Peeling Nedir? Peeling Nasıl Yapılır?

Yazarın şu ana kadar yazılmış 13 makalesi bulunuyor.

PEELİNG ETKİSİ

Yaşlanma belirtilerinden biri olan kırışıklıkları ortadan kaldırmak herbirimizin hayalidir. Son zamanlarda çıkan yöntemlerle bu kırışıkları önlemek mümkün. Bu yöntemlerden biri ise peeling’tir. Peeling’in asıl amacı üst ölü deri tabakasının bir bölümünü kaldırmak ve arkasından yerine yeni ve taze derinin gelmesini sağlamaktır. Bu şekilde esi ve yaşlanmış deri tabakasında kurtuluruz yeni derimiz bize ise yumuşak ve pürüzsüz bir cilt sunar.

Kırışıklıklar, erken yaşlanma, ciltte kuruluk, genişlemiş gözenekler, cilt yorgunluğu, lekeler ve çatlaklar gibi problemlerin tedavisinde peeling birebir çözüm sunar. Yaşlanma ve kırışıklık önleyici olarak botox ve dolgu uygulamalarıda bulunmktadır ancak bu uygulamalar sadece deri altına etki ettikleri için yüzeyde derimiz yine aynı yaşı deri olarak durmaktadır. Bu deriyide yenilemek yani botox gibi uygulamalardan sonra peeling yapmak sonuçların daha verimli olmasını sağlar.

Peeling yüzeysel orta ve derin olmak üzere üç farklı şekilde yapılabilir. Derinlere inildikçe etkiside artar bununla berber riskin artması kaçınılmazdır. Artan risk nedeniyle derin peeling’in uzmanler tarafından kliniklerde uygulanması tavsiye edilir. En çok kullanılan yöntemler yüzeysel ve orta derinlikte olanlardır. Derinlğe göre risk değiştiği gibi kişiden kişeye göre de değişir. Etkin bir tedavi olmasının istiyorsanız uzmanlar tarafından sizin için belirlenmiş belirli standartlara uymanız şarttır.

Operasyon 5 dakika kadar sürer ve herhangi bir ilaç veya anestezi yöntem kullanmanıza gerek yoktur. Operasyon esnasında hasta sadece kaşınma hisseder. Peeling öncesinde 3 gün ve sonrasındada 5 günlük sıkı kontrol dönemi bulunmakta. krem gibi ilaçların kullanımı bırakılmalı, ağda gibi cildi tahriş edici şeyler yapılmamalı. Uzun süre güneşte durulmamalı. Aksi halde taze cildiniz hasar görebilir. Güneşten kaçınmak için peelingin yapılabileceği en uygun zaman olarak sonbahar dönemi önerilmektedir. Maliyetinden ve doğal olmamasından dolayı evde doğal ilaçlarlada peeling zaman zaman tercih edilir ancak bir uzman kontolünde yapmanız sağlığınız açısından önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.