Kızlık Zarı Dikimi Nedir? Nasıl Yapılır

Kızlık Zarı Dikimi Nedir? Nasıl Yapılır

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikimi nedir? Kızlık zarı, vajinanın iç kısmında bulunan ve ortası delik zarımsı bir dokudur. Embriyo gelişimi sırasında, genital gelişim 7-12 hafta arası bir süreçte başlamaktadır.

Erkeklerde meydana gelen genital gelişimde, genital duvarların birleşmesi sonucu testisin içinde bulunan deri oluşmaktadır. Bu gelişim kız bebeklerde biraz daha farklı meydana gelmektedir. Kızlarda genital duvar yapıları birbirinden ayrılarak dış dudak ve iç dudakları oluşturmaktadır. Bunun sonuncunda iç kısımda kalan ve mukozal yapıya kızlık zarı denmektedir. Vücudun bir organı olmamasıyla beraber herhangi bir fonksiyonel özelliği yoktur.

Kızlık zarının birkaç çeşidi bulunmaktadır. Her kadında farklı bir yapıya sahip olabilir. Bu bağlamda yuvarlak halkalı, çok delikli veya deliksiz, bölmeli gibi çeşitleri bulunmaktadır. Yapısına göre farklılık gösterebilen kızlık zarının, yırtılmayan yani esnek yapıda olanlarına da rastlamak oldukça mümkündür.

Kızlık Zarı Nasıl Yırtılır

Çeşitli dış etkenlere bağlı olarak meydana gelen kızlık zarı yırtılması, cinsel ilişki, vajinaya herhangi bir darbe alma, kuvvetli düşme veya çarpma durumlarda meydana gelmektedir. Ayrıca vajinaya yabancı bir cisim sokma, ittirme gibi müdahalelerde kızlık zarı yırtılması oluşmaktadır. Kızlık zarı yırtılması bekaret testi ile anlaşılabilmektedir. Ve istendiği takdirde kızlık zarı dikimi yapılmaktadır.

Kızlık zarı ortası delik mukozal bir yapı olduğundan dolayı kızlık zarı yırtılması veya kızlık zarı patlaması gibi tabirlerin kullanılması yaygın olarak yapılan bir yanlıştır. Bu bağlamda kızlık zarının açılması veya kızlık zarının esnemesi tabirleri çok daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılmalı

Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır? Bekaret kaybı durumlarında kızlık zarı dikimi yapılabilmektedir. Yırtılmış olan zarın, yırtık iki kenarının birbirine dikilerek birleştirilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Ayrıca kalıcı ve geçici olarak yapılan kızlık zarı dikimi işlemi doğru yöntem ile ve uzman hekim tarafından yapıldığı takdirde oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Uygulanacak olan kızlık zarı dikimi mutlaka uzman hekim tarafından yapılması gereken cerrahi bir işlemdir. Dolayısıyla bu işlem için başvurulacak yerin mutlaka güvenilir bir klinik olması gerekmektedir. Uygulanacak dikim işlemi için kapsamlı ve bilinçli bir araştırma ile en doğru tercih yapılmalıdır. Bu bağlamda kızlık zarı dikimi ile ilgili tüm sorularınız için genital estetik alanında oldukça başarılı olan Op. Dr. Uzay Yıldırım danışmanlığı ile www.uzayyildirim.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak : https://www.uzayyildirim.com/kizlik-zari-dikimi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.