Mutlu Bir İlişki Nasıl Olur

Mutlu Bir İlişki Nasıl Olur

Mutlu Bir İlişki Nasıl Olur

Bir çok kişinin hayalidir mutlu bir ilişki. Sevdiği ve aşık olduğu kişiyle mutlu ve renkli bir ilişki yaşamak herkesin hakkıdır. Çoğu zaman yapılan yalnış hareketler ve davranışlardan doğan ilişki bozukluklarına sebep olur. Akabinde herkes tarafından Mutlu bir ilişkinin püf noktaları merak edilir ve neler yapılması gerektiği nasıl bir yol izlenmesi gerektiği bir çok kişinin kafasında soru işaretidir. Bu soru işareti tabi’ki bayan erkek diye ayırmak mümkün değildir her iki cinsin ortak sorunudur.

Mutlu ilişkinin sırları ve önemli noktalarını detaylı bir şekilde sizin için uzmanlar tarafından sizin için hazırlanmıştır bizde bunu sizle paylaşıyoruz. İyi bir ilişkiniz olması için 20 maddenin hepsini detaylı bir şekilde okuyun..

mutlu-iliski

mutlu ilişki

Mutlu Bir İlişki İçin Öneriler

1- İnci Madde : Önce kendini önemse. Aksi taktirde Kendini önemsemezsen sevgilin de seni önemsemez.
2-İnci Madde : Bir ilişkiye başlamadan hemen önce beklentilerini ve önceliklerini belirle. Sonra Bunları karşındaki insana açıkça söyle ve ondan da açık olmasını iste.
3-İnci Madde : Sevgilini başkalarıyla ya da geçmişteki bir aşkla ilgili sakın kıyaslama, hayal kırıklığına uğrarsın. Ayrıca Her insan başkadır ve her ilişki başka dinamiklere sahiptir. Aklın hala geçmişteki ilişkinde ise sakın yenisine başlama sağlıklı bir ilişki olmaz.
4-İnci Madde : Önce kendine karşı dürüst ol, sonra sevgiline karşı. İnsan gerçekleri doğruları kendisinden saklamaya başladığı an kişiliğinde çözülmeler oluşur ve meydana gelir. İşte bu durum da önemli derecede ilişkiye yansır. Kendine yalan söyleyen bir insan, sevgilisine de yalancıdır. Ve Yalansa bir ilişkinin baş düşmanıdır.

5-İnci Madde : Sevgilini göğsünü gere gere arkadaşlarınla ve çevrenle tanıştır. O senin bir parçandır, saklama. Onunla ilgili hayallerini kesinlikle başkalarına anlatmaktan çekinme. Üstelik bunu o yanındayken yap ki; oda hissetsin ve gururu okşansın.

6-İnci Madde : İlişkiye başlamak bir seçimdir. Kararsız kaldıysan hiç içine girme. Ama bir kez bu seçimi yaptıysan kararının arkasında dur sonra da vazgeçme.

7-İnci Madde : İki insanın ilişki yaşaması, birbirlerinin özgürlüklerini yok edecekleri  manasına anlamına gelmez. Birey olma özelliğini koru ve Karşındakinin bu özelliğine de saygı duy.

8-İnci Madde : Güvenin oluşması için zamana ihtiyaç vardır. O zaman içinde kesinlikle güven sarsıcı hareketlerden kaçın. Çünkü ilişkinin içine şüphe bir kez girdi mi bir daha bunu kazınması çok zor olur.

9-İnci Madde : Doğruyu anlatmaktan hiç vazgeçme. Sevgilin doğruları sadece senin tarafından öğrensin. Başkalarının anlattıkları çokta önemli değildir.

10-İnci Madde : İlişkin hiçbir zaman tekdüze kalamaz. İlişkini hep iyiye olumluya götürmeye çalış. Bil ki; bir ilişki iyiye gitmiyorsa mutlaka kötüye gidiyordur.

11-İnci Madde : Emek ve çaba ilişkinin olmazsa olmazlarıdır. Bir insanla sevgili olmak kolaydır ama sevgililiği sürdürmek zordur.

12-İnci Madde : Birbirinizi dünyanın merkezi haline getirmeyin. Dünyada başka şeylerin de olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

13-İnci Madde : Birbirinizle ilgilenin. Sen ne kadar ilgi gösterirsen sende o kadar karşılığını alırsın. Onunla olduğun zamanlarda başka şeylerle ilgilenme ve tüm zamanını dikkatini ona ver.

14-İnci Madde : Tartışmalarınız mutlaka olacaktır. Ama bunları biriktirmeyin ve Sorunu kısa sürede çözün. Çözdükten sonra bu konuyu bir daha açmayın.

15-İnci Madde : Tartışmalarda kimin haklı olduğunun zerre kadar önemi yoktur. Ayrıca İlişkini kaybettikten sonra haklı çıksan ne olacak ki? Bu yüzden kesinlikle haklılık kavgasına girme. Ortamı yumuşat.

16-İnci Madde : İlişkin süresince olumlu kelimeler kullanmaya önem göster. Sonra Onun iyi yanlarını öv. Eleştireceksen sakın başkalarının önünde kesinlikle bunu yapma. Yalnızken yap.

17-İnci Madde : Özür dilemeyi de affetmeyi de bil. İnat, ilişkiyi içten içe durmadan kemirir.

18-İnci Madde : İğneleyici sözler kullanma. Bunlar sevgilinin kalbini kırar ve iyileşmesi çok zordur. ve Bu nedenle eleştiri sırasında kelimelerini çok dikkatli seç.

19-İnci Madde : Birbirinizle konuşmaktan çekinmeyin. Sevgililer arasındaki en büyük sorun kesinlikle iletişimsizliktir. Bu tuzağa düşmeyin.

20-İnci Madde : İki sevgiliyi birbirine bağlayan en önemli şey mutlu güzel anlardır. Öyleyse mutlu anlar biriktirin. Sonra En sıkıntılı anlarınızda da bu mutlu anları birbirinize hatırlatın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Emre dedi ki:

    Mutlu aşk diye bir şey yoktur, mutlu görünenler vardır..

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.