Liposuction Ameliyatı Nedir, Nasıl Yapılır ? | Fiyatları

Liposuction Ameliyatı Nedir, Nasıl Yapılır ? | Fiyatları

Liposuction, vakumlama yöntemi kullanılarak vücudun çeşitli bölgelerinden (karın, kalça basen, kol, boyun vb.)bölgelerinden istenmeyen yağları alma işlemidir. Yağlanma problemleri her zaman kilo kaybı ve egzersiz ile azalma göstermeyebilir. Böyle durumlarda liposuction ameliyatı ile vücut istenmeyen yağlardan arındırılır.

Liposuction Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Liposuction ameliyatında deriye birkaç milimetrelik kesikleriçerisinden birtakım içi boş silindirler yardımıyla deri altında bulunan yağ tabakaları emilmektedir. Emme işlemi bu küçük silindirlere bağlı bir vakumlama cihazı sayesinde yapılmaktadır.

Silindirlerin giriş noktalarındaki kesiklere kendiliğinden eriyen dikişler atılmaktadır. Bu dikişler zamanla vücuda şeker olarak karışmaktadır. Genellikle her giriş noktası için birerdikiş atılması yeterlidir.

Liposuction ameliyatı genel ya da lokal anestezi yapılarak hastanede uygun şartlardaki bir ameliyathane ortamında yapılmalıdır. Alınması hedeflenen yağ miktarına bağlı olarak ameliyatı süresi yarım saat ile 6 saat arasında değişkenlik gösterebilir.

Liposuction Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrasında uzun bir istirahat gerekmemektedir. Dahageniş kapsamlı operasyonlarda 1 gece hastanede yatılması tavsiye edilmektedir. Ameliyattan sonraki ilk 3-4 gün ameliyat ve dikiş bölgelerinde ağrı ve sızı olması çok muhtemel ve doğaldır. Oral yolla alınan ağrı kesiciler bu ağrıların geçmesi için yeterli olacaktır.

İlk haftada hafif ve orta büyüklükte şişme ve morluklar görülebilir. Bunlar zaman içerisinde kaybolur.

Liposuction ameliyatından 3-4 gün sonra işe dönmek mümkündür. Ameliyattan 2 hafta sonra yürüyüşlerebaşlanabilir.

Ameliyattan sonra deri dokusunun yağ alınan bölgeye adaptasyonu ve sarkmaması için korse kullanımı tavsiye edilmektedir. Korse kullanımı bu konuda oldukça faydalıdır.

Liposuction İle Ne Kadar YAlınır?

Liposuction bir yağ alma işlemidir. Kilo verme ameliyatı olarak algılanmaması gerekmektedir. Ayrıca liposuction doğal yöntemler ile verilemeyen yağların alınması için tercih edilmelidir. Bunlar göz önünde bulundurulduktan sonra gerçekleştirilen liposuction ameliyatı ile göbek, geniş basen, gıdı gibi fiziksel görünüş olarak hastalar rahatsız edenbölgesel yağlanma problemlerinin giderilmesinde olumluneticeler elde edilmektedir. İlgili ameliyat alanına göre vücuttan en fazla 4 – 5 kilo kadar yağ kaybı sağlanabilir.

Liposuction Ameliyatı

Liposuction’ ın Riskleri Var Mıdır?

Plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi alanında gerçekleştirilen uygulamalar kesinlikle tıbbi müdahalelerdir. Liposuction da cerrahi bir uygulamadır ve hastane ortamında tam donanımlı ameliyathanede gerçekleştirilir. Tedaviye yönelik gerekli muayenelerin yapılır, uzman bir doktor gözetiminde ilerlenir ve hasta tarafından doktorun tavsiyelerine uyulursa olumlu bir tedavi süreci gelişir ve bu süreçte riskler ortadan kaldırılır.

Bununla birlikte genel anestezi veya lokal anestezi ile ameliyat gerçekleştirildiğinden dolayı anestezinin taşıdığı riskler normal olarak bu ameliyatta da geçerlidir. Bu riskler liposuction ile değil doğrudan standart anestezi ile ilgilidir.

Yanlış uygulamalar ya da hatalı bölgelerden alınan yağlar çökme veya sarkmaların görülmesine neden olabilir. Buyüzden liposuction ameliyatında tecrübeli hekimler tercih edilmelidir.

Liposuction Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Operasyon sonrasında ameliyat korsesi kullanımı en az 20 gün boyunca devam etmelidir. Korse kullanımı vücut şeklinin oturması ve derinin toparlanması açısından oldukça önemlidir. Liposuction ameliyatı sonrası iyileşme sürecinin ardından amaçlanan sıkılaşma ve vücut şekli değişikliği zaman içerisinde netlik kazanmakta ve genellikle değişimler ilk 6 ay içerisinde istenen seviyeye ulaşmaktadır.

Liposuction sonrasında beslenme tarzına dikkat edilmesi ve vücutta yeniden yağlanma oluşturacak bir yaşam tarzından kaçınılması büyük önem arz etmektedir.

Ankara Liposuction Fiyatları Nedir?

Doktor muayenesi ile birlikte hastanın vücut tipine uygun ideal bir müdahale süreci hazırlanmadan herhangi bir fiyat verilmesi doğru değildir. Ankara’da liposuction ameliyatı ya diğer lipomatik ile yağ aldırma hakkında daha detaylı bilgi almak için Plastik Reskonstrüktif ve Estetik Cerrah Dr. Yücel Demir’in web sitesinde bağlantıları kullanarak ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.