Saç Düzleştirmenin Saç Dökülmesine Etkisi

Saç Düzleştirmenin Saç Dökülmesine Etkisi
Kadınların bakım ve güzellik algısında, saçlarının oldukça önemli bir yeri vardır. Dolayısıyla kadınlara bakım ve güzelleşmek denildiğinde; makyaj ve giyimin yanı sıra saç şekillendirme ile ilgili de bir çok detay planlanır anında. Saçlarla ilgili gerekli şekillendirme için kuaför tercihi ise düzenli olarak tercih edilen bir yöntem değildir.

 

Gerek ekonomik gerekse zaman darlığından dolayı, evde pratik bir şekilde uygulanacak olan saç şekillendirmeler kuaföre oranla daha çok tercih edilen uygulamalardır. Evde yapılan şekillendirmeler arasında da saç düzleştirme ilk sırayı almaktadır şüphesiz. Peki saç düzleştirme bu kadar revaçta iken, düzleştirmenin saça etkisi konusunda küçük bir araştırmaya ne dersiniz?

 

Bu tarz araştırmalar konusunda her zaman kesin ve net sonuçlara ulaşılmamaktadır. Bunun nedeni de, herkesin saç tipi olarak aynı özelliklere sahip olmamasından kaynaklanmaktadır. Önceleri saç düzleştirme işlemleri, sadece güzellik merkezi ve kuaförlerde yapılırken, günümüzde portatif cihazların icadı ve üretiminin ardından kadınların günlük kişisel bakımları arasına girmiştir.
Saç Düzleştirme İşlemi Nasıl Gerçekleşmektedir?
Aşırı sıcak ve yoğun bir enerjinin saç tellerine baskı yapılması ile uygulanan işlem, bir nevi saç telleri üzerine ütü işlemi mantığına dayanmaktadır. Ancak atalarımızın dediği gibi, herşeyin fazlası zarar düşüncesi ile bu işlemin sıklıkla tekrarlanması; saç tellerinin yıpranmasına ve belirli bir süre sonra koparak dökülmelere sebebiyet vermektedir.

 

Aslı Tarcan istanbul Saç Ekimi merkezimizde, yapılan uygulamalar arasında yıpranmış saçlar için özel bakım işlemleri de gerçekleştirilmektedir. Ancak önemli olan uzmanlarımızında görüşleri doğrultusunda, bu bakım işlemlerine ihtiyaç duyulmadan, var olan sağlıklı saçlarınızın kıymetini bilmenizdir.

 

Kadınların en sık yaptıkları bir diğer hata da, saçların duş sonrası henüz nemli iken, yeterli kurulup gelmeden saç düzleştirme veya fönleme işlemine geçmesidir. Yeterli kuruluk yakalanmadan yapılan düzleştirme işlemi, saçın doğal yapısına ciddi zarar vermektedir. Belirli bir süre sonra saç telleri üzerinde büyük çaplı elektriklenme sorununun baş göstermesi ve bu sorunun kalıcı hale gelmesi muhtemeldir. Bu yüzden; saç düzleştirme işleminden tamamen vazgeçmeseniz de, en azından minimuma indirmeli ve saçlarınızın doğal kuruluğuna ulaşınca işlem yapmalısınız.

Geniş Bilgi için: http://www.aslitarcanhairclinic.com/sac-dokulmesi-cesitleri-nelerdir.html sayfasında.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.