Kişisel Temizlik Nedir ve Önemi

Yazarın şu ana kadar yazılmış 13 makalesi bulunuyor.

Uygun bakım ve sağlıklı kişisel alışkanlıkları hastalıkların savuşturmak ve kendiniz hakkında iyi hissetmenize yardımcı olabilir. Kişisel hijyen alışkanlıkları düzenli rutin bir parçası olması gereken öğrenin.

Dişlerinizi beyazlatmak için en iyi yol nedir?

Annem haklıydı: İyi kişisel hijyen iyi sağlık teşvik esastır.

Örneğin ellerini yıkama ve fırçalama ve koyunda bakteri, virüs ve hastalıklar tutmaya yardımcı olacaktır diş ipi gibi kişisel hijyen alışkanlıkları. Ve akıl hem de fiziksel faydaları vardır. “İyi bir vücut hijyeni Pratiği sizin ruh sağlığı için önemli olan, kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olur,” Donald Novey, MD, Park Ridge, Ill içinde Advocate Medical Group ile bütünleştirici bir tıp doktoru notları kötü hijyen Halk -. Darmadağınık saç ve giysiler, vücut kokusu, ağız kokusu, eksik dişler, ve benzeri – genellikle sağlıksız olarak görülüyor ve ayrımcılıkla karşı karşıya kalabilirler.

Kişisel Hijyen: Sağlıklı Alışkanlıkları iyi ısındırmadır dahil

enfeksiyon riskini en aza indirmek ve aynı zamanda genel sağlık geliştirmek, bu temel kişisel hijyen alışkanlıklarını takip etmek istiyorsanız:

. Düzenli banyo genellikle vücudunuzu ve saçınızı yıkayın. “Ben duş ya da her gün yıkanmak gerektiğini söylemiyorum,” Dr Novey belirtiyor. “Ama vücudunuzun temiz ve sizin için çalışmasını düzenli aralıklarla saçınızı şampuan gerekir.” Vücudunuz sürekli cilt dökülmesidir. Novey Bu cilt dökülmek gerekiyor “diye açıklıyor. Aksi takdirde, pasta kadar olacak ve hastalıklara yol açabilir. ”

. Senin çivi Trim parmağınızı ve kesilmiş ayak tırnaklarını tutulması ve iyi durumda gibi asmak çivi ve enfekte tırnak yatakları olarak sorunları önlemek olacaktır. Temiz ve kuru ayaklar sözleşme olasılığı daha düşüktür atlet ayağı, Novey diyor.

Fırça ve diş ipi. İdeal olarak, her yemekten sonra dişlerinizi fırçalayın gerekir. En azından, bir günde iki kez dişlerinizi fırçalayın ve diş ipi, günlük. Fırça diş çürüğü ve dişeti hastalığına neden olabilir ağzınızda bakteri, birikimini en aza indirir, Novey diyor. Diş ipi de güçlü, sağlıklı diş etlerine korunmasına yardımcı olur. “Kurar ve neden bakteri diş eti hastalıklarını, doğrudan kalbinize giden ve çok ciddi valf sorunlara neden olabilir,” Novey açıklıyor. Sağlıksız diş etleri de çiğnemek ve düzgün yemek zor kılan, diş gevşetmek neden olabilir, diye ekliyor. Sağlıklı bir gülümseme korumak için, kontrolleri ve temizlik için altı aylık aralıklarla diş hekimine.

. Ellerinizi yıkayın öksürme veya hapşırma sonra, hazırlamak veya tuvalete gittikten sonra, yemek yemeden önce ellerinizi yıkamak ve çöp dokunduktan sonra, bakteri ve virüslerin yayılmasını önlemede doğru uzun bir yol gidiyor. Sabun ve su mevcut değilken için kullanışlı, alkol bazlı bir sanitizing jel gibi bir hijyen ürünü tutun.

Uykular. Bol bol dinlenin – 8 ila 10 saat gece – tazelenmiş ve her sabah gün almaya hazır olduklarını, böylece. Eksikliği, uyku aşağı koşmak duygu bırakabilirsiniz ve vücudun doğal savunma, bağışıklık sistemini tehlikeye sokabilir, Novey diyor.

Kişisel Hijyen: Diğer Sorunlar Yoksul Hijyen İpuçları

tanıdığınız birisi kalmış ya da dağınık görünür değilse, o da o olduğunu bir işareti olabilir depresif. “İnsanlar üzgün veya depresif olduğunda, kendilerini ihmal,” Novey diyor. Hastalıkların önlenmesi ve bazı insanlar yardımcı olabilir kişisel hijyen ürün sağlamak için uygun kişisel hijyen önemi hakkında konuşmak. Senin tartışmalara samimi ama hassas ve anlayışlı olun, Novey diyor. En iyi çabalarına rağmen, arkadaşınız ya da sevilen bir profesyonel yardım gerekebilir. Sen kendi kişisel hijyen iyileştirmek yoksa bir danışman ya da doktoru görmek onları teşvik etmelidir.

Kişisel Hijyen: İyi Alışkanlıkları Yardım Sağlıklı You Keep

Çoğu insan için, iyi hijyen çok onlar bu konuda biraz düşünmek onların günlük rutin bir parçasıdır. Hazırlamak veya yemek yeme ve sağlıksız öğeleri tutarken Onlar, kendi dişlerini fırçalamak düzenli kontrolleri için diş hekimine ve doktorunuzu ziyaret, yıkanmak, ellerini yıkayın. Eğer sağlıklı ve güvenli umurumda olanlar tutmak için, onları öğrenmek yardımcı ve onlar, kişisel hijyen uygulama olduğundan emin olun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.