerisinde en sık kullanılanlardan katlı saç kesim modelleri, modern bir görüntü vermesi bakımından çok tercih edilmektedir. Farklı bir atmosfer oluşturan katlı kesim hem uzun hem de kısa saçlar için çok uygun olabilmektedir.

Saçlarına önem veren bayanlar için doğru modeli yakalama konusu da çok önemlidir. Eğer uzun bir yüz yağınız ve ince saçlarınız varsa katlı saç kesim modelleri tam size uygun olmaktadır. İnce ve zayıf saçlar, katlı kesimlerle saha kabarık ve dolgun gözükmektedir. Ayrıca uzun yüzleri daha yuvarlak göstererek yüzün uzunluğunu da bir ölçüde kamufle etmektedir. Böyle bir saç kesimini uygun bir saç rengi ve makyaj ile tamamlayınca da sonuç mükemmel olmaktadır. Tabi uzun yüz ve ince saçlara sahip olanlar için katlı kesim yapılacaksa saçların da uzun olması gerekmektedir. Kat uçlarına atılacak ışıltılarla bu modeli daha da hareketlendirmek mümkündür.

Ancak yuvarlak yüze ve zayıf saçlara sahip olanlar için durum biraz farklılaşmaktadır. Yuvarlak yüzlü bayanlar için en uygun saç boyu omuz üstü veya kulak altı hizası olmaktadır. Böylece yüzün yuvarlaklığı belirginleşmekte ve daha hoş bir görüntü yakalanmaktadır. Bu saçlara katlı saç kesim modelleri uygulandığında saçlar daha hareketli olmakta ve zayıf görüntüsünden uzaklaşmaktadır. Ancak uzun ve katlı kesimlerde olduğu gibi saç uçlarına ışıltılar atılması kısa saçlar için pek de uygun değildir. Onun yerine orijinal tonlarda ve ten renginize uygun bir saç rengi ile saç kesiminizi desteklemeniz daha akıllıca olacaktır. Katlı kesimlerde öne doğru uzun ve arkası kısa modeller, katlı küt modeller kısa saçlar için biçilmiş kaftan gibidir. Hoş bir makyaj ile de yüzünüzün hatlarını belirginleştirerek inanılmaz bir güzellik yakalayacağınız kesindir.

Makyaj nasıl yapılır adlı konumuzu ziyaret edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.