Penis Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Penis Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Penis büyütme ameliyatı penisin kalıcı olarak büyümesi için gerçekleştirilen ameliyattır. Toplumumuzda çoğu erkek penis boyları hakkında endişeye kapılır. Bu endişeyi genellikle dile getiremezler ve sanal ortamdan yaptıkları araştırmalarla bilgi edinmeye çalışarak ideal penis boyunu öğrenmeye çalışırlar. Penis boyunun yetersiz olduğunu düşündüklerinde ise bazı yanlış yönlendirmeler sonucu piyasada bulunan ürünleri kullanarak penis büyütme işleminin gerçekleşebileceğini düşünürler. Bu ürünler istismardır ve sağlığınıza ciddi anlamda zararlar verebilir. Penis büyütme işlemi işinde tecrübeli bir ürolog tarafından gerçekleştirildiğinde kalıcı ve başarılı bir sonuca ulaşır.

Penis büyütme işlemine penoscrotalplasty deriz yani bu işlem penis ile yumurtaları saran torba arasına uygulanan prosedürdür. Penis büyütmenin yanında penis kalınlaştırma işlemi de yapılabilmektedir. Tek bir ameliyat ile iki işlemde gerçekleşir. Penis kalınlaştırma işleminde yağ dokusunun saflaştırılarak penise enjekte edilmesidir. Yağ transferinin dışında penisin başına dolguda yapuılabilir. Tüm bu işlemleri ürolog penis büyütme ameliyatı ile yapabilir.

Penis Kalınlaştırma Prosedürü

Penis büyütme işleminin birçok cerrahi prosedürü vardır. Penisi leğen kemiğine bağlayan bağ olan Suspansörligamanın serbestleştirilmesi penisin öne çıkmasını sağlar. Penisin geriye kaçmaması amacıyla invertus dikiş yapılır.Bu işlem sonucunda uzama 2-4 cm arasındadır. Bir başka yöntem ise V-Y plastydir.Bu yöntemde penisin kök kısmında deri ilerletmesi sağlanarak uzama gerçekleşir. Penis köküne ve üstüne ters V insizyon yapılmaktadır ve ters Y şeklinde de dikilmektedir yani bu sayede ilerletme sağlanacaktır. Bazı bireyler fazla kiloya sahip oldukları için fazla yağ dokusu penis boyunun daha küçük gösterir. Bu duruma gömük penis deriz. Kapalı bir yöntem ile bu fazla yağlar alınarak penis görünür kılınır ve gömülü olma durumundan kurtarılır. Bazı bireylerde ise doğuştan veya sünnet hatasından kaynaklanan penisin alt kısmı ile yumurtaları saran torba arasındaki bağlantılara yapılan prosedürler ile penis büyütme işlemi gerçekleşir.

Penis Kalınlaştırma İşlemi

Penis kalınlaştırma işlemi penisin çapının genişletilmesidir. Bu işlemde en güvenli yöntem otolog yağ transferi yapılmasıdır. Burada kişinin kendisinden yağ alınarak birtakım işlemlerden geçirilerek saflaştırılması ve ardından penisin cilt altına bu yağın transfer edilmesidir. Penis kalınlaştırma işleminin ardından kişiye bazı masaj bilgileri verilir. Bu bilgiler doğrultusunda penise masaj yapılarak yağların eşit bir şekilde dağılması sağlanır. Penis kalınlaştırma işleminde önemli bir nokta da uygulanan bu yağın zaman içerisinde %30-50 gibi bir kısmı vücut tarafından emilecektir bu sebeple yağ enjekte edilirken bu hesaplanarak enjekte edilmelidir. Bu yağ kaybı yaşadığınız hayata göre de azalma sağlayabilir. Eğer sigara, alkol kullanımınız varsa ve beslenme durumunuz gibi faktörler bu yağın daha hızlı emilmesine sebep olabilir. Bireyin isteğine göre fazla yağ kaybı varsa penis kalınlaştırma için tekrar yağ enjeksiyonu yapılabilir.

Penis Büyütme Ameliyatı

Penis büyütme ve penis kalınlaştırma işlemi bir ameliyatta uygulanabilir ve ikisininde aynı anda yapılması daha avantajlıdır. Çünkü penisin en ve boy orantısı için bu iki işlem aynı anda gerçekleşirse daha sağlıklı bir görünüm sağlanacaktır. Penis büyütme ameliyatı anestezi uygulanarak ortalama 1-2 saat kadar sürmektedir. Penis kalınlaştırma ve penis büyütme ameliyatından sonra 4 hafta süresince ağır sporlar yapılmamalı ve cinsel ilişkide bulunulmamalıdır.

Penis boyunun uzatılması yani bir diğer adıyla genital estetik sonucunda kişinin özgüveni artacaktır. Çünkü çoğu erkek penis boyu ve kalınlığından memnun olmadığı için psikolojik bazı sıkıntılar yaşamakta, sosyal hayata adapte olamamakta ve kendini eksik hissetmektedir. Penis boyunun uzaması ve penisin kalınlaşması sağlanınca kişi daha özgüvenli bir hayata başlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.