Mikroplardan Nasıl Korunuruz

Yazarın şu ana kadar yazılmış 13 makalesi bulunuyor.

SAĞLIĞIMIZI BOZAN TEHLİKE BEKLENMEDİK YERDEN GELİYOR

Gündelik hayatımızda özellikle dikkat kaçındığımız kirli ortamlar olduğunu hepimiz biliyoruz. Mikroplardan bakterilerden kaçınmak için sinemalarda kolçaları çok ellemeyiz, tuvalet kapılarını mümkün olduğu kadar tutmamaya çalışırız, yere düşen yiyeceği alıp yemeyiz vb. Aslında bu dikket ettiğimİZ yerlerin sınırı yoktur, eğer evimizde değil dışarıda biryerde bulunuyorsak hrşey kirliymiş gibi davranırız. Ama bilmediğimiz şey bizi asıl hasta edebilecek mikrobun evimizden geldiği gerçeğidir.

Evimizde günlük çalışma hayatının yorgunluğunu atarız ve kendi evimiz olduğu için herşey temiz ve yerinde görünür gözümüze. Ancak bilmediğimiz şey üstüde rahatça oturduğumuz yayıldığımız koltuklarımız veya altına girip yattığımız yorganlarımız yeterince temiz olmadığı. Günlü veya haftalık temizlikten arta kalan miktobik canlılar –bakteriler- veya maytların kurbanı olmamak için gerekli sterilizasyok işemini yapmamız gerekmetedir. Dha sağlıklı bir yaşam için sadece dışarıdayken dikkatli davranmamız değil evdede koltuk, yorgan, yatak gibi pamuklu, yünlü, kumaşlı temizlenmesi zor ve mikropların içine nüfuz edebileceği eşyalarımıza dikkat etmemiz gerekmekte.

Ev eşyası temizliği sağlığımızı korumak istiyorsak eğer dikkat etmemiz gereken konuların başında gelmektedir. Sadece toz alma veya yüzeysel temizlik değil aynı zamanda uygun sterilize edici deterjanları kullanmak önemlidir. uzmanlar koltuk, yatak veya yorgan gibi eşyalarımızın sadece çarşaflarını veya örtülerini değil aynı zamanda kendilerinide en fazla altı ay aralıklarla sterilize etmemizi öneriyorlar. Zamanımızın çoğunu üzerinde geçirdiğimiz hatta çocuklarımızın btün gün üzerinde oyun oynadıkları bu eşyalarımıza temizlik esnasında ayrıca önem vermemiz daha sağlıklı bir yaşam alanı oluşturmanın ilk şartıdır.

mikroplardan-korunma

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.