Örümcek Ağı Estetiği ile Ameliyatsız Yüz Germe

Örümcek Ağı Estetiği ile Ameliyatsız Yüz Germe

Örümcek Ağı ile Yüz Germe Uygulaması ve Botoks

Örümcek ağı estetiği, ameliyatsız yüz germe ve cilde yeniden form kazandırma işlemidir. Yer çekimine ve ilerleyen yaşa bağlı olarak oluşan ince çizgiler, kırışıklıklar ve sarkmalar zaman içinde daha da derinleşmeye başlar. Bu süreç özellikle yüz bölgesinde sadece ince çizgilerin oluşumuna değil yanakların ve gıdının sarkmasına, yüzün giderek ovalleşmesine sebep olur. Örümcek ağı estetiğiyle ameliyata gerek kalmadan tüm bu sorunlardan kurtulmak artık çok daha kolay.

Örümcek ağı estetiği nasıl yapılır? polydioxanone, polyglycolic acid gibi ciltte emilen ve antimikrobik özellikli ipler kullanılır. Bu iplikler uzun yıllardır cerrahi işlemlerde kullanılan güvenilir ipliklerdir. Vücuda hiçbir yan etkisi bulunmayan bu medikal ipler, ince uçlu iğneler aracılığıyla cilt altına tıpkı örümcek ağı gibi işlenir ve ciltteki sarkmalar engellenerek yüzün yeniden şekillenmesi ve gençleştirme si sağlanır. Bu işlem kullanılan iplik sayısına bağlı olarak 40-50 dakika arası sürmektedir. İşlem öncesi anestezik krem uygulayarak hastanın acı hissetmesi önlenir. Tedaviden 2 hafta sonra ciltte sıkılaşma, toparlanma, canlanma ve yenilenme görülür.

Örümcek ağı estetiğiyle azalan kollajen üretimi yeniden teşvik edilerek cildin tekrar yenilenmesi ve onarılması sağlanır. Cilt altına iğne yardımıyla bırakılan ipler aynı zamanda güçlü bir lifting etkisi de sağlar(1.) Cildi kısa sürede toparlar.Örümcek ağı bir diğer adıyla altın iplik estetiğinde, cilt yapısına, kırışıklığa ve sarkma derecesine göre değişik uzunlukta ve yapıda iplikler kullanılır. Mono olanlar kırışıklık ve cilt yenilemede kullanılırken, spiral olanlar cilt olukları ve sarkmalarda kullanılır. Cilt altına bırakılan bu iplikler onarılma sürecini tetikler. Kollajen, elastik lifler ve kan dolaşımının artışı ile ciltte sıkılaşma ve toparlanma gözle görülür derecede artar. Cilt altına yerleştirilen bu iplikler ortalama 180 gün içinde erimeye başlar. Bu işlemi yüz sarkması ve kırışıklığı olan herkes yaptırabilir. Başlıca yüz ve boyun bölgesinde kullanılan altın iplik burun, yanak, çene, kaş düşüklüğü, boyun çizgilerinde, kol sarkmasında, karın ve kalça bölgesinde de tercih edilebilir.

Ameliyatsız yüz germe işleminden sonra geçici süreli morluk ve ödem oluşabilir. Bu durum iş ve sosyal hayatı etkileyecek derecede değildir. Ayrıca işlemden sonra gün boyu buz kompresi şişlik ve morlukların azalmasını sağlar. İşlem sonrasında sıcak duşa girilmemelidir. Tedavi sonrası 2 hafta boyunca sırt üstü yatmaya ve mimik hareketi yapmamaya dikkat edilmelidir. Bu işlem botoks işlemi ile kombin edilirse güzel sonuçlar elde edilebilir.

İşlem Öncesi Sonrası Resimler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.