Pilates Hareketleri I En İyi 6 Pilates Egzersizi

Pilates Hareketleri I En İyi 6 Pilates Egzersizi

Pilates Hareketleri I En İyi 6 Pilates Egzersizi

Pilates Hareketleriçağın gittikçe modernleşmesi ve ekonomik düzeyin her geçen gün artması itibarıyla bireyler kendilerine, kilolarına yahut giysilerine oldukça ciddiyet vermeye başlamıştır. dış görünümün insanlar arasındaki diyalogda epey bir önemli bulunduğu çağımız şartlarında kişiler artık hem sıhhat amacıyla hem de daha fit ve belirgin bir görünüme sahip olabilmek için belirli spor dallarına hedef alarak yönelmeye başlamıştır. özellikle bayanlar içinde son yıllarda yaygınlaşan pilates hareketleri sağlık açısından yoğun şekilde önem taşıyor. Pilates hareketleri yardımı ile çok yağlarınızdan kurtulmuş, kuvvetsiz kaslar yerine daha güclü olan ve şiş kaslara sahip olmuş ve sıkı fit bir görünüme bürünmüş olacaksınız. Plates hareketleri düzenli şekilde yapıldığında ve düzenli beslenmeye dikkat edildiğinde epey bir sağlıklı ve sıkı bir vücudunuz olduğunu göreceksiniz. Bunun beraberinde çok kilolu şahıslarda yaşın ilerlemesiyle daha çok aşırı ortaya çıkan ten sarkmasını tamamen ortadan kaldırabileceğiniz pilates hareketleri yardımıyla daha genç bir vücuda hatlara sahip olacaksınız. Metabolizmanın hızlanarak kan akışını dengeleyen ve hızlandıran pilates sporu yardımı ile vücudunuzdaki yanlış beslenme sebebiyle oluşan yağlanmalar.. hızla yakılıp kaybolarak adale oluşumu hızlanmış ve kuvvetlenmiş olacaktır. Ayrıca Pilates hareketleri her bölge ve amaç için farklılık göstermekle birlikte sizlere anlatacağım hareketler doğru düzenli bir şekilde yapıldığında etkisinin gözle görülmekte derecede olduğunu ayrım edeceksiniz.
Pilates Hareketleri meselesinde 6 önemli Egzersiz
gövde Esnetmek için Pilates Hareketleri:
Bu hareket sayesinde yan bölgelerinizi esnetmiş olacaksınız. öncelikle bir pilates topu edinmeli ve sırtınız dik olacak biçimde yere oturmalısınız. Yere oturduktan sonra bacaklarınızı ileri uzatarak açmalısınız. Bacaklarınızı iki yana açtıktan sonra pilates topunu bacaklarınızın arasına yerleştirmelisiniz. iki elinizi de topun üzerine koyarak evvela sağa ve sonra sola olmak üzere oturduğunuz yerde eğilerek gevşemeye başlayın.

pilates-hareketleri

Kalça Sıkılaştırma Hareketi:
Ayakta olacak biçimde pilates topuna arkanızı dönün. Arkanız dönük bir şekilde sağ ayağınızın üstünü arkadan topun üzerine yerleştirin ve ayağınızla topu ilerletip yine önceki haline getirin. Ayağınızla topu ileriye doğru itip bacağınızı açarken tıpkı zamanda öne doğru eğilin ve kollarınızı ileriye uzatın. Pilates hareketleri içerisinde kalçalarınızın sıkılaşmasını verici bu devinim düzenli yapıldığında etkisini gösterecektir.

pilates-hareketleri-2

Karın Yağlarından ve yan Yağlardan Kurtulma:
Sırt üstü olacak biçimde yere uzanın ve ayaklarınızın tam altına pilates topunu yerleştirin. Kollarınızı dik bir şekilde uzatın ve mekik hareketi yapmaya başlayın. Bu biçimde omurgalarınızı tam anlamı ile çalıştırmış olmakla birlikte pilates hareketleri arasında önemli bir yeri olan ve karın yağlarının yakılmasını veren bu hareket aynı zamanda karın bölgesindeki kasların kuvvetlenip belirginleşmesini sağlayacaktır.
aynı hareketin bir diğer varyasyonu olan taraf yağlardan kurtulma hareketimizde ise sırt üstü olacak biçimde yere uzanın ve kollarınızı iki yana açın. Plates topunu tam olarak dizlerinizin altına gelecek şekilde yerleştirin ve belden aşağınızı öncelikle sağa sonra ilk konuma sonra sola ve sonrasında ise tekrar ilk konuma olmak üzere döndürün. Kalçanızı ve yan bölgelerinizi çalıştıran ve sıkılaştıran bu hareketi yaparken gövdenizi devinim ettirmemeye özen gösterin.

pilates-hareketleri-3

Bel ve Sırt Kasları Geliştirme Hareketi:
Bel ve sırt bölgenizdeki kaslarınızda büyüme olmasını istiyorsanız pilates hareketleri içinde mühim bir noktayı olan hareketimizi yapmak için pilates topunun üzerine karnınız ati biçimde yüz üstü yatın. Topu kaydırmamak için sol eliniz ve sol ayağınız ile yerden destek alın. Hareketi yaparken sağ bacağınızı ve sağ kolunuzu aynı anda düz biçimde bir biçimde yukarı kaldırın ve tekrara aşağı indirin. tıpkı biçimde sağ ayağınız ve sağ elinizi yere sabitleyerek aynı hareketi sol kolunuz ve sol bacağınız arasında tekrarlayın.

pilates-hareketleri-4

Kol ve üst Kasları Geliştirme Hareketi:
Pilates hareketleri yaparak fit bir vücudu sahip olacağınız bu hareketimizde kol kaslarınızın kuvvetli olmasını sağlamış olacaksınız. Pilates topu üzerine karnınız denk ati şekilde yüz üstü uzanın ve iki ayağınızı kaymamak için yere sabitleyin. Ayaklarınız yoğun şekilde gerilmiş bir şekilde kollarınızı ileriye doğru uzatın ve tekrar geri çekin. Kollarınızı kendinize doğru çekerken nefes verin ve ileri uzatırken nefes alın. Bu biçimde kol kaslarınızın kuvvetlendiğini göreceksiniz.

pilates-hareketleri-5

Göğüs Ve Kol Kaslarını Kuvvetlendirme Hareketi:
Bir çok sporun etkilerini pilates hareketleri uygulayarak da görebileceğiniz hareketimizde (göğüs ve pazu) kaslarınızın daha göze çarptığını belirginleştiğini göreceksiniz. Pilates topu üzerine bacaklarınız istikbal biçimde yerleştirin ve elleriniz ile yerden destek alın. Vücudunuzun epey bir gergin olmasına ayrıca dikkat edin ve şınav çeker pozisyonun olun ve Belinizin çukurlaşmamasına önemle dikkat edin.

pilates-hareketleri-6

Pilates Hareketleri Ebru Şallı Egzersizleri Videosu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.