Sarımsağın Vücuda Faydaları | Dyt. Merve Kalelioğlu

Sarımsağın Vücuda Faydaları | Dyt. Merve Kalelioğlu

Aslında Sarımsak denince akla iyi şeyler gelmiyor, toplumumuzda sarımsak tüketilince kötü kokular çıkacağından bireyler sarımsak tüketmekten çekinmektededirler. Sarımsağı parçalanmış ya da çiğ de tüketebilirsiniz; her iki durumdada sebzelerin içinde ve dışarda oldukça önem taşımaktadadır.

Sarımsağın Vücuda Faydaları Nelerdir?

  1. Bağışıklığınızı arttırır: Avrupa’ da ve Amerikada Bilim adamları tarafından yapılan denekler sonucunda; yapılan testlerde sarımsağın tümör hücrelerini öldürdüğü ortaya koyulmuştur. Yapılan çalışmalar sonucunda düzenli olarak sarımsak, sebze ve meyve yiyen bir topluluk kadında kolon kanseri riskinin % 33,6 düştüğünü ispatlamıştır. Ayrıca yapılan başka bir deneydede ameliyat tedavi sürecine giremeyecek durumda olan kolon, akciğer,karaciğer ya da pankreas kanseri vakalarında hastalar 5.5 ay boyunca sarımsak takviyesi yapıtklarında vücudun bağışıklık sistemi güçlenmiştir.
  2. İltihap sökücü olarak çalışır: Bu araştırmalarda gözlenmiştir. Eğer iltihaplı bir ekleminiz ya da kasınız varsa, sarımsak yağı ile ovun.
  3. Tansiyon: Sarımsağın diğer önemli faydalı özelliklerinden biriside kan daraltıcı faydasıyla kan dolaşımını hızlandırarak, tansiyonun düzenli bir seviyede kalmasına yardımcı olmaktadadır.
  4. Hipertansiyon problemi olan bireylerde;  tedavisi için düzenli ilaç kullanıyorsanız sarımsak takviyesi kullanmaya başlamadan önce beslenme uzmanınıza danışmalısınız.
  5. Nezle (Grip): Gribal Enfeksiyonun yaygın olduğu kış aylarında sarımsak yiyerek bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir ve solunum yolunuzu etkileyen bulaşıcı hastalıklara karşı vücudun direncini yükseltebilirisiniz. Bununla beraber grip olduğunuzda sarımsak tüketerek tedavi sürecini hızlandırabilirsiniz.
  6. Kalp Kriz Riskini Azaltır.
  7. Sindirime Yardımcı Olmaktadadır.
  8. Bağırsak parazitlerini temizler.

Son olarak cilt ve saçımıza da büyük etkisi vardır. Cildimize anti-aging etkisi ile yaşlanmayı geçiktirir ve cildimizdeki kırışıklıklara iyi gelir.

Saç derisini güçlendirip saçları onararak yeni saç çıkmasını destekler.

İstanbul Bahçeşehir Merve Diyet Beslenme Danışma Merkezi Kurucu Diyetisyeni Merve Kalelioğlu Sağlıklı Günler Diler…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.