Sivilcelerden Kurtulma Yolları

Sivilcelerden Kurtulma Yolları

SİVİLCELERDEN KURTULMA YOLLARI

Sivilceler özellikle ergenlik döneminde olmak üzere hayatımız boyunca bizimle beraber olan başbelası aknelerdir. Bu sivilcelerden kurtulmak istiyorsanız eğer ilk öne cevaplamanız gereken soru halihazırda bir sivilceye sahipmisiniz yoksa önlem mi almak istiyorsunuz?

Eğer zaten bir sivilce sahibiyseniz yapabileceğiniz birkaç işlem vardır. Bunlardan birincisi ve en yaygın olarak bilineni limon suyudur. Limon suyunu sivilcenin oluğu bölgeye günde iki kez bir pamukla yavaşça sürün ve 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Çok etikili bir tedavi yöntemidir. Sirke, sarımsak suyu ve karbonat da limon suyuyla aynı işlemi yapacaktır. Tabi kokusu itibari ile en az rahatsız edici olan yöntem limon suyudur. Hametanin kremi ise kullanabileceğiniz tıbbi yöntemlerden biridir. Sivilce sayınız çok falaysa bir cildiyeye gitmeniz önerilir. Diğer yöntemler aşırı kullanıldığında cildinizi tahriş edebilir.

sivilceye-ne-iyi-gelir

Sivilcelerden korunmak istiyorsanız önce onları daha yakından tanımanız gerekir. Sivilce çıkmasının birçok sebebi olabilir. Yiyecekler; patates, beyaz ekmek, prinç, şeker, hazır meyve suları, kraker, mısır cipsi-gevreği, kuruyemiş (özellikle çekirdek), yağlı kızartmalar ve çikolata sivilcenizin başlıca sebepleri olabilir. Kozmetik malzeme kullanıyorsanız veya makyaj yapıyorsanız gece yatmadan önce temizlemeniz şart. Aksi halde cilt kirlenmesine sebep oacaktır. Erkekler için sivilcelere daha yatkın oldukları soylenebilir. Erkekler gün içerisinde kadınlara göre daha fazla hareket ettikleri için daha çok terlerler, özellikle ergenlik döneminde bunu daha yoğun olarak görürüz. Erkeklerin cilt kirliliğine daha çok dikkat etmeleri gerekmekte. Günde defalarca yüzlerini yıkamalılar. Sivilceler hormanal olarakta çıkabilirler. Yağlı bir cilde sahipseniz eğer sivilce problemi cekmeniz gayet doğaldır. Böyle bir durumda yüzünüzü sürekli sabunla yıkamanız yetersiz kalabilir. Bir dermatologla konuşmak en iyisi olacaktır. Sivilce çıkmasının bir diğer sebebi ise strestir. Yoğun strese maruz kalmanız durumunda gün içerisinde aniden bir sivilce sahibi olabilirsiniz. Kendinizi üzmemeniz ve yoğun stresli ortamlardan uzak durmanız önerilir. Doktor İbrahim Saraçoğlu da bunları öneriyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Tolga Dinç dedi ki:

    Sivilceyi yokeden ilaçlar kesinlikle tavsiye etmiyorum arkadaşlar , makaledeki gibi doğal şeylerle daha sağlıklı ve garanti çözüm getirebilirsiniz.

  2. Oğuzhan dedi ki:

    Cilt konusunda en sık karşılaşılan sorun sivilceler bir güzelliği yok edebilecek bir sorun. Tavsiyeleriniz çok yararlı sağolun.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.