Mutlu bir evlilik için tavsiyeler

Mutlu bir evlilik için tavsiyeler

Yapılan İstatistiklere göre ülkemizde her geçen gün boşanmalar hızla artıyor. Büyük ve Güzel hayallerle başlayan fakat hüzünle biten bir çok evlilikte geriye kalan ise ya kırık bir kalp ya da daha kötüsü ortada kalan çocuklar oluyor.

Birkaç basit yapacağınız davranışla uzun yıllar geçse de evliliğin daha kalıcı bir hale getirilebileceğini belirten Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney siz çiftlerin birbirlerine zaman ayırması gerektiğini önemle vurguluyor.
Mutlu evlilik olmayan kişiler “Korunmayan evlilikler ya boşanmayla sonuçlanır ya da tamamen içi boş sözde bir evlilik kurumu olarak kalır” diyen Üney, Ayrıca “Bir süre sonra ‘Artık seni tanıyamıyorum’ sözleri hâkim olur” diyor. Psikoterapist Rıdvan Üney iyi bir evlilik uzun yıllar sürdürebilmenin inceliklerini aşağıda şöyle sıralıyor.
mutlu-evlilik-iyi-evlilik
Eleştirirken ölçülü olun: Karşınızdakinin yaptığı herhangibi bir davranıştan dolayı genelleme yapmayın. Sadece o davranışa odaklanın ve pozitif bir şekilde o sorunu çözmeye çalışın. ‘Sen hep’le başlayan cümleler kesinlikle hiçbir şeyi çözmez.

Eve gitme heyecanı yaşayın:  Evi sadece yemek yenilen bir yer ve eşofmanlarla koltukta televizyon seyretme mekânı olmaktan çıkarın. İki taraf için de eve gelmek güzel bir heyecan oluştursun.

Duygularınızı ifade edin: Karşınızdaki tarafın tutum ya da davranışından rahatsız olduğunuzda sinirlenmek veya surat asmak yerine üzüntü duyduğunuzu ona karşı ifade edin.

Başkalarına yakınmayın:
Başkalarına eşinden dert yanmak çevrenize şikâyet etmek, akrabaları ve ana-babayı sorunların içine çekmek çözümü çok daha fazla zorlaştırır.

Geçmişteki olayları sürekli dile getirmeyin: Kesinlikle 
Geçmişi değiştirme şansımız yoktur. Dolayısıyla bugüne ve yarına odaklanın. önünüze bakın

Dışarıda zaman geçirin: Zaman zaman güzelce herhangi bir amacınız olmadan (çocukların ihtiyaçları ve alışveriş, yemek) sadece dolaşın, hatta bir bankta oturun basitcede olsa sohbet etme ortamı oluşturun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.