Libidonuzu En Yükseğe Çıkartın

Libidonuzu En Yükseğe Çıkartın

 CİNSEL İLİŞKİNİN EN ÖNEMLİ UNSURU, İLETİŞİM

Toplumda kadınların cinsel isteği erkekler kadar yoğun hissetmedikleri gibi bir algı vardır. Bu algı tamamne yanlış olmakla beraber kadınlar çopu zaman erkeklerden daha stekli olabiliyorlar. Hatta kadınlar nasıl zaman zaman isteksiz olabliyorlarsa erkeklerde aynı şekilde isteksiz olabilirler. Bu isteksizliklerin başlıca en önemli sebepleri korkulardır. Korkulardan arınmak en büyük tedavi yöntemidir, bütün problemler kökten çözülür.

cinsel-iliskiye-heyecan-katma

Cinsel istek duymaya karşı olan bir korku değil bahsettiğimiz. Bu korkunun sebepleri toplumsal baskı olabilir. Çocukluktan beri günah, ayıp veya yasaklı gibi bir algı oluşturulduğu için kadınlar cinsellikten soğurlar hatta evlendikten sonra bile kendilerini o kadar soyutlamışlardır ki artık düzenli cinsel birlikteliğe adapte olamazlar. Bu porblemin çözümü partneriniz ile bu tür konularda açık olmak ve utanmadan her şeyi konuşabilmekten geçiyor. İletişim bütün bu korkulardan arınmanızı sağlayacaktır ve partnerinizle daha iyi anlaşacaksınız. Türkiyede kadınların yüzde ellisinden fazlası hiç orgazm olamamaktadır. Bunun sebebi iletişim kopukluğudur. İletişime geçin ve istediklerinizi söyleyin aynı şekilde erkeklerinde kadınlarının ne istediklerini sorarak öğrenmeleri önemlidir.

Cinsel isteği azaltan bazı etmenler elbette bulunmaktadır. Bu isteksizliklerin sebebi olarak çocuk sahibi olma ve bütün zamanı çocuğa adama gösterilebilir. Kadın kendisini eşiyle birliktelik yaşarken suçlu hissedebilir. Bu da aynı şekilde konuşarak çözülebilecek problemlerden biridir. Menopoz da bilinenin aksine aslında cinsel isteği azalmamaktadır. Ancak menopoza giren kadınların testestoron hormonları azaldığı için cinsel isteklerinde azalma olacağı önesürülmektedir. Bu hormonal değişim kesinlikle cinsel hayatınızı etkileyecek boyutta değildir. Cinsel hayatınıza aynı şekilde devam edebilirsiniz. menopoz korkusundan kurtulup hayatınızı yaşamaya devam edin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.