Saç Dökülmesi ve Erkek Tipi Kellik Androgenic Alopecia

Saç Dökülmesi ve Erkek Tipi Kellik Androgenic Alopecia

SAÇ DÖKÜLMESİ VE ERKEK TİPİ KELLİK ANDROGENİC ALOPECİA

Genç erkekler arasında  saç dökülmesi ve erkek tipi kellik çok yaygın.  Eğer siz de saç dökülmeniz ve erkek tipi kellik oluşumu yani andronegic alıopecia deneyimliyiyorsanız bu yazı tam size göre. Çünkü saç dökülmesi ve erkek tipi kellik androjenic alopecia için etkili iki çözüm yönteminden bahsediyoruz.

Saç dökülmesi ve erkek tipi saç dökülmesine ne neden olur?

Erkek tipi saç dökülmesinin medikal adı androgenetic alopeciadır.  Erkek tipi saç dökülmesi androjenlerin (hormonlar) ve genlerin (miras yoluyla geçen) kombinasyonu sonucunda olur. Androjenler erkeklerde kas gelişiminden, erkek cinsel karakteristiklerinin oluşumuna ve de saç büyümesine kadar pek çok alanda etkilidir. Genler ise biyolojik aileden geçer ve fiziksel eğilimleri belirler. Boy uzunluğunu, göz rengini, saç rengini ve bu yazının ana konusu olan saç dökülmesini deneyimleyip deneyimlemeyeceğini belirler.

Bu saç dökülmesine neden erkek tipi saç dökülmesi deniyor?

Erkek tipi saç dökülmesi deniyor, çünkü bu saç dökülmesi pek çok erkekte aynı şekilde dökülüyor: ediyor:

·         Şakak bölgesinde saç incelmesi veya saç dökülmesi

·         Saçların dökülürken saçların başladığı alın hattının gerilemesi

·         Kafanın tepe bölgesinde saç kaybı

Saçlarınız dökülüyorsa ve bu şekilde değilse farklı tipte saç dökülmesi yaşıyorsunuz demektir.

Kadınların saç dökülmesine kadın tipi saç dökülmesi denir. Çünkü farklı bir karakteristikte dökerler.

Erkek tipi saç dökülmesi yaygın mıdır?

Evet. 15-17 yaşları arasındaki erkeklerin %16 sı bunu deneyimler. Araştırmalar gösteriyor ki erkeklerin %30’u 30’larında erkek tipi saç dökülmesi deneyimliyor. 50’li yaşlarda %50 si, 70’li yaşlardaysa erkeklerin %80’i saçlarını kaybediyor.

Saç dökülmesi ve erkek tipi saç dökülmesi erkeklerde tam olarak ne zaman başlar?

Erkek tipi saç dökülmesi çoğunlukla 30’lu, 40’lı yaşlarda başlar. Ergenlik yıllarında da oluşabilir.

Saçlarım dökülüyorsa ve erkek tipi saç dökülmem varsa neler yapmalıyım?

Saçlar dökülüyorsa ilk olarak uzman doktora başvurulmalıdır. Çünkü bazen saçların dökülmesine düşük tiroid seviyeleri gibi şeyler de neden olabilir. Bazen de anabolic steroid gibi bazı tedavilerin yan etkisi olarak da ortaya çıkabilir.

Günlük saç bakımına saç dökülmesini önleyici bir şampuan katmak oldukça nokta atışı bir çözümdür. Saç dökülmesini önleyici şampuan seçiminde ürünün içeriğine dikkat edilmelidir. Şampuanın içeriğinde büyüme faktörleri ve biomimetik peptidler olması ürünün gerçekten saç dökülmesini önlemeye yardımcı olacağının bir işaretidir. Çünkü bunlar saç köklerine biyolojik kök hücre onarımı yaparlar, yapılanma sağlarlar, saçları güçlendirirken saçların çoğalmasını desteklerler

Dökülme önleyici şampuan S’Hair’ın içeriğinde ise 16 adet büyüme faktörü ve biomimeitik peptid  var. Bu benzersiz içeriğiyle saç köklerine biyolojik kök hücre onarımı yapar.  Ayrıca içeriğindeki nemlendirici kompleksle saçların hacimli bir yapıyla gelişimine yardımcı olur. Saç kremi yapma ihtiyacını dahi ortadan kaldırır.

Saçlar yalnızca baba tarafında saç dökülmesi varsa oluyormuş. Bu doğru mu?

Hayır bu bir söylenti. Saç dökülmesine sebep olan gen iki taraftan da geçebilir. Anne ya da baba fark etmez.

Saç dökülmem ve erkek tipi saç dökülmem için ne yapabilirim?

Erkek tipi saç dökülmeniz varsa doktorunuzu gördükten sonra yapacağınız pek çok şey var.  Kafanızı tıraş edip hiçbir şey de yapmayabilirsiniz. Sonuçta saçlarınızın dökülmesi sağlığınızı olumsuz etkilemez.

Ama bu sizi rahat hissettirmiyorsa S’Clinic patentli saç çoğaltma uygulaması aradığınız çözüm olabilir.

S’Clinic saç çoğaltma işlemiyle saçlarınız ekmeden çoğaltılır. İçeriğinde 16 adet büyüme faktörü ve biomimetik peptid içeren ve biyolojik kök hücre onarımı yapan serumumuz lazer ve radyofrekansla saç köklerine uygulanır. Ağrı, kanama ve morluk kesinlikle oluşmaz. Tüm saç hattında saç çoğalması deneyimi yaşanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.