Royal Canın İran Kedisi Kedi Maması İçerikleri

admin

Yazarın şu ana kadar yazılmış 748 makalesi bulunuyor.

Royal Canın İran Kedisi Kedi Maması İçerikleri

İran kedileri dünya üzerinde özel sayılan kedilerden bir tanesidir. Aslında tüm kediler aynı öneme sahiptir ama bazı kedilerin ırklarındaki cins az bulunur bir kedi cinsi olduğundan bu tarz kedilerin hem üremesi, hem sahiplendirilmesi hem de beslenmesi çok önemli kabul edilir. Hatta özel cins kedilerin üreme karneleri bulunmakta, bu karneden aynı diğer hayvanlarda da olduğu gibi ırkının safkan olup olmadığı anlaşılmaktadır. Bilindiği gibi hayvanlarda kırma ırk hem hayvanın asabi olmasına hem de hırçınlığının gittikçe artmasına neden olur. İran kedisi de pancar küspesi ile üretilen ve yapısına oldukça uygun olan Royal Canın İran kedisi kedi maması ile beslenmelidir. Hatta bu mama İran kedilerinin mamayı dilaltında tutma özelliği nedeniyle badem boyutundadır.

Yaş Kedi Maması Ne Zaman Kullanılır?

Kediler çok hassas bir mideye sahip olan hayvanlardır. Genellikle ilk sahiplenildiklerinde ortama kolaylıkla uyum sağlayamazlar ve buna ek olarak bir de indirim sıkıntısı çekerler. Kedilerin bir kusması bir de boşaltım yapamaması çok sık karşılaşılan sorunlardır. Aslında tüm bu sorunların kaynağı kedi mamasıolarak gösterilmelidir. Çünkü kedi mamalarının içeriği bazen kedilerde bünyesel sorunlar yaratabilir. Özellikle boşaltım sorunu yaşayan kediler için yaş kedi mamaları hem daha kolay sindirim hem de daha sağlıklı bir yaşam için en önemli etkendir. Kedilerin bu mamalarında bol bol bulunan balık parçacıkları da mamayı lezzetli kılar.

Kedi Kumu Ne İşe Yarar?

Kediyi ev içerisinde beslemek isteyen kişiler bilir ki kediler tuvalet için evlerdeki tuvaleti değil kumu kullanır. Ama kedinin tuvalet kumu dışarıdaki kum gibi değildir. Onlar için özel hazırlanan kedi kumuüzerindeki dışkının kokusunu çevreye yaymayacak kadar kaliteli olmalıdır. Özel hazırlanan kumların mümkünse her gün dökülmesi ve yeniden kum ile hazırlanması gerekir. Üstelik kediler de kumu sevdiklerinden bu kum evde olduğu sürece halınızı rahat bırakacak ve bir iki kere göstermeden sonra siz evde değilken bile tuvalet ihtiyaçlarını bu kum üzerinde gidererek evlerinizin bırakmış olduğunuz gibi tertemiz kalmasını sağlayacaklardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.